Věhlasný, ale šílený profesor Hamilton vede skupinku amerických studentů do africké džungle. Cílem výpravy je odchyt nového druhu primátů, který by mohl být chybějícím článkem v evolučním řetězci, pojítkem mezi lidmi a opicemi. Odchyt obrovitého samce se však nezdaří a všichni kromě Hamiltona a jeho asistenta zemřou. Do džungle přijíždí další vědecká skupina. Podaří se jim gorilu odchytit, nebo to bude zase naopak? (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Že filmařina může sklouznout na stejnou úroveň jako chození do fabriky, dokazuje přítomnost F.Murraye Abrahama. Jako už mnohokráte zde máme okopírovaný postup z Kanibalů včetně závěru s kamerou tak, jak se to líbilo i tvůrcům Záhady Blair Witch. Opicemi se filmaři inspirovali nejspíše v Kongu, ovšem k brutálnosti paviánů v In the Shadow of Kilimanjaro to má hodně daleko. Ani predátorské vidění z korun stromů a následné zavěšování mrtvol na větve filmu nepomohlo. Postavy jsou tak nesympatické, že jejich osud je vám lhostejný, a vy jen cítíte zklamání nad odbytými lacinými gore efekty. Hvězda za přírodu, která se ovšem nakonec dala nasnímat působivěji. ()

Astaroth12

Neviem čo by bolo horšie, to, že sa tam opice ukázali na niekoľko sekúnd alebo, že by tam boli vidieť častejšie, ale v tak hnusnej digitálnej podobe, že i tých niekoľko sekúnd bolo až až. Ale najhoršie dopadol príbeh, lebo uveriť, že opice sú niečo ako Rambo a samé si spravia dômyselne pasce, to už naozaj môžem uveriť všetkému. Chce sa to tváriť ako predátor, ale ani to videnie či vešanie ľudí nemalo šancu zaujať, keďže všetko od hercov až po zúfalé triky bolo ťažko tragické. A do toho všetkého sa musí prirátať aj to, že skoro celý film je jedna veľká nuda a nezáživnosť. Slabé 2*. ()

castor

Tak ty opice byly natolik žíznivé, že jsme si toho ani nestačili všimnout. Z téhle látky nedýchá absolutně nic, snad jen udýchaný F. Murray „mám tohle zapotřebí?“ Abraham, který sleduje mimo jiné jeden divácky neomluvitelný prohřešek, a to, že vraždícího primáta prakticky vůbec nevidíme. Vyprázdněná story o postupném zužování okruhu nezajímavých studentů a opicích s plnými močovými měchýři. ()

Karamanlis odpad!

Existujú shitoidné filmy o rôznych kryptozoologických kreatúrach, ktoré človeka dokážu aspoň (zväčša nechcene) pobaviť, ich tvorcovia dobre vedia na čom reálne sú, netvária sa, že natočili nejaký oscarový kúsok a bez problémov divákovi predvedú svoje monštrum v plnej paráde napriek tomu, že disponujú mizerným rozpočtom a na vzhľade beštie je to poriadne poznať. Medzi takéto zábavné braky z posledných rokov radím napríklad Yeti: Curse of the Snow Demon, Chupacabra Terror či Cyclops... BloodMonkey však do tejto kategórie nepatrí ani náhodou, vo všetkých ohľadoch sa totiž jedná o krajne stupídnu snímku, bez štipky filmárskeho nadhľadu či recesie, trápne sa snažiacu o navodenie atmosféry strachu z neznáma a v posledných troch sekundách vytasiacu otrasnú CGI gorilu - údajný chýbajúci článok v evolučnom rebríčku :))) ()

Asia_Power

A já byla jednou mile překvapená, že se na to dá koukat aniž by si člověk chtěl rozpárat břicho nebo alespoň rozříznout žíly na rukou. Je ale fuckt, že z drtivé většiny za to může můj orientální půvab...teda původ. Ale půvabná jsem taky. Zpět k vysvětlení - Kdo je náma rákoskama z Vietnamu fascinován, ten možná ví, že u nás máme legendární legendu o ďábelském stvoření Šan Tu. Šan Tu je (kdyby jste nevěděli, víte?) gigantopiték, kterej je brán jako vyhynulej živočich. Jednalo se o cécéá 3,5 vysokýho lidoopa , kterej byl sadistická svině. Svoje oběti rád mučí, láme jim ručičky, nožičky a nakonec jim sebere šišku. Proto se mu říká Ďábelský lovec hlav a anoooo inspiroval amíky k natočení snímku Predátor. No a tenhle film mi připomněl když jsem jako malinkatá rákoska žila ve vesničce nestřediskový (prdel hned u džungle) a dědeček mi o něm před spaním vyprávěl, až jsem se bála jít i na hajzl. Takže čistě díky mému dětskému strachu mi tenhle snímek sednul, žoviálně jsem mávla ručkou nad všema píčovinama co tam jsou a prostě si to s opičákem užila (filmově) . Pro vás ostatní co nejste půvabná vietnamka, které dědeček vyprávěl bu bu historky mám radu - Vyhněte se tomu obloukem. ()

• Filmovou lokací, kde se natáčelo, se stala thajská provincie Krabi. (SOLOM.)