Před dávnými časy, ve vzdálené galaxii... nacházíme Phinease a Ferba uprostřed galaktické rebelie a epochální bitvy mezi dobrem a zlem. Tato bitva rozdělí bratry a postaví je proti sobě, když se Ferb přidá na Temnou stranu Síly! (Disney Channel)

Olík

P&F jsou přesně tím druhem dětské televizní produkce, která neurazí ani padesátiletého jeřábníka po 12hodinové šichtě......a jejich otření se o kultovní Star Wars, tak to je jenom příjemným bonusem navíc. Bonusem, který spíše než dětské publikum uvítá právě onen letitý jeřábník, protože k pochopení mnohých narážek je třeba právě znalostí Lucasovy vesmírné ságy. Phineas a Ferb: Star Wars jsou tou zábavou, při níž (za příznivé konstalaci hvězd) dojde k uspokojení celé rodiny, díky čemuž se lze vyhnout hádkám o televizní ovladač.....o to je to, oč běží v několikačetné famílii. ()

pytlik...

Člověk se parádně pobaví a navíc, i když nikdy předtím hvězdné války neviděl, pochopí v pohodě během jedné hodiny jejich děj, takže nemusí strávit tisíce a tisíce hodin čučením na originál. A to se vyplatí. Ferbovi lze doporučit, až se zase někdy bude snažit o Vanesu, aby se přidal na stranu zla, neboť to z něho udělá takového frajera, že bych se do něj zabouch i já, a to jsem heterosexuál a on nakreslenej. Za jedinou chybku filmu lze považovat neangažování Erwinga, pro kterého byl přitom námět jako dělaný, své kvality při řízení vesmírného leteckého provozu už v minulosti prokázal. ()

Filipus Muff

Jelikož mě nikdy moc nebavily ani originální Star Wars (ano opravdu sem viděl všechny díly), šance že by mě někdy bavilo toto, byla asi málá. Kouknul jsem na to špíše ze zvědavosti a kvuli respektu k seriálu. Ale zas až tak moc sem se u toho nenudil. Mohlo to bejt horší a mohlo to bejt i lepší. Jestli se chcete kouknout na tento film, tak ROZHODNĚ NEČTĚTE OBSAH NAHOŘE!! jinak se na to ani nemusíte koukat... By mě fakt zajímalo kterej vyprcanec tyhle obsahy vymejšlí.. // 50% ()