Šidžó saikjó no deši Ken'iči

• Japonsko Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi (viac)
TV spot
Animovaný / Akčný / Komédia / Športový
Japonsko, (2006–2014), 25 h 34 min (Minutáž: 25–28 min)

Predloha:

Šun Macuena (komiks)

Tomokazu Seki, Tomoko Kawakami, Džúróta Kosugi, Mamiko Noto, Unšó Išizuka, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Hóko Kuwašima, Iššin Čiba, Teššó Genda, Kazuja Ičidžó (viac)

Príbeh o obyčajnom 16-ročnom stredoškolákovi Shirahamovi Kenichi, ktorý celý život hral úlohu slabého a šikanovaného, ale v prvý deň školy sa skamaráti s novou študentkou Miu Fūrinji. Poháňaný túžbou byť silnejším a schopným chrániť ľudí okolo seba, rozhodol sa nasledovať ju do školy bojových umení Ryōzanpaku. Je to dojo, v ktorom sa stretávajú tí, čo sú naozaj silní a ovládajú bojové umenie na najvyššej úrovni. Po tom, ako sa naučí základy od Miu, Kenichi porazí uznávaného člena karate klubu a stáva sa terčom každého delikventa na škole. Kenichiho deň je zvyčajne rozdelený medzi pekelný tréning v Ryōzanpaku a boje s delikventským gangom Ragnarok, ktorý ho vidí ako potencionálneho spojenca alebo v prípade odmietnutia ako nepriateľa ich plánov. (Anacha)

Dragoni

Komediální, střeštěný a hrozně přímočaře naivní, přesto za posledních 5 dílů, dávám lepší 3. Špatná hudba a přímočarost děje dělají z Ken'ichiho jen slabší anime, které nemá čím zaujmout a kterých je tu mraky. Přesto mě Senseiové nehorázně pobavili a špatné ani nebylo vysvětlení různych bojových technik. ()

Subjektiv

Kenichi je další z nekonečné řady seriálů o chlapcích, kteří chtějí být silnější a tak se věnují nějakému bojovému umění. Ne vždy je to špatné, ale Kenichiho jsem si nezamiloval. Hlavním důvodem je schematičnost děje. Kenichi někoho zbije a tak si na něj začne brousit zuby někdo silnější, Kenichi trénuje, naučí se nový chvat a jím pak soupeře porazí, tím si vyzíská pozornost někoho silnějšího a tak pořád dokola. Vše je zpočátku ještě prokládáno trapnými gymnastickými výstupy jeho bojově zkušenější spolužačky, vtipy s instruktory, kterým se smějete jen někdy, atd. V soubojích si autoři nejsou jistí, jestli se mají přiklonit k realističnosti či nadpřirozenu - výsledkem je, že diváka neohromí ani jedno. Lepší **. ()

Genryuusai

Jedná se o seriál, který od začátku do konce vůbec neskrývá svoje poslání: přesvědčit mladou generaci o tom, že bojová umění jsou nejen strašně užitečná a cool, ale udělají z vás navíc i vyrovnané dospělé jedince - a jediné, co je k tomu potřeba je neutuchající odhodlání, žádný talent nebo fyzické predispozice. To je samo o sobě chválihodné, ale nestačilo by to pravděpodobně ani na 4*. Proč tedy hodnotím za 5*? Protože Kenichi je prostě přesně to, co já osobně od komediálního shonenu čekám. Může to být 100x ohrané, ale vtipy s mistry, učení nových technik atp. mě vždycky baví (pokud je to alespoň průměrně zpracované - a u Kenichiho je rozhodně animace a charaktery postav (hlavně všech mistrů:-)) docela nad průměrem). Děj sice není z nejvynalézavějších (škoda, že poslední část mangy se neanimovala), ale pořád ještě neupadá do stereotypu. Celkově se to imho dost podobá Tenjou Tenge s tím rozdílem, že Kenichi je víc komediální a méně brutální. ()

Hees

Kenichi je chlapec, ktorý musí nabrať odvahu a stať sa silným. Tento seriál chce povedať asi to, že človek nech je akýkoľvek môže prekonať svoje slabosti a stať sa silným. Kenichi sa učí rôznorodé techniky od rôznych majstrov. Je tam dosť veľa vtipných situácii. Hlavná hrdinka Miu je dostatočne sexi aj s jej veľkými prsiami (čím väčšie tým lepšie?) a nie je tam len do počtu, tiež oplýva bojovými schopnosťami. Kedže učiteľov, majstrov či senseiov má Kenichi viac každý je iný a učí Kenichiho iným technikám a inej filozofii boja. Preto tu občas zaznejú aj rozumné mierne filozofické "narážky". Je tiež pravda, že zopár majstrov je tam skôr na srandu. Niijima je v tomto anime hlavne na to aby reprezentoval chovanie niektorých ľudí a je pravda, že lezie na nervy. Niijima však je aj zaujímavým elementom znázorňujúcim "slizkého" človeka, ktorého si neskôr môžete obľúbiť. Áno podobné téma, zo slabocha je hrdina využívajú aj iné anime. Kenichi je v konkurencii iných anime s podobnou tematikou na tom dobre, aj keď sa dosť sústreďuje na humorné situácie. Napriek väčšej porcii dielov, ma to bavilo rovnako po celú dobu. ()

DaeGurth

Je to přímočaré a občas jsem čekal, než konečně něco proběhne, ale je to také zábavné a přímočaré tím upřímným způsobem, který nevadí. osobně bych dal čtyři, ale za nadšení slečny koukající se mnou dávám pět:). ()

ZeldaZ

Zpočátku jsem sehnal jen 13 dílů a kvůli nepříliš lichotivým popisům zde na Čsfd, jsem myslel, že tím skončím...ale naopak, seriál mě uchvátil a velmi pobavil. Asi se nejedná o dechberoucí počin, nicméně dobře jsem se bavil a to je to co od anime očekávám. Drtivá většina postav je nuvěřitelně ujetá a vtipná. Takového Niijimu jsem nesnášel od začátku, ale na konci jsem mu začal fandit. Celkově je to o silném vlivu dobrého úmyslu a cti, zároveň s oslavou kamarádství. ()

GemBirD

Oproti podobným anime skôr taký priemer a to hlavne kvôli nevyváženosti jednotlivých dielov. Animácia a celkový príbeh sú fajn, ale už dlho som veru nevidel anime, kde jeden diel ma totálne strhol a nato ďalšie tri tak otrávili, že som ich ledva dopozeral. Veľká škoda je aj, že autori nevenujú väčšiu pozornosť Kenichiho majstrom, kt. by si určite zaslúžili omnoho väčší priestor. Zároveň je Kenichi anime s najhorším openingom a endingom aké som kedy videl ! ()

Isshin

Kenichiho kamarátka má dobrú postavu - asi jedno pozitívum tohto seriálu. Anime takéhoto druhu je veľa. Hudba na nič, animácia v celku dobrá, príbeh nanič. Slabé 3* . ()

Termit

Kenichi je taký humorný mix bojových umení a dospievajúceho stredoškoláka, ktorý sa tlčie životom ako sa len dá. Klasický shonen pri ktorom sa človek zasmeje, oddýchne a možno sa dačomu z bojových umení priučí. 4/5 ()