Alice Eckle (Jessica Biel) je obyčejná, trochu naivní servírka z malého města. Ovšem poté, co jí po jedné kuriózní nehodě zůstane hřebík v hlavě, vydá se do Washingtonu, aby bojovala za lepší zdravotní péči. Tam potká idealistického kongresmana Howarda Birdwella (Jake Gyllenhaal) a mezi nimi to zajiskří... Jenže co se stane, když se s láskou protnou jejich zájmy nebo Alicino nepředvídatelné chování? (j.o.j.o.)

Fiftis

Veľmi slabá snímka, ktorá neponúka vlastne vôbec nič. Herci sa veľmi nepredviedli a to som si myslel že Jake Gyllenhaal mi nemôže prísť protivný. Na hudbu si už absolútne neviem spomenúť a to tempo bolo neskutočne vlečúce. Aj dialógy boli absolútne nezáživné a celkovo scenár a príbeh boli jedno veľké sklamanie. Neviem či to pripisovať aj tomu, že som od toho veľa očakával, ale ja som sa len a len nudil. Nenapadá ma jediná skupina divákov, ktorá by túto snímku ocenila. Režiséra tohto slabého filmu veľmi nepoznám, ale myslím že si jeho meno radšej zapamätám, aby som jeho ostatné snímky bral už s rezervou. Neviem čo by tejto snímke prospelo najviac a či existuje niečo, čo by túto snímku pozdvihlo až na príjemný priemer. ()

sedm.1

David O. Russell režie a Jake Gyllenhaal v hlavní roli, to přece nemohlo dopadnout špatně. A taky že to špatně nedopadlo, ono to totiž dopadlo hrůzostrašně! Ty vole, to při tom natáčení všichni šňupali lajny kokeše po kilech, ne? Accidental Love je totální úlet, ale v tom nejhorším slova smyslu. Především tedy veškeré postavy se tu chovají jako naprostí dementi, a to dementy urážím. A když si vzpomenu na výkony všech herců, a že se tu vyskytuje docela slušný seznam známých jmen, tak mi hlava už vůbec nebere, co to mělo jako být. Hlavně ten Gyllenhaal tu hraje ale tak katastrofálně, že imbecilnější výkon snad ani nepamatuji, a to ho mám jinak mezi TOP nedotknutelnými herci, takže opakuji, nechápu, jak se tohoto hnoje mohl zúčastnit a předvádět to, co tam předváděl. A zápletka? Jako vážně? Která hlava tohle zplodila, tak by měla okamžitě dostat doživotní zákaz se podílet na jakémkoliv dalším filmu, to je fakt odpor. To měla být jako politická satira? Nebo snad odlehčená, ovšem cílená propaganda jistých angažovaných jedinců? Ať tak, či tak, nefunguje to nijak, na komedii to není absolutně vtipné, na romantiku to je zcela nepůsobivé, dramatické momenty jsou snad až urážlivé, emoce úplně mimo, prostě jedna obrovská hrůza. Accidental Love je zkrátka opravdu nevídaná kokotina, nesnesitelně tupá a otravná podívaná, ze které jsem upřímně zhnusen! ()

klukluka

První půlka otřesná, ale pak se to přece jenom trochu rozjelo. Tohle byl ale podle mě skrz na skrz politickej film a myslel bych si, že všichni, kdo v tom hráli, upřímně fandí demokratům a účast v téhle taškařici brali jako svoji občanskou povinnost. (Cvičně jsem si googlil obrázky k výrazům Gyllenhaal democrats a ejhle- bingo!). Protože jinak to bylo dílem PR ve prospěch kontroverzní Medicare, asi jako kdyby si chtěl Babiš nechat natočit srdceryvnej biják o registračních pokladnách. Po pravdě jsem to měl svým oblíbencům Marsdenovi a Gyllenhaalovi nejprve za zlé, že do něčeho takového šli, ale pak jsem pochopil, že to spíš svědčí o jejich odvaze vyjádřit veřejně vlastní názor (získat moc nemohou, ztratit by toho naopak mohli poměrně dost). Je mi ale jasný, že průměrný divák ve střední Evropě se chce u komedie hlavně dobře bavit, tyhle širší souvislosti většina lidí neřeší. A tuhle větší část nezasvěceného, neinformovaného publika to muselo zklamat, čemuž taky odpovídá ten tristní ČSFD výsledek. Pokud mají Státy svůj podobný server (tím nemyslím mezinárodní IMDB), tak by si tam tohle angažovaný kino pro chudinu mohlo statisticky vést mnohem lépe. ()

Thomick

Na úvod jedna malá, ale poměrně důležitá trivia. Kdo napsal předlohu k Accidental Love? Kristin Gore. Kdo je otcem Kristin Gore? Al Gore. Kým je Al Gore? Velkým demokratem a bývalým viceprezidentem USA. Co bylo hlavním motivem jeho prezidentské kandidatury roku 2000? Rozšíření Medicare a zajištění univerzálně funkčního zdravotnického systému. A jsme doma; jaká to poslušná dceruška tahleta Kristin Gore ale je! "Obamacare... yeeeeay!" --- Accidental Love skutečně zejména v druhé půlce slouží jenom jako nepokrytá a vpravdě odporná prodemokratická agitka, kde Catherine Keener hraje takovou tu "vzornou" republikánku, co jakmile jde do tuhého, tak v každé druhé větě zmiňuje prašivé homosexuály, a Jessica Biel ji zdatně sekunduje v roli ubrečené Alenky v říši divů, jež ve 25 letech šíleně zjišťuje, že se v politice lže a krade. No... co dodat? Snad jen že zaplaťpánbů za tu první půlku, která ještě docela umně kombinovala prvky francouzské, americké (mj. fekální) i italské komedie, a i kdyby nic jiného, tak alespoň příkladně odsýpala. --- (Ve finále furt lepší, než když si David O. Russell píše scénáře úplně sám, ehm.) ()

maddy

Accidental Love? Skôr A Movie made by Accident, na ktorý by všetci chceli zabudnúť a tvária sa, že nikdy nevznikol. Dokonca aj režisér David O. Russell si zmenil meno, aby ho nikto s filmom nespojoval. Ako k tejto „filmovej nehode“ došlo a kto napísal túto zdravotnícku agitku už tu veľmi výstižne popísal užívateľ Thomick. Vzhľadom na to, že film päť rokov ležal zamknutý v trezoroch štúdia, aby ho nikto nevidel som však čakal podstatne horšie. Samozrejme, je to blbosť, ktorá by sa chcela tváriť veľmi sofistikovane a navážať sa do politiky a zároveň to mieša s tým najprízemnejším, občas aj fekálnym alebo sexuálnym humorom. Pokiaľ však na to človek pozerá ako na komédiu v ktorej sa trapoší slušná plejáda hercov, tak sa na tom dá aj celkom zabaviť. Akurát neviem čo si kto pod týmto predstavoval? Natočiť romantickú komédiu, ktorá sa bude silne narážať do americkej vojnovej politiky (výstavba vojnovej základne na mesiaci) a zdravotníctva? Toto chcel niekto nasadiť do širokej distribúcie? Vo výsledku taký prapodivný mix politickej satiry a naivnej romantickej komédie, avšak nie je to ani dostatočná politická kritika , na tú to je príliš trápne; ani dostatočná komédia alebo romanca, na tú to je v podstate tiež príliš trápne. CELKOVO: 2* (4/10) ()

• Film byl natočen v roce 2008, ale do kin se dostal až v roce 2015. Jako politická satira už tedy nefungoval kvůli neaktuálnosti tématu. (hansel97)