Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

sona123

Jako by béčková komedie, kde nečekaně snadno všude lítaj kulky, pronášejí se obrovská moudra a mluví se o poezii, objeví se zde Keri Russell, která má fakt pěknou tvářičku, ale je všude stejná a má jen jeden výraz, ať už servíruje koláče, nebo kuchá rybu, Susan Sarandov opět v roli podivínské, excentrické ženy, no ale Norton, jak ten mi lezl na nervy (ale přiznávám, nemám ho ráda). O čem to bylo a proč to bylo? A kam to chtělo probůh dospět? Neobyčejně plytké a povrchní nic. ()

genetique

Potenciál, ktorý mal tento skromný filmík, by mohol zásobovať ešte ďalšie dva projekty A to nemyslím len herecké zloženie, ale hlavne námet. Ten bol v mnohých smeroch nedotiahnutý do konca, a aj tú polovicu cesty, kam to s ním tvorcovia dotiahli bola zväčša zásluha hereckých výkonov. Humoru tu bolo pramálo, hlavne z huličškého prostredia sa dalo vyťažiť omnoho viac situačných vtipov, línia ktorá kombinovala drámu a thriller tiež nemala jasný cieľ, pretože na napätie čaká divák až do samého záveru a na nejaké zdramatizovanie, ktoré by ma chytilo za srdce zas bol záver príliš prekombinovaný v porovnaní s celým priebehom filmu. 70%. ()

Slasher

Nortonovy herecké orgie. Ta dvojrole - učený mluvka a jeho bratr, inteligentní jižanský buranský zhulenec - mu sedla. Viděl jsem na jeho filmografii téměř komplet a po AMERICAN HISTORY X mi možná právě tady utkvěje v paměti nejvíc. Což je dobře, protože poslední dobou to by čím dál víc ten samý Norton - a teď ten bratr zhulenec byl jak zbrusu nový Norton, výborný. Jinak je to film trochu zmatený (plus pár slabších míst), ale jinak zajímavý a místy i sakra vtipný, prostě líbilo. ()

Shaqualyck

Eda Norton je fenomenální herec a bylo hodně vidět, že tuhle dvojroli si vysloveně vychutnal. Už jen ta famózní hra s přízvuky, že by i Meryl Streep zbledla závistí! Škoda jen, že svým výkonem dokonale zazdil jinak docela zajímavý 'zatravněný' příběh plný nevšední bratrské lásky a folklóru amerického vidlákova. 3 a půl* ()

kleopatra

Edwarde, kdes nechal muskulaturu z Kultu, co ten tvaroh? Brady, tu parochňu ti pořídili v garážovym výprodeji Kavčích hor? Bille, odpusť už konečně matce, co by za ni blondýnky ze Smrti panen daly?! Time, ještěže nejsem dramaturg přes Americký nezávislý léto, ten mix sympatický filosofie napresovanej do Tarantina by mě stál těžký dilema. 3.5*. ()

• Edward Norton měl velký zájem o účinkování ve filmu, že podle vlastních slov kývnul na mnohem nižší honorář, než je tomu u něj obvyklé. (HellFire)
  • Režisér filmu Tim Blake Nelson studoval historii na univerzitě Brown a rovněž vyrůstal v Tulse v Oklahomě. (HellFire)

Ed Norton a spousta trávy

Ed Norton a spousta trávy

04.12.2007

Oblíbená barva Edwarda Nortona je očividně zelená. Sotva dotočil akční komiksovku The Incredible Hulk, začal chystat projekt Leaves of Grass. Půjde o kriminální komedii, v níž si Ed zahraje ústřední… (viac)