The Boondocks

USA, (2005–2014), 19 h 48 min (Minutáž: 19–23 min)

Tvorcovia:

Aaron McGruder

Hudba:

Flying Lotus

Regina King, John Witherspoon, Gary Anthony Williams, Cedric Yarbrough, Jim Meskimen, Charlie Murphy, Snoop Dogg, Aaron McGruder, Xzibit, Sam McMurray (viac)

Animovaný tv seriál bežiaci v USA. Robí si srandu z rapu ale černochov, ale nie rasistickým spôsobom. Problémom je angličtina, ktorá je slangová a často gramaticky nesprávna. Seriál hovorí o bratoch Riley a Huey Freemanovcoch, ktorí žijú u svojho deda Freemana. V seriáli vystupuje viac známych raperov, niektorí aj nahovorili sami seba. (ČSFD)

zdepapepa

Osobně se divím tak malému počtu hodnocení a jednomu samotinkému komentáři k této ojedinělé a i přesto skvěle odvedené míchanici amerického cartoonu (k tomu ještě z téměř vyloženě černošského prostředí) a japonského anime. Jistěže to občas skřípe a scénaristi se někdy nevyhnou tu nezbytné poučce, tu zbytečnému vtípku, ale celek se drží na hodně vysoké úrovni. Navíc to má ideální dvacetiminutovou formu. Budu si to muset postahovat. I když občas nucený Idiot Ball toho, kdo zrovna není ve světle kamer (nejčastěji Riley) skutečně vadí. A to jsem viděl pouze první díl, trojici (zatím) dílů se Stinkmeanerem, to jak hráli Kickball a to jak šli do vězení (s03e09 asi). A to si myslím je dobrý výkon. Když si k tomu připočtete kvalitní beaty, sympatické postavy, máte pěkně zajímavě zabarvený koktejlek, který vám ale v tuzemských barech nejspíš nenamíchají. ()

kinghome

V Česku naprosto neznámý animák, což je obrovská škoda. Tenhle animák se s nějakou cenzurou nesere a pouští se do všeho! Do černejch do vojáků a do kauz, které zahýbali amerikou. Tenhle seriál je naprostá špička a strašně mě mrzí, že jsou přeložené jen 2 série. Kdyby se našla nějaká dobrá duše, která by to přeložila, tak bych mu líbal ruce. Bohužel nejsem tak nadanej abych mohl udělat překlad já. Škoda že od půlky první série už trochu zasahuje cenzura ale stejnak je to pecka, která zaskočí kde koho. Nejoblíbenější postava je strýček Rufus, kterej tam hází jednu hlášku za druhou. ()

klichem

Po vzhliadnutí prvých pár dielov som bola z tohto anime nadšená, hlavne som sa na nom vždy dobre pobavila. Ked si však pozriete viac dielov zistíte, že všetky tie gegy sú v niektorých epizodach až nasilu, tvorcovia sa snažia urobiť každy diel tak cool - až to v konečnom dôsledku vyznieva neprirodzene a trápne. Je fajn vrátiť sa k tomuto anime po čase a pozrieť si nejaku cast, určite však neodporučam pozerat všetky diely za sebou. Straca potom svoje caro a stava sa fadnym. ()

Kwaichi

Viac sa mi páčila "hraná verzia" o černošskom živote za veľkou mlákou s názvom Chrisa nemá nikto rád. Na niektorých scénach sa dalo dobre pobaviť, ale mnohé mi pripadali až príliš komické alebo v mojich očiach ostali úplne nepochopené. Tento negerský humor bol na môj vkus až príliš výstredný. Každá epizóda však obsahovala inú moralizačnú pointu na zamyslenie, čo hodnotím pozitívne. ()

JamesSi

"Ježíš byl černoch, Ronald Reagan byl doslova ďábel a vláda vám lže o 11. září!" Boondocks jsou skvělým seriálem na motivy komixu afroamerického kreslíře Aarona McGrudera. Seriál se zabývá rasismem, pozdním kapitalismem, americkým imperialismem i současnou černošsou identitou. Příběh je takový: Do středně bohaté bělošské čtvrti se přistěhuje afroamerická rodina - Dědeček a dvě jeho vnoučata - bratři Huye a Riley. Huye je mladým levicovým anarchistou, zatímco Riley se naplno ponořil do hiphopové machochistické černošské kultury. Díky tomuhle základnímu konceptu může Gruder reflektovat všechny možné politické i kulturní situace. Je tu soud s R. Kellym, parodie na pořady televize BET, rasistických country zpěváků, Obamovo prezidentství apod. S Obamou to myslím bylo i trochu prorocké, neboť Gruder správně odhadl, že Barack neukončí válku v Afgánistánu či Iráku. Neméně důležité jsou i vedlejší postavy. Uncle Ruckus je černoch, který natolik nesnáší vlastní rasu, že sám uvěřil, že je jen trochu snědým bělochem. Říká, že má opak nemoci, kterou trpěl Michael Jackson. Dalšími postavami je třeba právník Tom, místní boháč Ed Wuncler nebo rapper, který se snaží utajit svojí orientaci. Zatím viděny pouze 3 skvělé řady. Bohužel jsem slyšel, že 4. řada kvůli odchodu Grudera za moc nestojí. Avšak je tu světlo na konci tunelu: Gruder se vrací s novou sérií - přímo na HBO Max. Nová série má být prý trochu dystopická, jelikož se Uncle Ruckus dostane do místní vlády. Vypadá to, že to bude reflektovat současnou post-trumpovskou Ameriku, a po zhlédnutí prvních třech řad mě Gruderův názor na součastnost jistě zajímá. ()

• V jedné ze scén se potká strýček Ruckus s Martinem Lutherem Kingem, hodí po něm cihlu a vzápětí mu říká, že po něm hází cihly už od roku 1959. V tu chvíli se objeví flashback, ve kterém strýček Ruckus začne Kingovi nadávat, a poté po něm hodí (přesněji vrhne) cihlu koulařskou (diskařskou) otočkou. Zde se však nachází pravděpodobná chronologická chyba. Již v 50. letech sice existovali pokusy o používání diskařské otočky v kouli, avšak převažoval koulařský styl sun. Úspěšně s velkými výkony ji začala používat až Aleksandr Baryshnikov ze SSSR v roce 1972. Je tedy velice nepravděpodobné, že by strýček Ruckus tuto techniku doopravdy mohl použít. (Matej.Mirejo)