Americká vojenská jednotka se při akci v Čečensku v jedné laboratoři nakazí neznámým virem. Při ústupu jsou překvapeni maskovanými a v ochranných oblecích oděnými muži. Po střetu však z vojáků přežije jen jediný, lépe řečeno jediná - kapitánka Jane Elizabeth Browningová. V zápětí je převezena zpět do USA a podrobena sérii pokusů a testů, které ukazují na neobvyklou sílu a schopnost organizmu regenerovat. Podle odhadů je nákaza vynálezem specialisty na biologické zbraně. (rawboy)

Mikecat

Film zhliadnutý kvôli herečke Emmanuelle Vaugier, hostujúca v "dva a pol chlapa". Námet perfektný, vyzeralo to na riadny odpal - človek s nadprirodzenými schopnosťami-krajina neobmedzených možností. Opak je však pravdou dej je slaby neprepracovaný malo akcii o nadprirozených schopnostiach ani nehovorím, príbeh je zameraný na odstránení týchto schopností, aby Jane mohla žiť bez nich.Velké sklamanie ()

Phobia

Úvodní akce byla tedy slušná prdel: (SPOILER!) banda soldátů v protichemických oblecích postřílí bandu ubohých G.I. Joes a zvolí k tomu zajímavou taktiku - bez neprůstřelných vest, ničím nekrytí, se postaví amíkům do cesty, koukají na ně skrz masky, nic neřeknou a čekají, až začne zběsilá přestřelka, aby mohly být oběti i na jejich straně. Velitele takového zásahu s naprosto zbytečnými ztrátami bych nenechala velet ani cínovým vojáčkům, ba ani těm levným plastovým! Naštěstí kapitánka G.I. Jane je drsná holka, umře, ožije, získá superschopnosti a může všem padouchům a chlapům zvláště nakopat jejich nestíhající butts! Bez mojí účasti, Bolestvraždící Janičko, a buď ráda, že jsem ve Tvé ubíjející společnosti strávila příliš krátkou dobu, kdybych se totiž cítila oprávněná hodnotit, nejspíš bych tě nechala komíhat nožičkama jen velmi těsně nad filmovou žumpou. ()

drankeryth

Preco ja? Zas slaby film, ktory ma neskutocne nudil celym vyvinom filmu az ku zahube. Zaciatok filmu bol asi najlepsi, ked specialne komando robilo zasah na jeden bezvyznamny sklad v ktorom objavili tych nakazenych ludi. Potom sa to vlieklo pomaly, ako sopel z nosa. Pre televiznych maniakov, ktory maju radi markizu a podobne typy stanic, ktore vysielaju taketo filmy dostatotocne mnozstvo, je to samozrejme povinnost, co sa netyka mna. ()

lennyd

Měla to být obyčejná mise - dorazit na místo, zničit heroinovou laboratoř, a zpátky domů. Jenže laboratoř není obyčejná laboratoř (co by taková laboratoř dělala v Čečensku, že), ale výzkumná laboratoř s biologickými zbraněmi. Bohužel se členové jednotky nakazí neznámým virem, který má stoprocentní úmrtnost. Tedy až na kapitánku Jane Browningovou, která nákazu nejenže přežije, ale virus jí dodá další schopnosti - sílu, rychlost, rychlou regeneraci. Po návratu domů ale Jane zjišťuje, že její šéfové chtějí virus náležitě zpeněžit. ... Už od první chvíle je jasné, že půjde o nevšední filmový zážitek. Bohužel ne v tom pozitivním smyslu - právě naopak. Je to vidět hnedka na začátku, kdy se všichni nakazí, pak je pro jistotu ještě postřílí, a aby tím film hnedka neskončil, tak Jane zase obživne a hodlá se pomstít. Teoreticky by mohlo být fajn, kdyby od viru dostala Jane nějaké zajímavé schopnosti, jenže zde není nic, co bychom tisíckrát neviděli v jiných filmech. No nic, viděl jsem - a i jednou bylo víc než dost... ()