Zamilované zvieratá

• Česko Zamilovaná zvířata (viac)
Francúzsko, 2007, 85 min

Láska v ríši zvierat má, rovnako ako u ľudí, rôzne podoby. Okázalé tance a bohaté dary slúžia často na prilákanie vhodnej partnerky či partnera. Zvieratá od hmyzu až po opice sa snažia očariť toho druhého, aby mohol vzniknúť nový život. Ich milostné obrady sú zrkadlom, v ktorom sa často spoznajú aj ľudia... (STV)

LIVINGDEAD

Tedy, viděl jsem spoustu kinových dokumentů o zvířatech, jako např. Putování Tučňáků, Válka termitů, Tajemství oceánu.... a byly perfektní......ovšem Zamilovaná zvířata, byla totální NUDA. Nechápu, jak někdo na to může jít do kina? Já bych si tedy rval vlasy. Fajn, hezké barvy, příjemná hudba, ostrý obraz...... ale to je vše. Naprosto nezajímavé záběry a hlavně nudné záběry! Ačkoli miluji zvířata a to více než lidi, u tohoto dokumentu jsem byl rád, že už konečně skončil! ()

Radiq

Ten komentář aka stupidní francouzské kecy tam bylo lepší vůbec nedávat, ale jinak jsou to krásné záběry. Zajímalo by mě, jestli to byla jen kompilace z nějakých existujících dokumentů nebo tvůrci záměrně točili jen scény týkající se svádění, bojů o partnerky, páření a starání se o potomstvo. Je to opravdu překrásnej dokument, na druhou stranu ale takovej trochu hrrr. Je tam strašně moc druhů (nejvíc zástupců má asi ptactvo) a mě tak nějak v hlavě hlodá, že toho chtěli do dokumentu dát asi co nejvíc, ale stejně to nebude stačit, takže proč to tak udělali... ()

blackJag

Příjemná změna v přítmí kinosálů. Krásné záběry divoké přírody citlivě doplněné o hudební doprovod Philipa Glasse poskládané z jednotlivých segmentů od námluv, přes samotný akt milování až po vděčný výsledek - mláďata. Úvodní i závěrečný komentář je jednoduše obecný a na pouhý pohled nahodile sestřihaný materiál smysluplně uzavírá v jednotný celek. 90% ()

darkrobyk

Zklamání. Po řadě vynikajících francouzských dokumentů o přírodě, kdy pro mě je nejúžasnější Mikrokosmos, přichází skutečně nudný a nepříliš objevný film o zamilovaných zvířatech? hm, nic proti ptákům, ale zabírají většinu filmu. Proč, když je zde skvělý Ptačí svět? Jo a Philip Glass se poslouchá pěkně, leč nějak nám chlapec ustrnul. Zpočátku jsem si dokonce myslel, že hudbu skládal nějaký jeho plagiátor... Raději si znovu pustím Válku termitů, ta má alespoň správný říz! ()

gudaulin

V tomhle případě se vzdám hvězdičkového hodnocení, protože jsem snímek v určitém momentě vzdal. Viděl jsem ho totiž v televizi a přistupoval jsem k němu s nemalým očekáváním. Chtěl jsem zkrátka vidět novou Baraku, jenže podobnou kategorii filmů založených na velkolepých záběrech přírody je bez debat potřeba vidět na velkém plátně nebo přinejmenším na televizní obrazovce maximální velikosti a kvality obrazu. Takhle to není ono a dojem z filmu to výrazně kalí. Přesto si myslím, že Zamilovaná zvířata nedosahují kvality slavných snímků své kategorie a režisér mohl z námětu vymáčkout víc. Chtělo to větší dynamiku a odvážnější střih. Takhle je emocionální dopad oslabený. ()

• Ako uvádza distribútor filmu SPI International, aby filmári zachytili aj tie najmenšie detaily zvieracích pytačiek, použili nielen najmodernejšie technológie, ale často vymýšľali nové techniky, ktoré umožnili ich tímu natáčať zvieratá z bezprostrednej blízkosti a byť pri tom nenápadní. Použili všetky možné vynálezy vytvorené pre systém „vidieť a nebyť videný“. Natáčali jeleňa za pomoci diaľkovo ovládanej kamery ukrytej v kmeni v lese blízko krmelca; podobne použili kameru na palube diaľkovo ovládanej miniatúrnej lodi, aby natočili 12 m záberov potápiek so svojimi potomkami. (PeterJon)
  • 365 dní príprav
    2 roky filmovania v 16 krajinách pod vodou, v močiaroch, v korunách stromov, vo vzduchu
    teploty od -30 do +50° Celzia
    170 druhov zvierat (PeterJon)
  • Rôzne výzvy vyžadovali rôzne technické riešenia: kamera 5 m vysoko vo vzduchu natáčala dve žirafy, kamera 30 cm nad hladinou vody sledovala pohyby plávajúcej potápky. Ďalej boli použité teplovzdušné balóny, helikoptéry a žeriavy, aby sa kamery čo najviac priblížili k sledovaným objektom bez toho, aby boli potrebné transfokátory. (PeterJon)

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu

11.11.2008

Nebývalý počet atraktivních předpremiér nabízí 11. ročník FFF, který se koná od 20. do 26. listopadu v Praze a zároveň v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a… (viac)