Matilde je mníška, presvedčená, že viera dokáže všetky zázraky. Elena je anorektická matka, ktorá sa hanbí za dcérinu detskú obéznosť. Jej manžel Gustavo, profesor architektúry, už nemôže vystáť Elenine ostré kosti v intímnych chvíľach a začne sa zaujímať o bucľatú študentku so zdravým apetítom.Príbeh o rodine, ktorú spájajú okamihy zvláštneho nepokoja. Viera, láska a márnosť sa stávajú primárnou skúškou pri spoločnej večeri. Príbehy a životné peripetie troch žien, ktoré sú charakteristické zlými návykmi, čo extrémne poznačí ich ďalšie osudy. (oficiálny text distribútora)

Marqta

Nemůžu se rozhodnout mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Celkový dojem je poměrně rozpačitý, nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, na druhou stranu některé prvky a momenty mi tam vyloženě neseděly. Vidět se to rozhodně dalo a celkem mě překvapilo, že zrovna film z Mexika bude dávat do souvislostí a vedle sebe zrovna tyhle konkrétní "bad habits" (když už je ten termín užitý). ()

Master19

Mám rád spletité mexické filmy, které bez obludných (nejen) hollywoodských obezliček procházejí nekompromisně dějem, jakoby bez ohledu na diváka. Úvod je skvělý, ale po vykrystalizování situace nadchází jakési hluché místo. Děj chvíli vázne jakoby ve smyčce, aby pak pozvolna přechází do silného a povedeného závěru. Pozitivem je, že nahlíží na daný problém z nových pohledů a diváka musí mrazit z toho, co všechno je "možné". Rozhodně si dnes na Elenu či Lindu u vepřa, knedla, zela trochu sobecky vzpomenu, abych si oddechl, že já ani mí blízcí s jídlem problém nemají. ()