Phineas a Ferb

• Česko Phineas & Ferb (viac)
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (2007–2015), 49 h 25 min (Minutáž: 11–45 min)

Vincent Martella, Ashley Tisdale, Thomas Brodie-Sangster, Jeff "Swampy" Marsh, Caroline Rhea, Dan Povenmire, Dee Bradley Baker, Barry Bostwick, Tim Curry (viac)

Poprvé na DVD uvidíte filmy Nejlínější den v životě a Léto patří nám všem, u kterých se královsky pobavíte. Je letní slunovrat, nejdelší den v roce, a Phineas a Ferb si ho chtějí ještě prodloužit, a tak se rozhodnou, že obletí celý svět, budou sledovat slunce a domů přijedou těsně před soumrakem. „To není možné,“ řekne na to Buford, ale oba neohrožení hrdinové dokáží, že opak je pravdou. A tak začíná cesta, během níž Phineas a Ferb prosviští Tokyo, Himaláje i Paříž. Ve „městě lásky“ by Candace chtěla překvapit Jeremyho, který tu je na dovolené. Dr. Doofenshmirtz zatím zajme Majora Monograma a jediný, kdo ho může zachránit, a překazit tak Doofovi zlomyslné plány, je Perry (alias Agent P.) Ve filmu Nejlínejší den v životě Candace vyděsí zpráva, že její bráchové chtějí strávit den slastným nicneděláním! Perryho navíc překvapí nový vynález doktora Doofenshmirtze. Ať už se Phineas a Ferb honí po celém světě anebo se pouze oddávají lenošení, jedno je jasné... s nimi se člověk nikdy nenudí! (oficiálny text distribútora)

Potjoc

Kdysi před léty jsem to poprvé uviděl - a velmi mě to vytočilo, že jak můžou pod jménem Disney dávat takové výrazně odlišné pořady a ještě to pomalu převalcovává Mickeyho Mouse. Takže jsem dal odpad až do dnešní doby. Nedávno jsem se na to začal koukat jen a jedině kvůli tomu, abych se nedíval na reklamy před Krimi zprávy, co v tuto dobu zrovna běží. A... motiv je zajímavý, dějově je to aspoň trošku vtipné, i když je ta šablona pořád stejná. Ale to podání! To je takové hodně pomalé, nezáživné, hodně zpívající, což se mi trochu nelíbí. A té Candy je mi už líto, protože pořád jí nevyjde ukázat řádění kluků Phinease a Ferba. Ale dá se na ten seriál se koukat. I když po většinu dalšího dne na to téměř zapomenu, jakoby to nebylo záživné. Je to hodně pořád okatě dokolečka o tom samém, víc než v jiných filmem s jedním tématem. Ale na druhou stranu, jsem to sledovat také proto, že jsem čekal, až to budou překrucovat to opakování. A to je jediné dobré na Phineasi a Ferbovi. ()

Spinosaurus

V dnešní záplavě všemožných hraných žump (Zack a Cody, Píča Montana) je tohle asi jediný seriál, na který se dá na Disney kanálu koukat. I když je každý díl prakticky stejný, vždycky dokáže překvapit a pobavit. Žalující Candy a doktor Dutoschwarz jsou prostě nezapomenutelní a to ještě nemluvím o tom nejlepším na celém seriálu, a tím je můj idol ptakopysk Perry, pro jehož cvakání zubama a kamenej pohled mám obvzlášť slabost. ()

smatana.sk

Tak ako vo filmoch o Agentovi 007, aj tento seriál má jedinú dejovú schému, ktorú potom rozvíja, dopĺňa, nečakane pripomína, a nakoniec sám seba paroduje. Divák nakoniec čaká na obvyklé hlášky (Proklínám tě, ptakopysku Perry! Rrrrrr....) skoro ako na bájne "Protřepat, nemíchat" alebo "Bond, James Bond". Pesničky sú podstatne kvalitnejšie než drvivá väčšina vážne sa tváriacej spotrebnej produkcie, a veľmi slušný je aj ich český preklad. Niekomu to tam veľmi dobre "píše". Najobľúbenejšie hity: Ať žije digitál, Koukáme-zíráme, Já rytmus nemám, Ovládá nás ptakopysk, Kouli na noze mám, Hledání Mary McGuffin. ()

Southpark13

Nejgeniálnější seriál, který Disney Channel vůbec kdy vysílal. Kreslené postavičky s obvyklými hláškami a stereotypním dějem přináší nejen humor, ale i humor, na který budete dlouho vzpomínat. Dokonale ztvárněná postava Candace Flynnové s úžasnými vtipy, výrazy a chováním, u kterého jsem skoro celý seriál probrečel. Tohle je seriál, na který by se měli děti dívat, ne Sharpay a její návod: "Jak se oblékat jako hvězda". 95% ()

Gabushe

"...Tak pojďte s námi Phinieas a Ferb vás ke svým kouskům zvou. A kde je Perry?!" Seriál je takové odreagování od okoního světa. Obří robotický pes, velká horská dráha a lyžovací středisko z obyčejného pramínku vody. Toto všechno má jednu chybu, na konci není upozornění toto doma nezkoušejte. :-) No a ještě mě zajímá kdy už konečně pujdou do školy. ()

• V 15. epizodě 2. série („Phineas and Ferb's Musical Cliptastic Countdown“) se válec psacího stroje pohybuje při psaní doleva místo doprava. (adamc)
  • V desiatej epizóde seriálu, „Světla, Candy, akce“ („Lights, Candace, Action!“), je Candy vo filme upravená na skutočné dievča, ktorým je Ashley Tisdale, jej dabérka. (minusha97)
  • V českém dabingu úvodní znělku nazpíval Jan Maxián, který v seriálu namluvil Jeremyho Johnsona, přítele Candace Flynn, a spoustu dalších vedlejších postav. (SONY_)