Císařovna a bojovníci

• Čína Jiang shan mei ren (viac)

Čínský výpravný film pojednává o princezně jednoho z deseti království, která mezi sebou neustále vedou války. Po smrti krále křehká ale odhodlaná dívka nastupuje na trůn, a ačkoli za ní stojí věrní válečníci a rádci jejího otce, musí prokázat, že je hodna postu vládce mocné říše vzešlé z prachu bojiště. Jenže když na ni zlotřilý kníže usilující o trůn pošle zabijáky, princezna se při dramatickém útěku sblíží s vynalézavým poustevníkem, který jí ukáže, že existuje svět za zdmi paláce a mimo bitevní pole. Dá princezna přednost svým citům nebo zodpovědnosti za říši svých předků? Ačkoli v základu je Císařovna a bojovníci pohádkový příběh s ponaučením o zodpovědnosti, tvůrci film pojali jako nákladný epos s opulentními davovými scénami a bojovými sekvencemi. V nich září představitel princeznina přítele a generála Donnie Yen, který v současnosti platí za přední hvězdu hongkongských akčních filmů s bojovými uměními. Hlavní roli ztvárnila populární herečka a zpěvačka Kelly Chen a postavu poustevníka hraje jeden z předních hongkongských popových zpěváků a herců Leon Lai. (oficiálny text distribútora)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,323,473║ Klasický Čínsky film akých je už nespočet, prevarený dej, ktorý nič nové neponúkne, či dokonca miestami pripomenie či už hudbou alebo scénkami filmy ako Gladiátor, 300 či Alexander Veľký,... ale aj tak som sa pri tom nenudil a celkom ma to bavilo, priemer. /60%/ ()

tombac

Režisérovi se ambiciózní pokus o epickou historickou řežbu s kapkou wuxii poněkud vymkl z rukou a výsledek je jakýmsi podivným hybridem mezi špinavou estetikou Warlords a vypulírovanou přeplácaností Curse of the Golden Flower, jenž postrádá kompaktní tvar. Snahu o serióznost sráží skorofantasy propriety (holohlaví ninjové foukající jedovaté šipky, balón), jež do okolního rámce moc nezapadají. Bitvy a souboje mají pár špičkových momentů, ale někdy je tlumí rozkouskovanost, jindy zbytečné množství zpomalovaček. Donnie Yen nemá moc co hrát. V jedné ikonické řeži jsem měl pocit, že tvůrci se s ním snažili trumfnout Jeta Liho s kopím ve Warlords. Podobné pocity vyvstanou při více sekvencích... Navrch mě snímek emocionálně naprosto minul, tudíž víc než 5/10 mu nedám. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Výprava 10/10/// +prakticky vše je stoprocentní, charismatická hlavní postava, krásné prostředí, fascinující hudební doprovod, věrná historická výprava, adrenalinové souboje, spousta krve, perfektní choreografie bojů a rozsáhlých bitev...a mohl bych pokračovat donekonečna -největší problém je najít na tomto filmu nějaký problém, protože přece jen 100 procent nedávám každý den, zatím ho ode mně dostali jen 2 filmy a to jeden z nich ani není tady na databázi, takže to svedu na méně známé herecké tváře (přeci jen asijské herce tolik neznám), přesto to dělám opravdu nerad, protože postavy jsou výborně napsané, charaktery dobře rozpoznatelné a zahrané je to přesvědčivě, jenže v jiné oblasti hodnocení jít níž nemůžu/// Spojení asijské výpravnosti a historického námětu je samo o sobě poutavé. Tento film je ovšem okořeněn o romantickou linku, krásné exteriéry, jímavé melodie a přitom se to vše obešlo bez drátů a zbytečných dějových nesmyslů či nepochopitelných momentů. Zatím jeden z nejlepších asijských filmů co jsem viděl./// Celkem 95%/// ()

Lacike

Strašne nesúdržný mix rôznych žánrov, ktoré sa striedajú príliš rýchlo a necitlivo. Máme tu boj o moc po mŕtvom panovníkovi, romantický trojuholník, scény bojového výcviku a samozrejme dôjde aj na masové bitky alebo komorné lietacie kung-fu. Donnie je v bitkách nevyužitý. Bije sa tu dokopy asi 2 minúty. Celý film je za takého trubiroha, ktorého nechcú jeho podaní za panovníka a ani princezná za manžela. Línia s Leonom Laiom do ktorého sa zamiluje princezná mi tu pripadala naviac. Bez nej by film fungoval lepšie. Hromadné bitky sú krátke a ničím nezaujmú. Kung-fu scény sú totálne predrátované. Donnieho bitky na meče sú skôr také umelecké. Nič dych vyrážajúce nepredvedie. Vo výsledku film pôsobí ako taká emancipačná agitka o tom ako si princezná musí všetko sama vybojovať a postaviť sa na čelo štátu. Film by snáď fungoval s dvojnásobnou stopážou, ale v tom zbesilom tempu žiadna scéna poriadne nefunguje. 4/10. ()

Dragoni

Nádherné kostýmy, pěkná hudba i krajina. Příběh v sobě kombinuje válečný epos, romantický děj a akční řežbu, které se postupně prolínají filmem a odkazují na starší honkongské snímky. Podle zdejších 2-hvězdyčkových hodnocení jsem nečekal nic extra, ale celkově mě film příjemně překvapil a obří sekáček Generála (Donnieho Yenna), kterým posekal nemálo vojáků, byl impozatní. 60 % ()