Trojice dobrodruhů uvízne v mexické vesnici Puerto Miguel. Potkávají zde krásnou Leah, která jim nabídne zlato, když jí pomůžou zachránit manžela uvězněného v dole na území Apačů... (oficiálny text distribútora)

klerik

Český názov je trochu zavádzajúci, originálny je (pre western) úplne mimo. Cesta tam a zase späť. Presne o tom je táto dobrodružná jazda. Scenáristi rezignovali na tvorbu príbehu, napriek tomu sú postavy zaujímavé a dobre zahrané. Až som bol prekvapený, že ma sledovanie putovania rôznorodej skupiny stále baví. Snaha o netradičné charaktery je fajn, ale stále ide len o obyčajné dobrodružstvo... ()

prezdivaka

Scénář - tedy jeho základ - příběh vůbec nedrží pohromadě. Žena jede tři dny do vesnice, aby tam našla pár chlapů, co vysvobodí jejího muže ze závalu v dole. Po šesti dnech tedy přijedou a kupodivu muž žije, ačkoliv by byl mrtvý žízní. Potom mají najednou chatu k dispozici. Někde berou jídlo a dělají podivné věci. Samotný konec už je podle hollywoodských schémat. ()

Mol

Krajina je teda v tomhle filmu něco. Skvěle vybrané exteriéry i herci. Duo Cooper a Widmark k sobě pasují a hudba mi chvílemi připadala jako z filmu Predátor. Skvěle byly také zvládnuty efekty, kdy horská soutěska byla z části nafilmovaná a z části namalovaná. Vypadalo to velice hezky. Jasné pozitivum toho filmu je ovšem scéna, kdy Cooper praští tu debilku Haywardovou pěstí do xichtu a věta "we can fish in a mornings , get drunk in the afternoons and you and I play cards at the night." ()

PaRi

S utrpením jsem se dodíval do konce a to jen kvůli skvělé kameře a mému oblíbenému Garymu Cooperovi. Jinak neskutečně utahané. Gary dělal co mohl, ale s průměrným scénářem, kde nemáte co hrát, nic nenaděláte. Divím se, že to Gary vzal. Jaký rozdíl s o rok starším westernem - který se stal kultovním - V pravé poledne. za který Gary Cooper obdržel svého druhého Oscara. ()

reich

Předně český název je naprosto mimo, stupidní a snad vůbec pro mě nejvíce iritující. Zlato Apačů? Ani omylem, originální název Garden of Evil (Zahrada zla) je mnohem vystihující. Spoiler: Celá zápletka filmu je o tom, že parta dobrodruhů se vydává na výpravu pomoci muži, který byl zavalen v dole na indiánském území Apačů. Celé partě vévodí bývalý šerif Hooker v podání famózního Garyho Coopera, dále mu zde sekunduje Richard Widmark jako gambler Fisk nebo Cameron Mitchell a Susan Haywardová. Film má slušnou dějovou zápletku, napětí houstne, když mužům postupně dochází, že indiáni jsou jim čím dál více na blízku. Slušný western 75% ()

• Muži apačských národů byli tradičně dlouhovlasí. V tomto filmu apačští indiáni mají severovýchodní účes Mohawk. (Marek06)