Středoškolský učitel chemie, kterému byla diagnostikována rakovina plic v konečném stádiu, se rozhodne vařit a prodávat amfetaminy, aby zaopatřil rodinu. (Netflix)

HellFire

Až na druhé zhlédnutí jsem si dokázal pilot Breaking Bad vychutnat a strašně se těším na další epizody. Gilligan mistrně pracuje s poučkou „show, don't tell“ a kromě toho se může pochlubit prakticky neprůstřelným scénářem. Jednání postav dává naprostý smysl, což se v dnešní seriálové tvorbě už tak nenosí (ano, pomrkávám na tebe, Rings of Power!). Hned na úvod se toho stane fakt hodně. Walt zažije krizi středního věku, dozví se, že umírá na rakovinu, zažije obrodu a začne vařit pervitin s Pinkmanem (Aaron Paul je prostě úžasný). ()

Frajer42

Spoilery! Pilot se vydařil. Mělo to šmrnc. Prorokuji že se budeme se seriálem vídat dlouho. Moje puritánská duše málem nepřekousla úchylnou manželku hlavního hrdiny, ale snad si na ni časem zvyknu. Doufám, že si zvyknu i na business partnera hlavního hrdiny - smažku. Jinak se jedná o příjemnou popularizaci chemie. Každý lepší učitel chemie, si doma může z dlouhé chvíle vyrábět dokonalý pervitin a obohacovat si svůj jinak nezajímavý plat. Děj je zasazen do zajímavého prostředí, které jsem zatím nedovedl rozšifrovat. Vypadá to moc cool. Uvidíme, kam se bude 5. sérií seriál posouvat. Už po pilotovi to vypadalo tak, že to má pán za pár let spočítané. ()

Tumbik

Jen málokterý seriál má tak dobrou první epizodu, neskutečnej rozjezd. Na začátku dílu jste učitel chemie na jedné střední škole, přivyděláváte si na benzínce a na konci vaříte nejlepší metanfetamin široko daleko, společně s vaším bývalým studentem - flákačem, kterého jste nechali propadnout.... Výborné herecké obsazení, luxusní scénář.Po první epizodě u mě zatím panuje neskutečný nadšení! DOPORUČUJU!!! ()

Anderton

Tak zatiaľ nie je príliš čo hodnotiť, tvorcovia nám už ale v prvých desiatkách minút dali pocítiť, kde bude, ako hovoria slovenskí športoví komentátori, ich sila. Proste že sa s ničím nebudú nikdy srať. Keďže sa k seriálu dostávam až po dlhom čase od uvedenia a sprevádza ho taká povesť aká ho sprevádza, tak sa asi vážne niet čo obávať nejakých neskorších sklamaní z potenciálu, ktorý nám ukázal prvý diel. ()

Tobias18

Bylo to tak zvláštně...dobré. Čekal jsem sice trochu něco jiného, ale kdo by neměl rád překvapení, že? Já čekal, že to celé bude trochu vážnější, a že bude trvat alespoň tři díly, než se z Walta stane drogový dealer. Ale pilot přišel s něčím úplně jiným-s neuvěřitelně rychlým tempem, které si podle mě nemůže udržet. A také jsem se domníval, že úvodní scéna bude až závěr série, a on to byl závěr epizody. No nic, zatím opatrná spokojenost. 75%. ()

• Na stěně Waltova domu visí pamětní deska, na které je napsáno, že v roce 1985 provedl výzkum v oblasti protonové radiografie, za který někdo získal Nobelovu cenu. Vítězi Nobelovy ceny za chemii v roce 1985 se stali Jerome Karle a Herbert A. Hauptman za úspěchy v rozvoji přímých metod určování krystalových struktur. (Kubaaa97)
  • Během Waltova (Bryan Cranston) večírku s překvapením se Hank (Dean Norris) postaví k přípitku a vezme Waltovi z ruky drink, aby ho pozvedl. To byl nápad Bryana Cranstona. (KGBelik)
  • Herečce, která ztvárňuje ženu v zelených šatech na myčce, bylo v době natáčení ve skutečnosti pouhých 17 let. Dokonce byla natočena scéna, ve které ujíždí, ale kvůli jejímu věku musel auto řídit jiný herec. (KGBelik)