Starnúca pani Bishopová spomína pred svojou vnučkou Lisou na svoj ťažký život, ktorý jej pripravil nejednu náročnú skúšku. Ako mladá dievčina sa zaľúbila do príťažlivého pastora Bena Phillipsa, s ktorým sa chceli vziať. On však odišiel ako vojenský kazateľ do Kórey, kde práve vypukla vojna. Keď sa dozvedela o jeho smrti, takmer prišla o rozum a zlomilo jej to srdce. O niekoľko rokov sa vydala za svojho starého nápadníka Willa Bishopa. A osud jej znovu pripravil ťažkú skúšku - Ben sa vrátil z Kórey živý a zdravý. Ťažké skúšky osudu preveria jej vieru v Boha... (oficiálny text distribútora)

nash.

Smutný osud ženy, stíhané řadou tragických ztrát nemusel být špatný, kdyby nebyl tak mizerně vyrobený. Od scénáře, který osud hlavní postavy pohřbil pod lavinou těch nejotřepanějších klišé až po naprosto sterilní scénu a tuhé herecké výkony, které byly, až na výjimky, přehlídkou hereckých chyb a laciných televizních manýr. Celé to pak dorazili šílení, nebo možná jen zhulení maskéři, kteří místo líčení vyrobili všem postavám řvavé masky. Červená rtěnka, kterou mají snad všichni kromě kněze je tak ostrá, že mi málem rozřízla oko, paruky tuhé tak, že připomínají přilby na nichž by se nehnul jediný vlas ani při saltu. To vše vytvořilo tak mohutnou barikádu, že jsem se přes ni k samotnému příběhu probojoval až v poslední čtvrthodince a to už bylo na kladné body pozdě. ()

Tipko

Pekný životný príbeh babičky, ktorá ho rozpráva svojej vnučke. Je povzbudením aj pre mladých. Hodnoty, ktoré sa v nom preferujú a pomáhajú prekonať ťažké skúšky sú: modlitba, viera v Boha a podriadenie sa Jeho vôli, aj keď je to často proti našim plánom. Pekná hudba, dobrí herci a pútavý dej. Odporúčam. ()

Malarkey

Náhodně jsem zapnul televizi, když jsem něco dělal a jak bejvaj takový ty tisíckrát zreprízovaný filmy na Nově v dopoledních hodinách v tejdnu, tak se tam vyrojilo tohle docela dobrý drama. Bylo to jak z Harlekínu, ale přišlo mi, že to pořád má takový vznešenější průběh. Ale jasný...je to životní drama, takže to má miliardu emotivně vyčerpávajících scén a řeší se tam bůh. Klasika. ()