Pumpkin Scissors

• Japonsko パンプキン・シザーズ (viac)
Japonsko, (2006–2007), 9 h 12 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Rjótaró Iwanaga (komiks)

Hudba:

Kó Ótani

Šizuka Itó, Kenta Mijake, Šin'ičiró Miki, Akeno Watanabe, Iššin Čiba, Takeši Aono, Emiri Kató, Čafúrin, Kan Tanaka, Hiroši Naka, Kana Ueda, Čiwa Saitó, Tóru Nara (viac)

Subjektiv

Ač právě skončila válka mezi republikou Frost a říší, neznamená to, že začíná ráj na Zemi. Všichni jsme přeci četli Keynesovy "Ekonomické následky míru", že? Pro boj s následky míru...eee, války samozřejmě, zřídila říše speciální vojenskou jednotku, Pumpkin Scissors (Dýňové nůžky). Spousta vojáků se však po bojích proměnila v bandity, kteří terorizují znavenou zničenou zemi a tak není práce Pumpkin Scissors vždy prosta nebezpečí. Oddíl Nůžek vede nerozumně odvážná poručice a významná šlechtična Alice L. Malvin. Při jedné misi se k nim přidá desátník Randel Oland, bývalý člen jednotky 901-ATT, protitankových pěšáků, Gespenst Jaeger. Jeho pomoc je užitečná, nicméně trochu znepokojující - Randelovo jednání na bitevním poli připomíná nezastavitelný stroj na zabíjení... v normálu jde však o laskavé chlapisko. Hlavní dějová linie relativně solidně nastoupí v rvních čtyřech dílech, ale pak ji nahradí nezajímavé fillery. Ke konci seriál ubíhá pro změnu poměrně svižně, aby k úplnému závěru...nedošel. Navíc poslední díl je poněkud nepravděpodobný pokud jde o chování značné části epizodických postav, což v člověku ve finále zanechá nepříjemnou pachuť. Že seriál ke svému vyvrcholení nedospěje, není vůbec divné - není ukončená předloha. ***. ()

UncleMorty

Škoda. Naprosto nevyužitý potenciál anime, které mohlo mít jak zajímavou zápletku, tak příběh. Nakonec končí ve stereotypních kolejích ve stylu neverending telenovely. ()