Mačka na horúcej plechovej streche

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Prevzaté predstavenie z Malej scény Činohry SND v Bratislave na Dostojevského rade bolo zároveň aj jedno z posledných na pôde tejto budovy. Brilantná psychologická dráma s ostrovtipnými dialógmi. Podarí sa atraktívnej Margaret zachrániť svoje manželstvo? Autoritatívna postava - otec, ktorý sa sám vypracoval na majetného muža, po návrate z nemocnice oslavuje narodeniny v ilúzii, že sa nepotvrdilo podozrenie zo smrteľnej choroby. Na návštevu do rodičovského sídla prichádzajú aj dospelé deti - meštiacky právnik Gooper s početnou rodinkou a kedysi slávny športovec, dnes skôr depresívny alkoholik - Brick. Najdominantnejšou bytosťou je príťažlivá Brickova žena Margaret. To ona je tou mačkou, presnejšie vari šelmou, ktorá na poslednú chvíľu chce spasiť svoje manželstvo a upevniť si prioritné postavenie v rodine. Na prvý pohľad ide o boj v mene budúcnosti - o dedenie majetku či zachovanie rodu v správnych rukách, o záchranu sexuálne mŕtveho manželstva. Prapodstatou takmer všetkých problémov je však tieň nevyrieše nej minulosti. (oficiálny text distribútora)

Almásy

Ingrid Timkova je najvacsi herecky paradox a WTF aky som kedy videl. ona ked je na doskach a hovori je to proste priserne jednotvarne herectvo, striedanie hysterickeho a sepkajuceho prejavu a zaroven mi potom dokonale vyraza dych svojim minimalistickym majstrovstvom v Horem padem. Chyba tejto inscenacie tkvie podla mna prave v jej obsadeni. Timkova v mojich ociach urcite nie je ta Maggie ktoru si ja predstavujem, Maggie nie je hysterka a uvrieskana harpyja, ona je len milujuca manzelka zachranujuca svoje manzelstvo. hra stala a pada s nou. pred ostatnym obsadenim smekam. vajdu beriem ako usmevnu chybu lavky. ()