Falošný brat

• Slovensko Possession (viac)

Jedna autonehoda zmenila jej život. To však bol len začiatok.  Jessica vedie pokojný život s manželom Ryanom. Život sa jej obráti hore nohami vo chvíli, keď po automobilovej nehode upadne Ryan a jeho brat Roman do kómy. Záhada sa začína, keď sa Roman preberie k vedomiu a tvrdí o sebe, že je Ryan. Má rovnaké zvyky, pohyby, vyjadrovanie... Jessica sa usiluje so všetkým vyrovnať, ale prevláda v nej pocit, že sa buď duch jej manžela vrátil v inom tele, alebo sa s nimi všetkými deje niečo skutočne čudné... (oficiálny text distribútora)

iamek

Příjemný béčkový thiller, který strašně rychle uteče a docela vás pobaví. Děj je nechutně čitelný a tvůrcům se nepovedlo ani navodil pocit napětí nebo aspoň chvilkové nerozhodnosti diváka jestli je Roman její muž nebo ne. Aspoň se na Sarah kouká oprvdu krásně a už kvůli ní jsem se na snímek docela těšil. Poctivé tři hvězdy. ()

danielosbourne

Film bez jediného hluchého místa. Na hlavní trojci Gellar, Pace, Landes se kouká až moc dobře a věříte jim bezmála vše. Příběh má gradující atmosféru, což člověk uvítá a ač je příběh naprosto jasný, jakým směrem se bude ubírat, i tak překvapí. Navíc k tomu skvělá hudba, rozhodně nejsem zklamán...právě naopak. ()

MareT.

Zápletka a námět není natolik nosný, aby utáhl celovečerní film. Dokážu si představit tento příběh v rámci nějakého televizního cyklu. Všechno, co se odehrálo má samo o sobě malinkou životnost, střih vám ani nedovolí si užít dialogy a lokace, protože sotva se scéna rozehraje už se jede dál. NA Sarah se mi bude vždy dívat skvěle, proto ta 3 hvězda, ale příště by to chtělo něco pořádného. ()

hrumsrt

V úvodu jsem si fakt říkal, zda se nedívám na jeden z těch německých romantických dramat, které nám vybrané české televizní stanice (TV Barrandov, či TV Prima), tak rády podsouvají. Ale téma mi přišlo celkem zajímavé až absurdní a současně povedené hereckými výkony - Pace a moje milovaná (a zase úžasná!) SMG. Co mě ale vytáčelo byly pokusy tvůrců dělat z toho horor, tedy lekavé momenty, které se do dané scény prostě nehodily a navíc byly provedeny tak, že by postavy musely být snad slepé a hluché! Podle mě si měli dát více záležet na vztahu Jessicy a Romana po "přemístění". Působilo to až moc zbrkle a na Jessicu to nevrhlo dobrý dojem! K tomu navíc se nám defakto vůbec nic nestalo, a ve finále zjišťujeme, že vše je trošku jinak :(... Doteď jsem si neuvědomil, jak jsi malá. 50% ()

selviskhed

Těch změn ve scénáři oproti Kwakově korejskému originálu v podstatě není tolik. A přesto těch pár změn úplně mění o čem celý ten film vlastně je a dokonce i to, kdo je hlavním hrdinou. Všechno jsou to změny k horšímu, ale 4 hvězdičky bych dal asi i bollywoodské adaptaci, která by končila tím, že si všichni tři zatančí a zazpívají veselou písničku v barevných kostýmech. ()

• Film se natáčel v roce 2007, ale kvůli finančním problémům distribuční společnosti se datum jeho vydání protáhlo až na rok 2010. (!Malak-11!)