Každý má právo voľby. Každá voľba nesie následky. Dvaja priatelia z detstva v južnom Bostone vykročia na cestu zločinu, aby vyriešili svoju bezvýchodiskovú životnú situáciu.
Dvaja najlepší priatelia, Brian Reilly a Paulie McDougan, boli priateľmi od nepamäti, od útleho detstva, a vždy stáli jeden pri druhom. Dávali na seba pozor od malých nevinných detských vystrájačiek, cez bezvýznamné krádeže, až po vykročenie do dospelosti, kedy sa obaja pripojili k mocnému bossovi podsvetia Patovi Kellymu. O pätnásť rokov neskôr sa Brian rozchádza so svojou ženou kvôli závislosti na drogách a zároveň sa po dlhšej dobe opäť stretáva s Pauliem. Zdá sa, že ani jeden z nich sa nedokáže vymotať z bezvýchodiskovej životnej situácie. Pomôžu si navzájom a dokážu sa spoločne dostať zo svojich problémov tak, ako sa im to vždy doteraz darilo? (oficiálny text distribútora)

Lukoboss

Co tě nezabije, to tě posílí. Evidentně tvůrci věděli, jakej název pro film mají použít, protože to bylo zdlouhavý plahočení trvající 100 minut, v průběhu kterýho se díváte na dva antigangstery, kteří působí jako Pat a Mat, protože buď si vydělají pár dolarů, anebo se to podělá a nepodaří se jim to. Ústřední dvojice má výborný obsazení, ale tady to bylo prd platný, mohl tam být kdokoliv, nijak výrazně to body nepřidalo. Stejně tak Amanda Peet... no nedá se nic dělat. ()

Blazis34

Kriminální příběh na jedné straně s velkou snahou po lepším životě, na druhé straně s touhou získat nelegálně peníze loupežmi či černého obchodu s drogami. Dílo, které ukazuje, že vše zlé je k něčemu dobré se mi velice líbilo. Zvlášt výkony obou hlavních herců. Ať už Ethan Hawke či snad ještě lepší Mark Ruffalo se dokázali do rolí toho příběhu skutečně vžít a spolu s bezchybnou kamerou dokazáli vše realisticky připravit. To všechno je podpořeno ještě tím, že jde o zfilmovaný skutečný příběh, což se mi zamlouvá ještě více, než kdyby to byl prachobyčejný výmysl scénáristy. ()

FilmFan24

Pravdou je, že takových filmů s podobným námětem a ne zrovna podle skutečných událostí už tady bylo. Tady trochu zamrzí, že autoři nevěděli čemu dát přednost - zda psychologickému dramatu nebo akční gangsterce. Výsledný dojem ale zachraňuje výborné herecké obsazení ústředních rolí bratrů na šikmé ploše. Mark Ruffalo a Ethan Hawke svými civilními výkony jsou hodně uvěřitelní. ()

Martyr

Konecne poctivy film o tom, ze clovek sa prebudi a zacne si vazit obycajne veci az ked padne na dno, odkial vam nepomoze nikto iny ako vy sam. Uvedomenie sa a zdolanie cesty spat je to najtazsie, ale nie nemozne. Niektorym sa to podari a ini padnu.Co myslite, kolko ludi na svete si uvedomi skutocnost, ze poctivo a tazko pracovat je pre zivot mnohokrat prinosnejsie ako kseftovat a robit "big money" jednoduchsou cestou? Vela ich nebude a ja sam patrim medzi tych, ktori maju obcas pochybnosti ci je"poctiva cesta" tym spravnym sposobom ako bojovat so zivotom. Filmy ako tento mi vsak dodavaju pocit, ze som na ceste spravnej. Jemne 4. ()

KOZEL84

No jak už sem psal včera jinde,žánr krimi mě baví.A bavil mě i tenhle příběh dvou zlodějíčků podle skutečnosti.Škoda jen celkem průměrné režie.To mi ale zase vynahradilo obsazení Marka Ruffalla,který je mi hrozně sympatický a tak sem ani nemohl jinak než jeho postavě držet palce.Taky si nepamatuju,že by to kdy tak slušelo Amandě Peet.Mmm....Ani chvilku sem se nenudil a příběh se mi líbil. ()

• Motivem filmu a základem příběhu jsou zážitky režiséra Briana Goodmana z poloviny 90. let. (oje)