Tajné životy druhých žien

(TV film)
  • Česko Znovu provdaná (viac)

Lynn Bartlett je úspešná imigračná právnička. Druhýkrát sa vydala a až vo svojom strednom veku začína chápať svoj život. Nenávistné nevlastné, už dospelé deti, neetické postupy jej obchodného partnera a prekvapujúca príťažlivosť k vlastnému klientovi predstavujú konšpiráciu proti jej starostlivo vybudovanému životu s manželom Jackom. (oficiálny text distribútora)

lareinna

Verím, že aj z takého v podstate už obohratého deja, sa dá vykúzliť silný emocionálny príbeh zo života, vrátane všetkých starostí a radostí. Toto bolo ale klišé, neškodné, ale slabé a nezáživné. Pôsobilo to na mňa skoro ako telenovela. Je to druhotriedny film, vhodný akurát tak na zabitie príšernej nudy, keď už nie je vôbec čo robiť. Je to typ filmu, ktoré rád vysiela TV Hallmark. ()

xenopus

Film, u kterého jsem současně zvládl dělat ještě pár dalších věcí, a přesto mi v podstatě nic neuniklo. A závěrečnou "pointu" jsem taky vytušil... A to jsem Čech a slovenština (slovenský dabing) pro mě není jazyk mateřský, takže o to víc bych se na to měl soustředit, že... Leč nestalo se. Snímek oplývá poměrně vykonstruovaným a ne moc dobře uvěřitelným příběhem a největší grády má bohužel začátek, kdy jednotlivé scény z restauračních schůzek klevetných žen střídají scény hlavních hrdinů propírané situace. Od tohoto se tvůrci v průběhu filmu odklonili, a pak to začne být na můj vkus moc vztahové a o ničem. Konec postrádá překvapivou pointu i gradaci. Prostě celkově bídný televizní film, u kterého si možná zhrzené paničky najdou špetku té zábavy ze života. ()