Císařovna a bojovníci

• Čína Jiang shan mei ren (viac)

Čínský výpravný film pojednává o princezně jednoho z deseti království, která mezi sebou neustále vedou války. Po smrti krále křehká ale odhodlaná dívka nastupuje na trůn, a ačkoli za ní stojí věrní válečníci a rádci jejího otce, musí prokázat, že je hodna postu vládce mocné říše vzešlé z prachu bojiště. Jenže když na ni zlotřilý kníže usilující o trůn pošle zabijáky, princezna se při dramatickém útěku sblíží s vynalézavým poustevníkem, který jí ukáže, že existuje svět za zdmi paláce a mimo bitevní pole. Dá princezna přednost svým citům nebo zodpovědnosti za říši svých předků? Ačkoli v základu je Císařovna a bojovníci pohádkový příběh s ponaučením o zodpovědnosti, tvůrci film pojali jako nákladný epos s opulentními davovými scénami a bojovými sekvencemi. V nich září představitel princeznina přítele a generála Donnie Yen, který v současnosti platí za přední hvězdu hongkongských akčních filmů s bojovými uměními. Hlavní roli ztvárnila populární herečka a zpěvačka Kelly Chen a postavu poustevníka hraje jeden z předních hongkongských popových zpěváků a herců Leon Lai. (oficiálny text distribútora)

majo25

Akciou bohatý historický velkofilm, ktorý je ako stvorený na piatkové popoludnie. Príbeh je síce jednoduchší, ale zato určite nenudí, vdaka bohatej a solídnej urobenej akcii, ktorá vás vtiahne. Efekty sú tiež na úrovni. Samozrejme ženy a boj nikdy nešli dokopy, ale tu je to v tej miernejšej podobe. Menším mínusom je hudba, ktorá sa velmi nehodí. Trochu som prekvapený nižšiemu hodnoteniu na csfd (aktuálne 58%), pretože podobne ladené ázijské filmy tu majú hodnotenie min o 15% viac. Hodnotenie: 70% ()

TomikZlesa

FAK OF !!! douhvězdičkáři. Ačkoliv tu Donnie byl jen na okrasu a posloužil spiš jako lákadlo ( i když pčeci jen něco málo předvedl ) film postrádal jakoukoliv demenci a chyby (až na to kdy na konci Donnie měl meč v ruce a přesto měl jeden v pochvě) měl film hutnou dávku akce, živé štíty na převracení vozů RLZ !!, romantiky i vizuálního orgazmu. ()

MikaelSVK

Priemerný východoázijský film, ktorý má slabý príbeh a v ktorom sa veľmi okato striedajú lepšie časti s tými, ktoré by tam ani byť nemuseli. Medzi hlavné zápory by som zaradil určite slabý predvídateľný príbeh a hudbu, no pár premakaných bojových scén, prostredie a hlavne dobové kostýmy a zbrane, ktoré sa mi veľmi páčili pridali k môjmu hodnoteniu tú jednu * naviac ... 3*** ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Výprava 10/10/// +prakticky vše je stoprocentní, charismatická hlavní postava, krásné prostředí, fascinující hudební doprovod, věrná historická výprava, adrenalinové souboje, spousta krve, perfektní choreografie bojů a rozsáhlých bitev...a mohl bych pokračovat donekonečna -největší problém je najít na tomto filmu nějaký problém, protože přece jen 100 procent nedávám každý den, zatím ho ode mně dostali jen 2 filmy a to jeden z nich ani není tady na databázi, takže to svedu na méně známé herecké tváře (přeci jen asijské herce tolik neznám), přesto to dělám opravdu nerad, protože postavy jsou výborně napsané, charaktery dobře rozpoznatelné a zahrané je to přesvědčivě, jenže v jiné oblasti hodnocení jít níž nemůžu/// Spojení asijské výpravnosti a historického námětu je samo o sobě poutavé. Tento film je ovšem okořeněn o romantickou linku, krásné exteriéry, jímavé melodie a přitom se to vše obešlo bez drátů a zbytečných dějových nesmyslů či nepochopitelných momentů. Zatím jeden z nejlepších asijských filmů co jsem viděl./// Celkem 95%/// ()

fmash

!!--Možné spoilery--!! Zlej krtek, zlej! Tak by se dal charakterizovat úvod, ve kterém nám jednoznačně definovali, kdo tu bude za hajzla. Tam taky mimochodem byla první efektní bitva, bičovaná kapkami digitálního deště. Pak byl opravdu, ale opravdu tvrdý výcvik. Pak docela slušiví nájemní sviňáci. Potom se líbali, bylo to vážně k vzteku, ohledy nebrali, vlezli pod jednu deku. V šedesáté páté minutě došlo k nevyhnutelnému a viděli jsme skoro celá princeznina záda, než ho ošklivě pokousala. Pak byla jedna kloudná bitva, na níž byl nejlepší ten nápad z Gladiátora. A potom konečně přišlo to hlavní: Ilja Muromec popadl tatařína za nohy a kam máchl, tam ulička, kam mávl, tam ulice. Pak byl slavný konec.           Hlavní problém Císařovny (kromě omluvitelné pohádkové logiky) je přitroublost. Vztahy mezi postavami vypadaly jak v Sociopatově průvodci emocemi a já si pořád dokola musel říkat: kde je k čertu nějaká rafinovanost? Už jsem přivykl ideologickému podtextu (nejen) čínských válečnických filmů, navíc přehnaná závěrečná mela byla výborná — takhle měl vypadat celý film, aby z něj byl skutečný hrdinský epos (pouhé zalidnění bitevních polí vojáky v pěkných kostýmech film eposem nedělá). Abych to dál nepitval — je to škoda, stačilo ubrat jeden dva krvavé záběry, pseudomilostnou scénu, a mohla to být fajnová pohádka pro desetileté děti. ()