Příběh se odehrává na planetě Mars ve 24. století. Marsu se už ale v té době říká Aqua, a to z prostého důvodu, stala se z něj nádherná vodní planeta, kde se v převážné většině cestuje loděmi. Hlavní hrdinkou je mladá dívka Akari, která se chce stát gondoliérkou ve městě Neo Venezia, velmi podobném dnešním Benátkám. Na své cestě za tímto snem potkává spoustu nových přátel a zažívá různá dobrodružství. (D.Snake)

D.Snake

Já mám rád buďto absolutní masakr, kde lítají končetiny a krev stříká všude kolem nebo něco opravdu klidného tzv. "daily life" anime... Toto je samozřejmě ten druhý případ a vydařilo se to velmi dobře. Zatím jsem viděl první sérii a je to přesně to, co jsem očekával. Neděje se tam prakticky nic, přesto to příjemně pobaví. Já jakožto milovník podobných anime dávám 9/10 ()

WildevilCZ

Když si najedete na aniDB.net a dáte seřadit anime dle ratingu, tak se vám tohle (+ další serie tohodle anime ) objeví na prvním místě, no já bych to tam rozhodně nedal.. Každopádně anime je to odpočinkové, dobré před spaním, to mám vyzkoušené :D UPDATE: No po shlédnutí dalších serií si nejsem jistý tím co jsem výše napsal (to o aniDB), čím víc se seznámite s postavami, tím to anime je slaďoučtější. Tohle anime není určitě pro každého, je to bez akce, téměř bez humoru, ale i přesto je v celku úsměvné. Takže rada, nenechte se odradit od sledování tohoto anime protože se vám nezdá moc zábavné, pokud sním vydržíte až dokonce, tak odměnou vám bude pohlazení na duši a už nebudete chtít nic jiného :D ---90%--- ()

Jeoffrey

Teda můžu jen říct, že takhle příjemný a skvělý pocit jsem měl naposledy asi při sledování Natsume yūjinchō, nebo třeba Mushi-shi, i když tady se prakticky nic nadpřirozeného nebo nijak vzrušujícího neděje... Přesto je tohle přesně ta poklidná pohodová záležitost u které se naprosto skvěle relaxuje. Je to klidné, roztomilé, vtipné s nenáročným dějem u které se dá parádně vypnout a naprosto geniálně relaxovat s pocitem, že se dívám na něco kouzelného. Je to jako příjemná cesta gondolou po krásných Benátkách kdy člověk v klidu sedí, kochá se vším tím krásným okolo a je prostě klidně unášen. Za mě prostě nádhera! 9,7/10 ()

JohnyTrava

Mam chuť zakričať s plného hrdla nudáááááááááááááá! Tiahlo sa to dlhšie, ako deň v domove dôchodcov, až sa čudujem, že som to vôbec dopozeral a nezaspal pri tom (aj keď je to celkom možné). Keby si humor v seriály nezakladal na tom istom a tak sa stále neopakoval, bolo by to lepšie. Keby tam bol aspoň nejaký konflikt, dramat, obrat... (viz Haibane Renmei) tak by všetky tie reči okolo nezneli do prázdna, bolo by to lepšie. Keby sa mi aspoň štipku páčili Benátky, bolo by to lepšie. Takto to je zbytočné dlhý seriál (nechcem vedieť čo s ďalšími sériami a sú dve), ktorý si svojím až príliš pomalým tempom podkopáva nohy. A pri tom niektoré myšlienky boli pekné od základnej sci-fi, až po to cestovanie v čase (predstavte si svet ktorý sa musí potácať medzi neustálymi skokmi v čase, to je výzva), ale spracovať to formou daily life vesliariek (snáď najmenej zaujímave povolanie, to už tie školské komédie sú aj s opakovaným omnoho zaujímavejšie) je výrazné pochybenie. Ku kresbe toho moc povedať nemám, neochromí ma originál, tak čo spracovanie? Navyše neustále vkladanie zjednodušených tvári ma časom už štvalo. No a hudba, pred spaním doporučím, ale za jazdy nie. Sklamanie nad sklamania, 5 bodov. ()

zelvopyr

Kýč jako prase pozlacené s pečeným jablkem v tlamě. Ze stavby příběhu jen expozice, žádný konflikt či gradace či vývoj ani závěr. Krásně snivě nakreslené. Pokud jste unaveni a je pozdě večer, tak si nebudete pamatovat na konci epizody, jak začínala a co bylo uprostřed... zůstane jen líbezný (?) pocit. Svým způsobem by to mohlo stačit, ale asi jsem moc náročný... Myslím první seriál, který jsem nebyl schopen dokoukat dál než cca do půlky, mimo jiné protože jde podle mě o totálně zahozený čas, a přitom nevyfasuje odpad. Možná mu jednou ještě dám šanci. ()