Filmová adaptace stejnojmenné divadelní hry H. Teichmanna napsané na motivy známého románu N. Westa „Miss Lonelyhearts" (česky vyšlo jako „Přítelkyně osamělých srdcí"), která zachycuje deziluzi a odcizení doby velké hospodářské krize. Hlavním hrdinou je mladý muž Adam White (Montgomery Clift), který díky náhodnému seznámení s manželkou šéfredaktora (Robert Ryan) získává vytoužené zaměstnání v novinách. Jeho úkolem je psát pod ženským pseudonymem „Miss Lonelyhearts" sloupek rad čtenářům, kteří se novinám svěřují se svými starostmi, což jej tíží a deprimuje. Na popud cynického šéfredaktora se setká s jednou z pravidelných pisatelek a jejich životy se dramaticky protnou. (Bluerider)

liquido26

Montgomery Clift se za každou cenu chce stát novinářem, a tak se prostřednictvím Myrny Loy setká s jejím manželem, kterého hraje Robert Ryan a který je šéfredaktorem deníku Chronicle. Dostane za úkol psát sloupek Lonelyhearts,kde dává rady čtenářům. Za chvíli si to začne brát moc osobně a dostane depky. Nebylo to špatný, ale jaksi bylo tak trochu jasné, kudy se příběh bude ubírat a jak to dopadne. Místy jsem se trochu nudil a neškodil by tomu větší spád nebo kratší délka. Kdo se mi opravdu hodně líbil, tak to byl Ryan. Jeho výkon v roli cynického šéfa novin byl jeden z nejlepších, co jsem od něj viděl. ()