Válka nekončí okamžikem podpisu a orazítkování mírových smluv, ale okamžikem, kdy je zastavena palba. Příběh se odehrává v České republice v době po skončení 2. světové války. Německo sice kapitulovalo, ale několik osamocených německých jednotek se stále ještě snaží vzdorovat zadnímu konvoji ruské armády. Velitel ruského špionážního regimentu kapitán Voronkov vydává rozkaz zlikvidovat jednu takovouto skupinu. Nemá dostatek zdrojů, a proto požádá kazašskou unii ze svého sousedství o pomoc. Daný úkol sice na první pohled vypadá snadně, ale posléze se promění v boj na život a na smrt. (Urania)

Gallienus odpad!

Kdysi jsem žil v domnění, že po rozpadu SSSR budou v Rusku na válečné filmy pohlížet s větším nadhledem, ale mýlil jsem se. Tento film, je vyloženě špatný, nejde tu o ten patos, ten mi tolik nevadil a dá se říci, že jsem ho i čekal. To co mi vadilo, byla nerealističnost filmu, strašlivá šablonovitost, o to víc to bije do očí, když si uvědomíme dobu, kdy a kde se příběh odehrává. ()

Malarkey odpad!

Ruská břečka, pro kterou je odpad málo. Těch válečnejch z Ruska sem přiválo tolik, jenže to dokazuje fakt, že Rusové opravdu když něco slušného natočí, tak jde hlavně o talent, kterého si západní divák všimne, tenhle film talent nemá, ani ukrytý, ani zjevný. Nevím jestli to dělá dabing nebo ne, ale nevidím rozdíl v Ruském filmu současnosti a Ruském válečném filmu 40 let starém. ()

cyright

Rusové milují uniformy na jakýkoliv způsob (to potvrdí asi každý, kdo tam kdy byl) a vůbec všechny ty armádní pičovinky. A čím víc je milují, tím víc jsou nesoudní. Viz např. tento absurdní snímek nekriticky oslavující ruské geroje - téma, které naše východní bratry nikdy neomrzí. "Drobných" nuancí v reáliích si asi vůbec nevšimnou, pohlceni až úchylnou chrabrostí a zmužilostí sovětských kozáků v akci. Neruští diváci asi budou kroutit hlavou a my Češi máme při sledování filmu neochvějný pocit, že z nás někdo dělá úplné blbce. ()

RetroMan

Novodobý ruský válečný akční film o tom, jak Kozáci (jako chrabrý národ odporující i samotnému Stalinovi) likvidují ustupující Němce v západních Čechách (ačkoli se točilo všude možně). A tak sledujeme skupinku kozáckého bratrstva, jejich hrdinství a udatnost, jak postupně po lesích snižují počty Němců i sebe samotných až do bodu Omega. ()

Crocuta

Text distributora vypadá - mírně řečeno - hodně podivně a tak jsem podobnou úroveň očekával i u filmu samotného. Mé obavy se naštěstí tak zcela nenaplnily, nějaká ta slušnější akční scéna se najde a při sledování všech těch vojáků věčně pobíhajících po lesích jsem si aspoň zavzpomínal na svoji čundráckou minulost. Bohužel pitomostí se tu našlo až až. Vorobjev si české poválečné reálie představuje asi jako Emmerich svět 10 000 let před n. l. Vesnice i místní obyvatelstvo (tedy ta nadržená holka v ruském kroji a ještě asi 3 figury mihnuvší se v pozadí) vypadají jako vystřižení z Tichého Donu a po Američanech nikde ani stopy - jako rodák z Rokycan jsem si tuhle skutečnost obzvlášť vychutnal. A to ani nemluvím o tom, že děj se podle úvodního titulku neodehrává v půli května, (jak píše třeba honajz), ale v červnu (sic!) 1945 a po lesích se ještě prohání pomalu celá divize SS. Oba sovětší důstojníci, kteří skopčáky pronásledují, střídavě čumí jako puk a střídavě hořekují nad padlými spolubojovníky (však jim je taky fricové stačí do jednoho vymlátit). Přičteme-li k tomu přihlouplé dialogy vyšperkované mizerným dabingem, máme tu kuriózní podívanou u které se milovník válečných filmů zaručeně náramně pobaví :-) . ()

• Film byl natočen převážně na Krymu, konkrétně poblíž města Bachčisaraj, na hoře Aj-Petri a na svazích v jejím okolí. Druhá část filmu byla natáčena v slatiništích u Oděsy a v osadě Ležněvo v Ivanovské oblasti v Rusku. Mostem využitým ve filmu je most přes řeku Uchtochma (Ухтохма) v obci Udaljevo, taktéž v ruské Ivanovské oblasti. (ČSFD)