V tomto thrilleru se setkáte s policistou černé pleti, který se s pomocí svého parťáka snaží vyřešit podezřelou smrt šéfa Ku Klux Klanu. Jediným svědkem je syn oběti. Když je ovšem zabit i jeho parťák, stává se policista hlavním podezřelým... Tvrdé drama Léčka z dílny režiséra Ernesta Dickersona vypráví o osamělém policistovi s černou pletí, který dostal za úkol vyřešit vraždu šéfa Ku Klux Klanu. Během vyšetřování na malém městě je však i jeho vlastní život v ohrožení. Jerryho Robinsona (Courtney B. Vance) nakonec zradí jeho vlastní kolegové a navíc jsou mu v patách stoupenci rasistického kultu. Podaří se Jerrymu zachránit malého chlapce, který je jediným svědkem nenávistné vraždy? (HBO Europe)

Lacike

Konecne sa stal zazrak a vegetol.mp hlava pomazaná z boží vůle král urobil titulky k nejakemu nadpriemernemu filmu. Film pojednavajuci o rasizme natoceny ako jednoduche becko s prestrelkami. Ale funguje to. Je to solidne natocene. Prestrelky su slusne. Postavy dobre vykreslene. Kladne si ma ziskali - od cernocha som mal chut sa nechat adoptovat, rasistickych zaporakov som mal chut zabit. Vztah cernoskeho policajta a rasistickeho chlapca bol spraveny tak akurat. Ani ziadny velky Hallmarkovsky dojak a zaroven to pôsobilo uveritelne. Ze je skoro od zaciatku jasne kto je zloduch nevidim ako problem. Nie je to film s pointou a kazdy kto videl aspon jeden thriller by na to mal hned prist, takze je dobre, ze sa to tvorcovia nesnazili natocit ako sokujucu pointu. Snad jedine co ma mrzelo je, ze kopa znamejsich xichtov, ktore sa tu mihnu su hned zabite. Sice si stihnu odohrat co je treba a nie je to taky ten sucasny trend, ked znamy xicht sedi za stolom v jednej scene, aby sa mohol dat na plagat, ale aj tak som dufal, ze sa tam zdrzia dlhsie. Takze celkovo som spokojny. Vysledkom je solidny mix dramy, thrilleru a akcie. 6/10. ()

Wacoslav1

Bílá síla dostala co proto, ale proč ne já jsem pro rovnoprávnost, navíc když dostanu takovejhle nekompromisní a přímočarej devadesátkovej počin, tak si nebudu stěžovat. Jasně po stránce scénáře to není nic sofistikovanýho a je to celé celkem snadno předvídatelné, ale nenudil jsem se a to je hlavní.60% ()

SeBig

Nudná zívačka s ničim, uspávající hudba, uspávající dialogy, nezajímavý postavy... pfff. Jedna hvězda za nějaký ty přestřelky. Chudák Robert Patrick. Tohle šlo absolutně mimo mě. ()

Martin741

Typicky 90. kovy fryler, ktory behom casu brutalne zostarol, dnes to uz posobi kaku nepatricne a vycpelo. Ako, ma to dobru temu, podozriva smrt sefa Ku Klux Klanu, coz viem co je. Len behom casu uz dialogy posobia vycpleo, tempo je tiez kadejake len nie dobre a Ernest R. Dickenson ako reziser je pravom v zabudnuti : 30 % ()

klukluka

Mohlo to být klidně i horší. Do Států nejezdím, osobní zkušenost postrádám, ale řekl bych, že v otázce rasismu museli Američani za těch posledních 20 let ujít dlouhou cestu. Dnes už by snad nikoho ani nenapadlo natočit podobný film. P.S.: Tento můj koment je dost možná totální bullshit. Černošské nepokoje vyvolané nepochopitelně a nesmyslně usmrcenými příslušníky jejich rasy jsou tam stále div ne na denním pořádku. Takže ta změna nebude až tak markantní. ()

zelda82

Poměrně solidně natočený thriller, který sám sebe ale bohužel shazuje tím, že odhalí hlavního padoucha příliš brzo. Jinak by to bylo za čtyři hvězdičky. ()

John80

Vražda chlapíka pred očami jeho malého syna a následná záchrana a pomsta tejto vraždy policajtom spolu s vyšetrovanim 3* ()

intro

Já se bavil přímo královsky. Podobný akčňáky miluji. White power dostali pěkně na prdel. Takže plných 5 hvězdiček. ()

johnsnow

priamočiare akčné B-čko s sympatickou dvojkou čierneho policajta a syna šéfa KKK. Akurát koniec mohol byť akčnejší a mať lepšie grády. ()