Prekliaty

• Česko Prokletý (viac)

Smrt tety známého právníka Bryana Becketa (Tim Daly) provází velmi zvláští okolnosti. Její synovec se nastěhuje do zděděného viktoriánského sídla, kde údajně straší. V domě skutečně dochází k podivným incidentům, které zarytý skeptik zpočátku ignoruje. Pak se terčem strašení stává sám Bryan a v jeho tvrdé slupce se pomalu začínají objevovat trhliny. Hlasy a přízraky v noční temnotě, indicie strašlivého tajemství – to vše přiměje dosud chladně uvažujícího Bryana pustit se do pátrání po děsivé pravdě, která ho může zničit. Ta mu ovšem jako prchavý stín stále uniká a celá se mu zjeví až v samém závěru filmu. (oficiálny text distribútora)

ecceHOMMO

......démoni sú medzi nami....otázka znie akí démoni....Film, ktorý svojím spracovaním je na úrovni priemerného Tv filmu s duchárskou zápletkou, pričom autori neustále nechávajú pootvorené dvierka dvom variantám....a to vedeckej ( všetko bude mať logické vysvetlenie ) a nadprirodzenej ( za všetko môže démon ). ()

Faila

Většina hororů se v poslední době zaměřuje na krví zalité nebo baf! baf! scény a kvalita příběhu je dost upozadněna. Tady to tak nebylo, zápletka je zajímavá a skvěle postavená (strašící dům vidím jako metaforu strašení ve věži a přízraky v něm jako přízraky minulosti a ano, páni, tohle mi přišlo nové!). Ke kvalitě příběhu se pak přidá napjatá atmosféra, která Prokletému rozhodně nechybí, pro mě zde významnou roli hráli také sympatičtí a na pohled ne nepříjemní herci (přiznávám, že některé postavy a rovněž jejich repliky byly chvílemi silně mimo, ale mně osobně celkový dojem výrazně nekazily) - a máme z toho slušné dílko. ()

lennyd

Když protřelý právník Bryan Beckett (Tim Daly) zdědí rodinný dům, který po desítky let obývala postarší teta se kterou se neměl moc rád, úplně se tetelí blahem. Sice mu trochu zkazí radost to, že teta vlastně dům odkázala podivné společnosti zabývající se paranormálním výzkumem, ale jako právník doufá, že z toho tuto společnost vyšachuje. Zvěstem, že v prastarém domě straší vůbec nepřikládá váhu, až do okamžiku, kdy sám v domě začne slyšet podivné hlasy, pak mu přijde ona společnost docela vhod ... Z počátku má film sice slibně našlápnuto, ale ve chvílích, kdy se místo strašení začne řešit jen povídání (s knězem, s vědcem - pořád kolem dokola) a pátrání po vlastní minulosti, jsem se začal docela nudit. A z toho mne nevytrhlo ani těch pár (asi dvě) lekaček, zvlášť když povětšinou byly docela očekávané. Tim Daly se sice snaží seč může, ale nějak jsem mu nemohl jeho Bryana uvěřit (a to ani v roli mazaného právníka tak ani v roli vyděšeného obyvatele starého domu). Ale už jsem viděl i horší filmy... ()

Terva

CITÁT : Cassie - 46% lidí v této zemi věří na duchy. Bryan - 46% lidí v této zemi nenajde na mapě Evropu. Cassie hraje Zoe Saldana a Bryana hraje Tim Daly. V tomto filmu jsem se asi třikrát leknul. A nebylo to hudbou, kterou vždy zesilujou, aby došlo k úleku, ale nějakou přirozenou věcí ( třeba kopnutí do stolu nebo výkřik ). Chvilkami jsem měl i mrazení. Celkově slušný duchařský film. Ve filmu zazní song Even if you fall od Mo Quigley. Neznámo je horší než skutečnost. ()

AlistairMir

Zase jednou horor, co by si zasloužil vyšší hodnocení než se mu dostává. Prokletý je poctivá duchařina, kde se nesází na lekačky typu "Počkám až to bude trochu napínavý a pak dám volume na plný pecky" , ale na poctivé, nečekané lekačky, atmosféru, dobré herecké obsazení a sympatického hlavního hrdinu, jehož chování člověk chápe tím víc, čím dál se snímek posouvá a odhaluje více a více z temné minulosti, která nikdy neměla znovu vyjít na světlo. Já se bavil od začátku do konce. Příjemné překvapení a Zoe Saldana ve vedlejší roli mě potěšila. ()

• Jedná se o poslední film Roberta Proskyho, který ztvárnil otce Wymonda. Herec zemřel krátce po dokončení snímku. (Terva)
  • Režisér Tennyson Bardwell napsal scénář již v roce 1980. Natáčet se ale začalo až v roce 2005. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě New York včetně města New York. (Terva)