Baccano!

• Japonsko バッカーノ! (viac)

Autor novely "Baccano!", Ryohgo Narita, ju voľne preložil ako „hlúpy zmätok“ („stupid commotion“). Príbeh je rozprávaný v štýle Pulp Fiction, kde viacero príbehov postupne do seba zapadá. Píše sa rok 1711 a skupina alchymistov hľadajúca večný život sa zíde na lodi aby vyvolala „démona“, ktorý pozná toto tajomstvo. Démon im dá čo chcú - elixír života, spôsob ako ho pripraviť a ako ukončiť život nesmrteľného. Nasledujúcu noc začnú alchymisti miznúť potom, ako sú „zjedení“ jeden druhým. Keď si uvedomia akou sú pre seba hrozbou, rozpŕchnu sa po svete. O viac ako 200 rokov neskôr sa nesmrteľní opäť stretnú a začína „hlúpy zmätok“. (NeosinneR)

Reanimated

Ukázka toho, jak ukočírovat nelineární vlak mnoha paralelních dějových linek a hromadu zajímavých bizarních figurek. Už famózní opening evokuje to nejlepší od Tarantina a Ritchieho. To vše je postupem času umocněno na druhou díky čiré šílenosti několika postav a jejich velkohubému teatrálnímu vystupování. Spojení nesmrtelných mágů s mafiány prohibiční éry může fungovat. A jaká je to jízda! ()

Hitman_47

Baccano je ze začátku celkem dost složité na pochopení, a to jen kvůli neustálému přeskakování děje z jednoho roku do druhého. Ono na začátku se toho ani moc zajímavého neděje... tedy až na pár nesmrtelných gangsterů. Druhá polovina je už ovšem něco úplně jiného. Jestli budete v první polovině uvažovat, zdali se podívat na další, tak posléze už budete hltat každou vteřinu.... proto ovšem nemůžu dát plné hodnocení. Co se postav týče, tak ty jsou, jak už je v anime většinou zvykem, velice výborně napsané a dabéři také odvedli svou práci na jedničku. Animace a kresba je na celkem dost vysoké úrovni, takže oko by rozhodně znechuceno být nemělo. Celkově vzato je tento kousek rozhodně věc nadprůměrná, ovšem první polovina se celkem táhne a může leckoho odradit.... mimochodem, má nejoblíbenější postava je rozhodně "Rail Tracer"! ()

Jeoffrey

Geniálně zkombinované dílo, které obsahuje zábavu, akci, napětí, tajemno i romantiku. Navíc když se k tomu přidají úžasné charaktery, skvělá atmosféra a opravdu zajímavé zpracování, které vyžaduje hodně pozornosti, aby divákovi neunikali jednotlivé souvislosti, tak dostaneme zážitek veskrze dokonalý. Skoro vše už tady zaznělo od jiných uživatelů, tak jen potvrdím, že Isaac a Miria jsou opravdu geniální duo a že kromě nich jsem si velice oblíbil např. Fira, Ennis, Ladda a taky "Rail Tracera", ale i ostatní charaktery byly skvělé a i takový Jaccuzi, který mi lezl první cca tři díly lehce krkem, časem ukázal co v něm je. Také musím říct, že to bylo dílo, kde jsem ani jednou nepřeskočil opening, nejen proto, že zde jsou pro lepší orientaci představeny skoro všechny postavy, ale hlavně proto, že se mi hudebně prostě líbil. ()

stilgar1

Za dvě velmi povedené postavy, Isaaca a Mirii, volím vyšší hodnocení, avšak ten samotný zmatek, který byl vytvořen neustálým přeskakováním mezi jednotlivými časovými liniemi a také množstvím nedostatečně rozlišených postav (člověk se s nimi trochu dokáže sblížit až v posledních dílech, což je hodně velké negativum), by si zasloužil hodnocení nižší. Nicméně jde o velmi zajímavý nápad, který by si zasloužil více prostoru... ()

togaf

Baccano! má neuvěřitelné množství postav, které jsem si zapamatovala jen díky výborně řešenému openingu. Prvních pět šest dílů jsem tápala, ale pak naskočila do šíleného vlaku a nechala se unášet na hektolitrech krve. Skvělá (jak už jsem si v Baccanu! zvykla) byla poslední scéna s mojí nejoblíbenjěší dvojcí Izakem a Miriel. ()