Producent Jerry Bruckheimer uvádí svůj první celovečerní 3D film G-Force, dobrodružnou komedii o posledních úspěších tajného vládního programu pro výcvik špionážních zvířat. Tato špičkově vycvičená morčata, vybavená nejdokonalejším špionážním vybavením, zjistí, že mají osud světa ve svých prackách. Členy týmu G-Force jsou morčata Darwin velitel jednotky, rozhodnutý za každou cenu uspět, Blaster, špičkový odborník na zbraňové systémy, který je tak trochu cvok a zbožňuje cokoliv extrémního, a Juarez, sexy specialistka na bojová umění. Dalšími členy týmu je specialista na průzkumné muší operace, Mooch, a slabozraký krtek Speckles, odborník na počítače a rozvědné služby. (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Ničím výjimečná, ale poměrně dobře zvládnutá podívaná, jejímž cílem je pobavit děti i dospělé. Nevím jak děti, ale mě pobavit dokázala. Variace na klasická schémata akčních podívaných tvůrcům vyšla, digitální zvířecí špioni jsou uděláni velice pěkně a díky dabingu (Sam Rockwell a Penelope Cruz obzvlášť) působí i sympaticky, akční scény jsou natočeny s přehledem a například honičku s automobily FBI může G-Force leckdo závidět. Nechybí ani vcelku vtipné hlášky (spousta z nich jsou narážky na dospělácké filmy), které bohužel vyvažuje infantilní "prdící" humor, cool mluva jednoho z agentů (dabovaného Tracy Morganem, jak já ho nesnáším) a zrůdnosti typu závěrečného tance. Lidské herce nemá příliš cenu komentovat, jediný, kdo z nich vyčnívá, je Bill Nighy, a ten ještě vyčnívá jen díky tomu, že je Billem Nighym. Neurazilo to. ()

yeniczek

Já vám nevím, být mi tak 5 - 8 let, tak bych z toho nadšením skákal do stropu a týden nespal a otravoval rodiče, aby mi koupili morče. Teď se jedná jen o povedený akční film pro děti. Nic víc, nic míň.. Klasických pár vtípků být ani nemusí, ale to už je produkce Jerryho Bruckheimera taková no:) 6/10 ()

Chrustyn

Hollywoodský magnát Jerry Bruckheimer se tentokrát podepsal pod rodinou akční podívanou, kde hrajou hlavní roli digitální morčata. Pokud divák přistoupí na fakt, že se jedná o rodinou záležitost vyhýbající se logickému chápání bude se slušně bavit. Vizuální stránka vypadá velice dobře, hudba má slušný náboj a akční scény mají překvapivě napětí i spád. Škoda pomalejší druhé třetiny, která trochu brzdí slušný rozjezd a nabušený konec. I tak překvapivě kvalitní zábava. ()

gogos

Výborná animace, skvělá akce, povedený soundtrack... To jsou hlavní klady. Kvalitu filmu však snižuje poměrně slabší scénář a snímek také postrádá více humoru. Občas se sice zasmějete, ale víc coolových vtipů by neškodilo. Vcelku se jedná o vtipnou a svižnou akční podívanou pro menší, která však ničím výrazně neuchvátí... ()

F.man

Mluvící křečci zachraňují svět. Hmmm. Animáky mám rád, což o to, ale poslední dobou mě to už začíná lehce nudit. Nebo jsem jednoduše namlsán pixarovskou skoro-genialitou? Každopádně mě tenhle "tým trénovaných tajných agentů" moc nezaujal. Naupírám jim snahu, poměrně zdařilou akční stránku či kvalitu animace, ale na více než dvě hvězdy to u mě není. A to i přes to, že postava Tracyho Morgana je s jeho hlasem naprosto skvělá. Jo a jak tady už pár lidí poznamenalo - mnohé sekvence těží z úspěšných blockbusterů let minulých takže o vykrádačky taky není nouze. Tito švábi byli vycvičeni k přenášení mikrokamer do střežených zón. ()

• Pro producenta Jerryho Bruckheimer jde o první 3D film. (HellFire)
  • Zach Galfianakis musel pro roli Bena přibrat několik kilo. Původně se uvažovalo o tom, že by maskéři herce "přifoukli", ovšem mnohem snazší bylo, aby herec jedl celé dny jen jídlo s cukrem apod. (fiLLthe3DD)
  • Jedná se o poslední film Justina Mentella, který roku 2010 zemřel během autonehody. (R´Hell)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (viac)