Fortune Cookie

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia
USA, 1991, 32 min

Hlavním hrdinou filmu je podomní obchodník Harold Broadneck (Dean Cleveron), kterému se v prodeji příliš nedaří a stává se tak terčem posměchu svého kolegy Jacka (Rob Monroe). Kvůli úspěšnému prodeji, který uskuteční krátce po obědě v čínské restauraci, se stává závislým na štěstí a nemůže sjednat obchod, dokud nezíská další "dávku štěstí" z koláčku štěstí. Náhlý úspěch však neujde pozornosti jeho kolegů.
První studentský film Darrena Aronofskeho coby studenta prvního ročníku Amerického filmového institutu (AFI) je natočen podle stejnojmenné povídky spisovatele Huberta Selbyho Jr., autora románu Reqiem za sen, jehož filmová adaptace Aronofskyho později proslavila. (bonolennes)

paascha

Je to studentský film, navíc první, takže blbá kritika místních rádobyznalců je zcela mimo mísu. Kdo z našich velehvězd natočil v prváku něco takového, ptám se? Nikdo, odpovím si sám. A ze zdejších kritiků nikdo nenatočil nic nikdy, takže klídek. ()

swamp

Přestože to bylo víceméně stupidní, tak už zde šly vidět některé Aronofského filmařské postupy. Především tedy střih s rekurzí (ten pojem jsem si teď vymyslel, předpokládám, že to jde pochopit:)). ()

Krissty

Tenhle film dokazuje, že i ti nejlepší museli nějak začít. Není to sice nic extra, ale na pobavení je to dobré :) A chválím ty jednoduché anglické věty, díky kterým se to povedlo v originále přelouskat dokonce i mně :D Neřekla bych, že to je až tak špatné, jak tu někteří píší.. ;) ()

Trevor

Film vyznie trochu inak keď si pozriete dokument na jednej zo streamovacích služieb o používaní slov fuck a shit skoro ráno v ten istý deň ako si večer vďaka mladému filmovému nadšencovi vyhľadáte túto Aranofského prvotinu/prkotinu. Každý nejako začínal. ()

okkac

Každý nějak začínal, a tak se i u pro mne dosud neomylného Darrena objevilo něco, co nedosahuje jeho pozdějších kvalit. Hrozně levný obraz omlouvá stáří snímku, plus domácí výroba a to, že se jednalo o VHS rip. Nicméně mne překvapilo velké množství fucků, dost velké přehrávání nebo naopak nehraní postav a záchodová scéna, kterou bych u Darrena nikdy nečekal. Jediným přínosem je zde první nesmělý pokus o rychlou střihovou sekvenci, kterou pak dopiloval k dokonalosti v Pi a Requiem For A Dream. ()

Isabell11

Raná tvorba Aronovského kde jsou tipycké záběry jako v jeho pozdějším filmu Requiem for a dream, a scéna na wc se podobá jedné ze scén v jeho filmu No time. :) ()

PEZ

Studentsky film Darrena Aronofskeho, o povercivosti, naivnosti a o tom, aki sme vsetci predajni. Uz tu, v podstate s nulovym budgetom, reziser ukazuje svoje naviazanie na hudbu a zalubu v horizontalnych a vertikalnych zaberoch kamery. Niekedy je kamera staticka a subjekt sa hybe horizontalne, inokedy je subjekt staticky a kamera smeruje vertikalne. Do toho doplnujuce zabery z vtacej perspektivy, alebo z inych uhlov. Samozrejme efekt este nie je dostatocny, pretoze sa natacalo na lacnu amatersku kameru. No kto videl neskorsie kusky ma moznost vidiet Aronofskeho pociatky. Mimochodom pribeh sice jednoduchy, no nudit som sa nestihol. ()

Chasida

Aronofskyho bych v tom nepoznal. Zajímavá cesta k začátkům velkého režiséra, jakým Darren bezesporu (nebo s mnoha spory) je! ()