Dramatický příběh plný napětí se odehrává jen pár měsíců před koncem 2. světové války. Američtí a sovětští agenti horečně pátrají po německém dekódovacím přístroji, jímž Němci luští sovětské šifry a mají tak přístup k informacím o americké atomové bombě, které sovětští špioni zasílají z Los Alamos do Moskvy. Němci ještě netuší, že mezi jejich šifranty u tajného přístroje, umístěného ve sklepení starého hradu, je i statečný polský agent Jorg. Není sám, kdo se snaží Němcům hatit plány, ale nacisté jsou ještě stále nejen zákeřní, ale také inteligentní a obratní protivníci. V ničem si s nimi nezadá ani sovětská NKVD, pevně rozhodnutá zmocnit se tajného přístroje. Válka dosud zuří a na území okupovaném německými vojáky ještě pořád všichni bojují svůj boj na život a na smrt… (oficiálny text distribútora)

Malarkey

TA délka je neskutečně vražedná. 585 minut. Kdo má sakra koukat na televizní seriál z války (s ne tak pekelným příběhem) skoro 10 hodin? Začátek to vcelku slušně rozjede, ale pak je problém se u toho udržet. Pravda ale je, že kdyby to dávali v televizi jednou týdně, tak by se to zkousnout dalo. Jenže já si to koupil na DVDčkách a popravdě to nebylo nic snadnýho přetrpět. Historie je zde ztvárněna vcelku schopně, ale chvílemi se mi zdá, že ten příběh je jak stvořený pro Ramba. Některé scény se totiž trošičku vymykají od normálu, co se pořádného štěstí týče. Jinak to ale vcelku ušlo. Ale příběhově to tak silné není ani náhodou. ()

sportovec

Musím se připojit k těm, kdo konstatují, že seriál připomíná pejska s kočičkou, když vařili dort, a proti své vůli tak potrestali zlého psa, který jim ten poblionový dort sežral. Zachránili tak své trávící trubice a vyhnuli se různým nepříjemnostem. Divák je na tom o něco lépe a v třinácti dílech najde i řadu zajímavých orvků, skutečně neotřelých nápadů a nepochybně nosný autorský nápad. Jak už bylo konstatováno, výtečné je i herecké obsazení a v řadě momentů je i na co se dívat. Fabulační absurdity, které se tu vyskytují, odradily řadu diváků, takže celý seriál absolvoval velmi pravděpodobně zlomek počtu těch, kdo se jím zprvu nechali zlákat. V českých poměrech by podobné dílo ale i tak, musím souhlasit, patřilo spíše do špičky. ()

Campbell

Bohužel i když se jedná o skvělý seriál nemůžu jít nad 3*, a to z prostého důvodu, režisér Drabinski nemůže vylézt ze steryotypu a udělat nějakou slušnou akci, i když je příběh vážně parádní tak musím říct že jsem se dost nudil, film zkrátit tak o jeden dva díly a budu spokojen. KAždopádně musím říct že prostředí, efekty, kostými jsou na výborné úrovni a když dojde na pár akcí tak jen čumím. Ale jak jsem řekl je jí zatraceně málo. ()

honajz

Třináctidílný polský seriál, který sice má svá slabá místa (např. skoro neprůstřelný polský hrdinný voják, nějaké ty zbytečné milostné pletky), ale jinak je natočený docela svižně, s uměřeným dávkováním napětí i jistého tajemství,a dokonce je to i sem tam vtipné. Tak 3,5 hvězdičky. ()

Honzek

13 dílů dlouhý seriál ze druhoválečného období ,který více než opravdicky, působí spíše kýčovitě a herci taky nejsou zrovna první třída. Jedná se o čistě průměrný počin u kterého se nemusíte bát usnout, protože díly na sebe stejně dost dobře nenavazují a občas se dost nešikovně skáče mezi letopočty, takže se můžete i ztratit. Uděláte líp když si pustíte Bratrstvo neohrožených. Pakliže se tento počin někdy podívá na naše obrazovky, tak mu klidně těch pár minut týdně věnujte, ale jako koupě se to příliš nevyplatí ani militaristům. ()

divak84

po prvním díle velmi solidní rozjezd s mírnou dávku zbytečneho patriotismu polských filmařů, kteří svého hrdinu nechají kličkovat mezi stovkami střel ze vzdalenosti od 5 do 50 metrů a náš hrdina si v te sprše kulek stihne i zaplavat. Děj zatím nemá při představovačkách moc prostoru ale celý nápad se zdá být zajímavý a určitě ten seriál zkouknu. Snad to nepůjde do sraček ()

Pttak

Dvakrát jsem změnil hodnocení a po dlouhým váhání je múj verdikt takový, že seriál je to sice gut, ale prostě kvalit polskýho seriálu Czas honoru to nedosahuje, proto nemůžu dát plný počet. ()

lukano

Bohužel kvalit seriálu např. Kapitán Kloss nedosáhl. Jednotlivé scény jsou příliš dlouhé, kde se nic neděje. Události na přeskáčku taky kvalitě nepřidávají. Seriál byl jistě nákladný už kvůli kulisám a postupně se v dalších dílech lepší, ale i tak by to chtělo lepší herce. Škoda nevyužitého potenciálu. Nicméně předražený "velkofilm" Lidice, proti tomu působí, jako nízkorozpočtový film. ()

infected

Poláci když chcou dokážou natočit schopný seriál a nemusí dělat z nácků hlupáky jako v hovadině kapitán Kloss.Mínus hvězda za zbytečně dlouhou stopáž. ()

Virusman666

Proti seriálu nic moc nemám, taky není nic moc, ale proti slovu "chcou" od přispivatele "infected" tedy rozhodně ano, takováto zmršenina češtiny je snad už moc... ()

carl.oesch

Jako milovníkovi válečných filmů a seriálů i dost velkému příznivci polské kinematografie se mi tenhle počin hodnotí dost těžko. Na jedné straně takřka dokonalé válečné retro (z výstroje a výstroje až chvílemi přechází zrak a chybiček by se našlo dost málo....), řada charizmatických herců (i hereček, jak už to na rozdíl od naší kinematografie u našich severovýchodních sousedů bývá, bylo a doufejme i bude), spousta zajímavých situací, dobrá hudba, řada neotřelých nápadů (osoba Borise Szyce třeba), dobrá atmosféra (chvílemi by se dala krájet i díky kameře...) a na druhé straně mně to připomíná dost, co spolu vařili pejsek a kočička. Prostě je toho tam moc, a bijí se tam skvělé a neotřelé nápady a výborně nahozené postavy s klišoidními až kýčovitými. Prostě, je toho tam moc a rozmáchlost ani kolikrát nedává i při délce seriálu prostor k dotažení řady z nich. Na jedné straně zajímavá osoba Jana Frycze, originální Szyc a na druhé straně až trapný hrdina Jorg - co má proboha ten Pawel Malaszynski hrát? Zcela zbytečná a nesmyslná je celá linie do USA a spektakulární akce "rangers" (tam a zpátky a vlastně zbytečně...), prostě přeplácaný a nedostažený (a přitom i přetažený) scénář. Čím dál tím větší bolest evropské kinematografie, utápějící se čím dál tím víc v rádoby"uměleckosti" a beo nedokonalém napodobování americké produkce. Přesto je to i přes ona negativa alespoň koukatné, svoje si tam člověk najde, spíš je mu líto těch nevyužitých příležitostí, které to celé teoreticky poskytuje. Trochu mi to připomíná české filmy Tobrúk a Ve stínu. Na druhou stranu, proti vyhlášeným českým srágorám typu Protektor, Han)bermannův mlýn nebo k mému zděšení zrovna nedávno uváděn= Krvi zmizelého je to veledílo, na které se při občasném opakování rád podívám. Jinak doufám, že město 44 bude vydařenější. ()

j.sorensen

Tomu by stačio 8 až 10 dílů a bylo by to super, takhle je to zbytečně dlouhý, se spoustou hluchých míst. Působí to spíš jako zfilmovaná počítačová hra, nebo hraný dokument, moc se tam nemluví a když už, tak strojeně, suše. A ta divná kamera tomu taky nepřidává. Výprava, lokace, kulisy, kostými super, příběh dobrej. 3,5* ()

Xavy

Polský špionážní seriál z 2.světové války ? Ano proč ne ! Po rozjezdovém začátku dostává seriál ten správný směr a udrží diváka v pozoru. Na TV poměry nabízí i kvalitními efekty. Po delší době opět zase nějaké neokoukané tváře, které jsou výborně zvoleny pro svou roli. ()

chamonix odpad!

Tady se politika - nenávist Poláků ke všemu ruskému, projevila v plné míře. Ruští rozvědčíci jsou vykresleni jako úplně tupí. Dokázal bych prominout i tu jednostrannost, ale ty další a další nelogičnosti už ne. ()

Michalov22

Výborný polský válečný seriál s dobrými hereckými výkony, se strhující atmosférou a také několika bojovými scénami. Pěkně ukazuje zmatek a chaos během konce 2. sv. války, kdy dochází ke střetu zájmů americké a sovětské rozvědky, ale také k plno zvratům mezi Němci, jejichž hlavní postavy hrají na vlastní pěst. Další hvězdičku u mě získal seriál za detaily, které mi přišly jak po historické a tak po územní stránce v pořádku ( například v Čechách české nápisy, atd. ).Občas se zde najdou nudné scény, ale celkově velice zajímavý a strhující seriál. ()

Puchyr

Nejpve jsem se toho bál, 585 minut navíc Polský seriál no,, Kdýž jsem dostal odvahu a zkouknu všechny díly zjistil jsem že není čeho se bát. Jako seriál z Polska je dost dobře zaplacený a tak atmosféra konce války a celá mašinérie ať Německá, Ruská či Americká vypadá velkolepě. Tajné špionské mise sem tady hltal každou minutou. Nechybí ruské letecké nálety, odpalování elektráren, popravy a tajné pronikání na hrad obsazený Němci. Získání tajného přístroje chce i Ruská NKVD a tak začíná válka nejen spojenci a Německo ale i Rusko Americká v souboji kdo dřív získá. Seriál mně rozhodně nezklamal a při podávání denně v přimněřených dávkach se na to budete i těšit s myšlenkou,, jak to asi dopadne. Jsem se seriálem spojenej *****80% ()

tuzemsky_um

Zbytečně dlouhý, rozpačitý konec. Nedovedu si představit to vidět týden po týdnu. Viděl jsem to ve dvou rundách. Trochu Mac Gyver, trochu A-Tým. Několik historických kiksů. Celkově ale docela dobrá zábava, místy přímo poutavá. Na seriál dost dobrý, zvláště v porovnání se současnou českou tvorbou. Poměry spojenecké i německé zdá se vystiženy. ()

Junk odpad!

tolko somarin, nelogickych veci /vojenske, historicke a herecke spravanie/ som este nevidel...este aj B od Seagalla su asi lepsie,..../a to ich nepozeram.../ neoplati sa pozerat, zbytocne zabity cas bez pridanej hodnoty z filmu.... ()