Elitní jednotka žoldáků pod vedením válečného veterána Macka (Cuba Gooding Jr.) je najata agentkou CIA Elissou (Valerie Cruz) na záchrannou misi vědců pracujících na vykopávkách v pouštích Středního východu. Mack a jeho tým však brzy zjistí, že poušť skrývá strašlivé tajemství, které nemělo nikdy být odkryto. Tajemství, které ani není z této planety. (Suzie05)

SOLOM.

Počáteční nadšení z hvězdného obsazení a faktu, že jde o scifi horor s válečnou tématikou, vystřídalo záhy mírné znechucení. Ďáblova hrobka totiž jako celek zklamala, nevyužila svého potenciálu či samotné tvůrčí myšlenky ani z poloviny, navíc si nešlo nevšimnout, že se tu kradli nápady jak na běžícím páse, navíc tu byla k vidění i hromada nelogických prvků a některé hvězdy, se tu popravdě zrovna moc neohřály (třeba Bill Moseley) - Ron Perlman jen v úvodním videu a pak v samotném závěru – což byl takový podraz na diváky, jak nalákat co možná nejvíce diváků na známé jména.   Cuba Gooding Jr. to sám utáhnout nemohl, přestože měl po boku i několik pohledných hereček nebo rádoby drsňáků. Většina vedlejších postav se totiž chovala naprosto dementně (a to mělo jí o zkušené žoldáky). Mrtvých je tu sice dost, tu a tam se objevilo i celkem slušné gore, nebo zajímavé halucinace (přízraky), jenže většina scén byla sprostě ukradena z jiných filmů, atmosféra dost skřípala – když už se podařilo natočit alespoň trošku zajímavou pasáž (scénu), hned jí zas vystřídala další nudná (nezáživná) a tak se to pořád opakovalo do kola. Navíc se tu spousta flashbacků zbytečně opakovala, zřejmě aby se natáhla celková stopáž filmu.   A opravdu hodně často jsem si kladl otázku, zda jsou vojáci skutečně na archeologických vykopávkách, nebo jen v nějakém podzemním vojensko – vědeckém bunkru – protože vykopávky si představuju poněkud jinak. Nápad s padlým andělem, démonickým ovládnutím lidí, využívání nejděsivější noční můry (výčitky svědomí) jednotlivých postav – to vše mohlo být v naprostém pořádku. Jen to prostě chtělo lépe zvládnout po tvůrčí stránce, od scénáře, přes kameru, střih, zvuk. Všude se dali najít velké nedostatky, které kvalitu prostě sráželi dolů. ()

JASON_X

Hrozná slátanina, ale roztomilé a chutné gore efekty, kvůli kterým film celkem stojí za to vidět. Rozstříknuté mozky, vyhřezlé kosti, zvracení černé kyseliny, odporné puchýřovité vředy, které Valerie Cruz slastně vysává z ramene své lesbické přítelkyně... Zaujme také třeba Henry Rollins jako exaltovaný kněz a můj oblíbený opičák Ron Perlman, do kterého se vtělí jeden z Nefilů, aby započal konec lidského rodu... A pěkné ženy (nejhezčí z nich má být Perlmanova dcera, hmmm... asi mu jeho filmová manželka byla nevěrná). Místo děje: Podzemní tajná laboratoř kdesi v irácké(?) poušti. Účínkují: Speciální vojenská jednotka, jedna kočka od CIA, několik nakažených, posedlých nebo šílených civilů a nějaké ty přízraky... Vlastně mě to docela pobavilo, nebýt skákající kamery, dám určitě tři. ()

Morholt

Měl jsem chuť na nějakou tu nenáročnou blbost, u který člověk nemusí, pokud možno, vůbec přemejšlet a Devil´s Tomb tohle kritérium bezezbytku splňuje. Speciální jednotka, jejíž speciálnost mi zůstala skryta, podzemní komplex jak vystřiženej z něměckýho porna a už tolikrát ohraná predátorská zápletka, to všechno nechalo můj mozek na hoďku a půl pěkně vypnout. Jen nechápu Kubu Juniora, že má zapotřebí se upisovat takhle chatrnejm věcem a to samý platí o Rayi Winstonovi. Halt jméno Connery asi dokáže divy, protože se mi nechce věřit, že by na tom pánové byli zase tak špatně. 20% ()

Andersis

Asi tak. Byl sem na pivku s kámošema, dopil sem a šel sem domů. Pustil sem si v noci tenhle filmeček a nemyslel sem na nic jen se se díval a bavyl sem se, nad ničím sem neuvažoval a tak proto tenhle film považuju za B jako řemen. Chtělo by to, ale kvalitnější herecké výkony a scéna s vytržením ohrysku byla ehm tak trochu tupě udělaná. ()

honajz

Chápu, že někdo má potřebu natočit laciný sci-fi horor s rádoby elitní jednotkou žoldáků, kde se vojáci psychicky sypou jako domečky z karet sotva uvidí trochu krve. Ale nemám rád, když ze mě někdo dělá pitomce. Žoldáci mají procházet archeologickými (!) vykopávkami, přitom to celé ale vypadá jako bunkr, navíc pořádně oplechovaný, všude samé sudy s naftou, výtah jede do minus tisícího patra.... Jen ty archeologické vykopávky teda nikde nevidím. Spousta zbytečných dialogů, rádoby drsňácké kecy. Zas traumata z minulosti a flashbacky. Něco ukradneme z filmu Anděl smrti. A pozveme tři dobré herce, kteří sice budou mít jen čurdy, ale díky nim bude na konci vidět, jak propastný rozdíl v tom herectví byl. ()

• Natáčení probíhalo od listopadu 2007 do ledna 2008 v Kalifornii. (Terva)