Zombi: Počiatok

• Česko Zombie: Začátek (viac)
všetky plagáty

Stylové rozloučení Bruna Metteie s hororovým žánrem. Sharon (Yvette Yzon), která jediná přežila hrůzy Ostrova smrti, se vrací na místo svých nejhorších nočních můr. Ale tentokrát už není sama. Doprovází ji perfektně vyzbrojené vojenské komando, odhodlané postavit se lidožravým nestvůrám. I přesto jde o nerovný boj. Skupina vojáků proti obrovské přesile nemrtvých zrůd nemá příliš šancí, a tak se z průzkumné mise stává boj o holé přežití. Boj, během kterého hrdinové postupně zjišťují, jak vlastně všechny ty hrůzy začaly. (Řitka video)

destroy83

Zombie: Začátek je přímé pokračování Zombie: Ostrov Smrti. Jediná přeživší masakru na "Ostrově Smrti" doktorka Sharon se po hrůzném zážitku uchýlí do kláštera, kde ji zanedlouho navštíví zástupce vědecké společnosti a nabídne jí dobře placené místo u firmy, ovšem pod podmínkou, že se Sharon vrátí s komandem vojáků na ostrov, kam byly převezené vzorky samotných zombies. Údajná záchraná mise se mění opět v zombie masakr. Děj je oproti Zombie: Ostrov Smrti mnohem svižnější a zábavnější. Herecké výkony jsou taktéž mnohem přirozenější i u hlavní role Sharon v podání Yvette Yzon. Masky zombies a gore efekty jsou také povedené. Ale opět mě dostalo pár zombie nezvyklostí, například oko v tykadle na hlavě jedné zombie. Samozřejmě je tu podobnost s Vetřelci, ale to mi vůbec nevadilo, až na mluvící mozek. Celkově vzato Zombie: Začátek je o třídu lepší než jeho předchůdce. Takže u mě za tři hvězdy. ()

SOLOM.

Film má naprosto otřesný a laciný scénář, který musel být napsaný pod vlivem nějakých zakázaných, halucinogenních látek, protože jde o velmi špatně natočený a okopírovaný film. Samotné zombie jsou zhruba na stejné úrovni jako v předešlém díle. To znamená zafačovaní a namalovaní domorodci, kteří se potřeli kečupem. Jedinou světlejší chvilkou byly ty děcka na konci, které ve mně dokázaly alespoň trošku vzbudit odpor. Vetřelčí matku tady nahradil velký mluvící mozek a já začínal dostávat záchvat smíchu. Stejně tomu bylo i při scénce, kdy malé zombátko vylézá z břicha hostitelky. Hudební doprovod si vypůjčili z Hvězdných válek a já tak zavzpomínal na staré časy. Absolutně se nehodila k právě probíhajícímu ději a tudíž nemohla pomoci ani nabudit nějakou atmosféru. Ta chyběla v celém filmu. Tedy hlavně ta hororová. Pokud bych mluvil o filmu jako komedii (což vlastně asi je), tak bych dal palec nahoru. Střih filmu nám nabídl několikrát ty samé záběry a když už jsem viděl asi po patnácté tu samou rozstřelenou zombie, tak jsem si musel dát na chvíli pauzu. ()

eraserhead666 odpad!

Jestliže mě ve své brakovistosti, amatérštině a bezduchosti dokázal předešlý Zombie: Ostrov smrti zaujmout jakýmsi vnitřním kouzlem natolik, že jsem byl ochoten dát mu 3*, tahle až parodická vykrádačka Vetřelců s lehkým odkazem ke druhému Rambovi (ten klášter mě fakt rozesmál) postrádá naprosto všechno, co by nějak zaujalo a naopak hýří vším, co velice smrdí odpadem, čistým, nemilosrdným. Tohle je patlanina bez špetky smyslu non plus ultra. ()

sidzej odpad!

Tak toto je vážne sila. Za celý život som nevidel takú strašnú vykrádačku. Tu sa nevykrádajú len scény ale aj dialógy. Vtipné mi príde, že Spielberga a jeho DreamWorks idú žalovať za to, že Disturbia vykrádala Okno do dvora (čo je tvrdenie riadne za vlasy pritiahnuté) a táto sračka ostáva bez povšimnutia? Scenáristovi očividne stačilo napozerať Votrelcov, zameniť alienov za zombíkov a ejhľa movie je na svete. Herecká a technická stránka filmu je na takej mizernej úrovni že vzájomné zrovnávanie s Aliens je absolútne nepredstaviteľné. Nízkorozpočtový, amatérsky, neoriginálny bullshit. Tvorcom prajem zdĺhavý a finančne zdrvujúci súdny spor. ()

folklorman odpad!

Pokud někdo neviděl film Aliens od Camerona - tak rozhodně po zhlédnutí této sračky o nic nepříjde. Jediný rozdíl bude asi v tom, že místo vetřelců tu jsou zombie. Dokonale okopírovaný scénář byl zasazen do stupidní podamatérské telenovely, která je pokračováním sračky stejných kvalit - L´ Isola dei morti viventi. Opět jsou tu otřesné herecké výkony, dialogy a ještě šílenější dabing od nás. Masky, makeup a jiné efekty jsou velice žalostné. Tento film byl posledním počinem Bruna Matteiho. To je taky jediné pozitivum, které bylo k nalezení. Vyhněte se tomuto filmu velkým obloukem. ()

• Režisér Bruno Mattei několik měsíců po dokončení filmu zemřel. (Terva)
  • V závěrečných titulkách je chybně uvedeno "Zombie: The Beginnig", namísto "Beginning". (D3NJI)