Klasika žánru film noir v hlavnej úlohe s mladým Gary Cooperom. Nan, dcéra kšeftára a výpalníka, je zaľúbená do Kida, ktorý pracuje na strelnici. Napriek Naninmu nahováraniu nemá Kid ani najmenšiu chuť pridať sa ku gangu jej otca a získať tak dosť peňazí, aby svojej milej zabezpečil komfort, na aký si zvykla. Nan však radikálne zmení názor na profesiu svojho vyvoleného, keď ju otec zapletie do vraždy a ona si musí odkrútiť nejaký čas vo väzení. Zatiaľ čo je Nan vo väzení, jej otcovi sa podarí Kida presvedčiť, aby sa pridal k mafiánom. Keď ju však z väzenia prepustia, nechce mať už so svetom zločinu nič spoločného a snaží sa z neho dostať i Kida. Ale zdá sa, že na to je už prineskoro... (oficiálny text distribútora)

worm14

Docela dobrá gangsterka, která se navíc vyhýbá osvědčeným schématům. To je rozhodně dobře, navíc dobré herecké obsazení... Akce teda mohlo být samozřejmě víc, ale toje u těhle starejch filmů klasický mínus. Takže si musíme vystačit se zrychlenýma automobilovýma "honičkama," působivým policejním poplachem a s občasným třesknutím výstřelu.... Děj byl jinak celkem jednoduchý, ale aspoň sme se dočkaly happy endu, takže za 4* ()

Dale

Je na tom až príliš poznať, že ide o jednu z prvých gangsteriek, lebo jej uveriteľnosť nie je príliš veľká. No napríklad taký Little Caesar z toho istého roku mi príde lepší a uveriteľnejší. Hlavne ten prerod dobráka Garyho na takmer šéfa gangu je dosť zvláštny, akokoľvek skvelý strelec by bol, na to treba mať náturu. Ale Sylvia Sidney bola výborná. ()

Flego

Začínajúci režisér Mamoulian ( toto bol jeho druhý film ) pracoval s dobrým scenárom a viedol svoje mladé hviezdy k slušným výkonom. Svižne natočenému gangsterskému príbehu, využívajúci hru svetiel a tieňov, s dobre natočenou záverečnou scénou ozaj niet čo vytknúť. Má tempo, akciu aj romantiku. Na svoju dobu veľmi dobrý film. ()

vitekpe

Film s prijemnou stopazi, jakysi predchudce noiru(?). V hlavni roli mlada a krasna gangsterska dcerka Sylvie, a kovbojskej Cooper (nalicenej skoro jak v nemym filmu...ehm). Dalsi dulezitejsi zenskou postavu hraje Wynne Gibson, kterou vubec neznam. Zato Paulette jsem tam teda nevidel, nebo prehledl. Zaverecna jizda a honicka s vlakem mi ihned pripomnela cs animovany film "O sklenicku vic". :-))) ()

liquido26

"No hard feelings" :-) Gary Cooper si zase zahrál kovboje, tentokrát ale kovboje, který na začátku 30. let v době prohibice pracuje pro mafiánskýho bosse, kterýmu se říká Big Fellow. Příběh, ve srovnání třeba se Zjizvenou tváří, Malým Caesarem nebo Veřejným nepřítelem, popřípadě Bouřlivými dvacátými, působí docela banálně, ale rozhodně nijak úsměvně. 80 minut je fajn stopáž, takže film nenudí. No a závěrečná jízda ta byla fakt ve velkým stylu. ()

• V tomto filmu byla použita první zvuková retrospektiva. (Pavlínka9)