Vojtino

Povídkový film z produkce HBO, které v roce 1995 vyzvalo obyvatele New Yorku, aby se s nimi podělili o skutečné zážitky odehrávající se v metru. Obdrželi prý přes 1000 odpovědí, z čehož nakonec vybrali 10 námětů, které tvoří tento celek. Kvalita jednotlivých příběhů výrazněji nekolísá, a tak divák nemá problém s utvořením celkového dojmu. Velmi silným prvkem je atmosféra, která je díky prostředí téměř totožná napříč všemi povídkami. Zajímavá je také režisérská účast v čele s oscarovým Jonathanem Demmem. ()

cunesk8

Povídky: 01. Subway car from hell (*****), 02. Red shoes (*****), 03. 5:24 (**) 04. Listeners (***), 05. Underground (****), 06. Frens hear of darkness (*****), 06. Honey getter (****), 07. Sax-cantor fiff (****), 08. Love on the train (*****), 09. Manhattan miracle (****) ()

Fifer

Povídkový film z metra se skvěle vydařil. Autorům se podařilo vypíchnout ty nejtypičtější situace a charaktery. Pubertální frajírci, opilci, podvodníci, vyděšení občané cestující posledním nočním spojem, ale třeba taky láska. A když dívka začala zpívat do telefonu, tak mě měl režisér v hrsti. Jako bonus: mini-mini rolička Sama Rockwella. ()