Televizní středometrážní parodie na kovbojky ve stylu němé grotesky z Divokého západu. V jednom texaském městečku, kde žili své obvyklé životy kovbojové, místní padouch Bill Křivá Huba a jeho kumpáni hráli v saloonu karty a lapkové přepadali městečko, žil i rančer Andrews a jeho dcera Daisy. Jednoho dne podlehl rančer Andrews své zlé vášni a prohrál v kartách s Billem a jeho padouchy nejen dívčino věno, ale i celý ranč. Leč v tu chvíli se objevila záchrana v podobě šlechetného kovboje Sandyho, který se do dívky zamiloval a spěchal jí ku pomoci. Bohužel tatíček prohrál v pokeru i svou dceru. Před sebevraždou ho zachránil Sandy – vyhrál vše zpět. Pak nastala mela, při níž hosté vybílili celý saloon a vyhnali padouchy v čele s Billem Křivou Hubou. Daisy měla dotaz, jak Sandy nabyl těch peněz, které vložil do hry – vyhrál je v loterii Sportka. A tak jejich štěstí již nic nebránilo… (Česká televize)

slunicko2

Půvabně milá groteska se spoustou nápadů aneb Kdo je v Sportce vytrvalec, tomu štěstí drží palec. 1) 45letý Jaroslav Štercl (kovboj Sandy), 44letý Václav Lohnický (karbaník Bill Křivá Huba) a další nesmrtelní herci v jednohubce z Divokého západu._____ 2) Trochu méně grotesky by dojem vylepšilo._____ 3) Co by za směnku na jednu dceru dali pánové Melan a Trich? ()

Ironfood

Skvělá westernová groteska, která bohužel zůstala hluboko ve stínu ještě skvělejšího Limonádového Joea, v jehož kulisách se natáčela, Vynikající je tu zejména Otto Šimánek jako rančer, který kvůli své karetní vášni přijde nejen o majetek, ale rovněž ohrozí budoucnost své sličné dcery. Tu nakonec ze spárů Billa Křivé Huby (Václac Lohniský) zachrání šlechetný cowboy Sandy. Výrazně mu přitom pomůže oblíbený lepič zatykačů Cattle Bill a jeho pověstná štětka. Nechybí ani několik decentních reklamních vsuvek, z nichž nejvíce pobavila reklama na whisky. ()

Adam Bernau

U Brdečky se neučili, sujet nevalný, gagy řekněme neurážející, ale láska k žánru se pozná, spojení parodie na western s groteskou je funkční, s cennými aluzemi na dobu a zemi vzniku ještě funkčnější (ranč U šesti křížků, "požárníci" etc. etc.),  dvojjazyčné psanné komentáře plní svou úlohu víc než obstojně, někteří protagonisté (Šimánek, Lohniský) jsou jedním slovem epesní (Šimánek místy geniální) a reklama na whisku je nejvíc. Ta by měla být archivována v národopisném museum hl. m. Prahy. ()

easaque

2* proč nevyužít vystavěné westernové městečko pro Limonádového Joea i pro jiný film? Sice kvalitní a prověření herci, nápad zajímavý, ale scénář prachsprostý a tak vznikla jen slabá groteska, kterou není nutno viděti. Ještěže to mělo jen půlhodiny. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Karlos80

Legendární středometrážní parodie na kovbojky v hlavní roli s populárním televizním a kabaretním komikem Jaroslavem Šterclem, který se v této roli evidentně cítil jako ryba ve vodě. Kdysi jsem to viděl snad ještě pod názvem Proč Sandy nechal vychladnout své pistole? Škoda že jen tento tuším že tenkrát dokonce i nějak oceněný snímek naše televize častěji nereprísují:-( ()