Gary Cooper hrá lekára, ktorý zachráni miestneho zločinca pred lynčovaním. Potom sa však snaží kontrolovať mladíkovi jeho život - chápe, že by mohol odhaliť jeho tajomstvo. Lekár má totiž za sebou pochmúrnu minulosť. V tábore zlatokopov lieči slepé dievča /Maria Schellová/. To však netuší, že robustný lekár jej môže byť nebezpečný. (oficiálny text distribútora)

laik_60

Jeden z posledných filmov Gary Coopera, v ktorom podal skvelý herecký výkon, príbeh o životom skúšaného samotárovi . zatrpknutom lekárovi, žijúcom v zlakotopecklej osade plnej všakovakých lumpov, ktorý zachránil chlapca pred lynčovaním následne vyliečil mladú cudzinku ... a svojim odmeraným prístupom nebol príliš obľúbenýmedzi osadníkmi, čo sa mu skoro na konci neoplatilo. A ako to dopadlo ? Ak ste zvedaví, kuknite si to. :) ()

kaylin

Gary Cooper je jeden z těch legendárních herců, kteří vás budou bavit prostě jen tím, že ve filmu jsou, mají charisma a roli vždy utáhnou. Tenhle western je lehce zdlouhavý a jeho nejlepší pasáž přichází se samotným koncem, tam je dobrý a silný, mohl by být ještě o něco ostřejší, ale i tak je dobrý. ()

Mol

Gary Cooper na sklonku svého života ve své životní roli. Je zde opravdu vynikající a každá scéna s ním je vrcholem filmu. Tak ultimátní doktor není ani doktor House a kdokoliv mu zavítá byť jen na dvorek, tak je vykázán revolverem nebo jeho silným charismatem. Asi nejlepší postava jakou jsem v podání Garyho viděl. Malden tu hraje zápornou postavu a ačkoliv ho nijak zvláště nemusím, tak mu nemohu upřít jeho herecké kvality ve všech jeho filmových rolích. Podle mě to byl jeden z nejlepších herců kinematografie. Dále tu máme postavu doktorova pomocníka Runa. Sice vypadá jako někdo z Backstreet boys a teče mu ještě 'mlíko po bradě', ale nijak mi tím nevadil. Mno a nakonec je tu swiss girl a ta se mi zdála perfektní, takže jsem si tento počin naprosto užil. ()

T2

Rozpočet $1,35milióna║ Ďalší skôr taký neštandardný western. Vypätá dráma o zlatokopoch a neúprosnom doktorovi ostrom ako britva, ktorý si nič nenechá a ide si stále po svojom. Čaká nás neotrlý záver, ktorý sa skoro riadne zvrhne do spalujúcej vybičovanej drámy. /70%/ ()

cheyene

Gary Cooper byl vynikající herec a už jen díky němu stojí tento western za vidění. Tento žánr mi sedí, viděl jsem již celou dlouhou řadu zástupců tohoto typu filmů a vždy, když se mi zdá, že již je rezervoár takřka vyčerpán (případně nejdou některé snímky sehnat), objeví se nějaký drobný a polozapomenutý klenot. Strom na věšení má dobře vystavěný příběh, téměř tajuplnou ústřední postavu, skvělé prostředí a k tomu všemu i napětí, které je ke konci patřičně vystupňované. ()

• Ústředí píseň „The Hanging Tree“ od Martyho Robbinse získala nominaci na Oscara. (Winster)