Hotaru no Hikari

• Japonsko ホタルノヒカリ (viac)
všetky plagáty

Amemiya Hotaru je šarmantná mladá slečna, ktorá pracuje v spoločnosti zaoberajúcej sa interiérovým dizajnom. Pekná, milá, ale ľahko prehliadnuteľná. Energiu vynaloženú v zamestnaní si vynahrádza leňošením doma v roztrhaných teplákoch a so samurajským chvostíkom na hlave. Dáva prednosť sedeniu na verande s plechovkou piva v ruke pred randením a táto idylka jej vydrží, kým sa v prenajatom dome, kde žije, neobjaví majiteľov syn... a jej extrémne pedantný šéf zároveň, ktorý po rozchode so ženou nemá kde bývať. V práci sa zas Hotaru zapáči populárnemu kolegovi Teshimovi... (Brion.y)

Zíza

S Hotaru vám čas utíká rychle, tedy kromě několika chvil, kdy se opravdu nestydíte, že posunete přehrávání trochu dopředu. Aniž byste to tušili, najednou konec epizody a vy máte chuť koukat se dál, přesto to není seriál, kdy máte nervy na dranc a musíte se za každou cenu na ten další díl podívat, nebo zvědavostí puknete, což je svým způsobem také výhoda. Hotaru je chvílemi opravdu otravná, nejen svému Managerovi, ale i mně. Opravdu jsou chvíle, kdy ji nemohu vystát, ale naopak jsou i chvíle, kdy se nedivím, že se do ní někdo zamiloval... Hudba vám asi v hlavě nezůstane, ale dobrý pocit z některých chvil určitě. Není těžké se pousmát nad rozmluvami Hotaru a managera a nakonec *teď trochu spoileru* se mi opravdu ulevilo, když se on s ní rozešel. *konec spoileru-čan* Možná to od začátku vypadá, že je jasné, jak to dopadne, přesto mi věřte, že cestou necestou přece jen tam hlodá ten červíček, že to bude jinak - během 1. dvou a dvou posledních dílů je jasné, jak to skončí, ale těch šest mezi... myslím, že není na škodu se na to podívat. Přeloženo. ()

Tsuki

Přesně takové hrdinky, jako je Hotaru, mám moc ráda, protože mě dovedou neskutečně pobavit, i když se chovají místy přes míru trhle :) Ale o tom ten japonský humor je. V tomhle seriálu se mi navíc hodně zamlouvaly i vedlejší postavy, protože každá měla svůj vyhraněný charakter a většinou i způsob mluvy. O to větší byla radost na to koukat. Například jak Kaname mluvil kansaiským dialektem. Nebo trochu zvláštní intonace Futatsugiho. Možná jsou to jenom detaily, ale dost to obohatilo můj divácký zážitek. Nemluvě o zasazení běžného života hlavních postav do tradičního domku s rohožemi tatami, což mělo svoje kouzlo. Zkrátka jsem si to užila až do konce. Pouze ten úplný závěr mi přišel tak trošku strojený, i když jsem samozřejmě nečekala, že by tam došlo k velkým citovým výlevům, ale i tak... Kažodpádně jsem zvědavá na pokračování ve druhé sérii. ~(4,3)~ ()

Mikah

Mám trochu problém se samotným námětem, který podává podivnost hlavní postavy tím, že se doma převléká do pohodlného oblečení, napije se piva a uklízení se neřadí mezi její koníčky, což úzkostlivě tají a když se její tajemství někdo dozví, okamžitě na ni změní názor. Na druhou stranu se mi líbilo zpracování a štědrá dávka humoru, díky němuž jsem se skvěle pobavila, a Hotaru jsem si oblíbila, i přestože se někdy chovala nepochopitelně. Druhá řada vypadá lákavě, ale asi se do ní pouštět nebudu, raději budu chvíli vzpomínat na příjemné chvíle s touto řadou a pustím si něco dalšího, co mi toho třeba může nabídnout více. ()

Ceres

Pro slečny možná super zábava, ale pro mě to bylo hodněkrát utrpení, jelikož postava Hotaru je tak stupidní, že se tomu až nechce věřit. Seriál sazí na brutální nadsázku, já jsem byl ochoten na některé věci přistoupit, takže jsem si pár vtipků malinko užil, ale jinak je to podprůměrná záležitost, ale chápu, že je pro někoho návyková, jelikož já u toho občas klel, ale stejně sem první sérii nějak zvladnul. Celkově ale slabé. ()

Mya

Hotaru no Hikari je JDrama vytvorena podla rovnomernej mangy od autorky Hiury Satoru. Hotaru je mlada 27-rocna zena, ktora najradsej vysedava doma v teplákoch, pije pivo a bez problemov sa vyspi aj pod novinami. V praci sa vsak z nej musi stat distingvovana, slusna a jemne posobiaca mlada dama, pretoze si to jej postavenie vyzaduje. Jediny kto vie o Hotarinej "uchylke- teda, ze patri k tzv. himono-zenam" je paradoxne jej sef. To vyvola rozne vtipne situacie a ked sa nam Hotaru zamiluje do svojho kolegu, je to jej sef, kto ju podporuje. Je to prijemne, mile, vtipne a zaujimave. ()

Sykon

Čím déle jsem na to koukal, tím více jsem si říkal, že ta veranda by se mi přece jen taky hodila, i když ty noviny bych si asi odpustil... Velice povedený seriál, který podává originální formou ne-až-tak-originální zápletku a třešničkou na dortu je typická ztřeštěnost hlavní hrdinky. ()

Mik_e

Příjemná a pohodová podívaná vhodná jako relax na večer. Hlavní hrdinka je kouzelně ztřeštěná, praštěně asociální, a na tom stojí celý komediální prvek. Ono taky kdy naposled člověk viděl seriál, kde by hlavní protagonistka spala přikrytá novinama místo peřiny a její jedinou oblíbenou kratochvílí je válení se na verandě s plechovkou piva. :) Haruka Ajase je tady skvělá, zatím mi v téhle roli přišla nejpřirozenější. ()

black.crow

Seriál přibližuje emocionální život mladé Japonky Hotaru, na první pohled decentní sekretářky, ve skrytu duše ale stále nedospělé a naivní holky. Emocionální životem chápejte hlavně lásku a problémy typu: Miluji ho. Ale on mě ne. Nebo možná ano. Miluji ho, ale nevím, jak mu to mám říct. Ne, nemiluji ho. A tak dále a tak dále. A problémy tohoto typu zabírají poměrnou část příběhu. Seriál je primárně mířen na diváctvo z řad žen (pravděpodobně), pokud divák pochází z „opačného tábora“, je dost možné, že ho seriál moc nezaujme. Každé téma ale jde zpracovat zajímavě, sekretářka Hotaru bohužel v tomto ohledu značně pokulhává. Dojem nemůže být zkažen, protože ani žádný nevzniká. Mezi prvním a posledním dílem je tak malý posun v ději, že stačí zhlédnout začátek a konec série. Všechno v Hotařině světě je tak poznamenáno ideologií tvůrců, že Hotaru sama působí spíš jako nějaký děsivý konstrukt než jako reálná postava. ()

ZeldaZ

Veranda, pivko, pohoda a krásně útulňoučký japonský domeček se zahrádkou. A vše se změní s příchodem nezvaného hosta :-) ()