Nejhorší profese v historii

• Veľká Británia Worst Jobs in History, The
Veľká Británia, 2004, 12x45 min

Úděsné profese, které lidé v průběhu staletí vykonávali, byly zásadní pro vývoj dějin. Tento dokumentární seriál odhaluje, jak se události, instituce, symboly a hospodářství staly výsledkem práce mužů a žen, kteří se plahočili na spodních příčkách kariérního žebříku. Anglický herec Tony Robinson hledá nejhorší profese jednotlivých období od římské invaze až po dobu vlády královny Viktorie. (oficiálny text distribútora)

ainny

Teď jsem na tenhle seriál narazila a už jdu pátrat po dalších dílech. Pravda, ten který je pro mě první je zrovna o h***** ehm exkrementech, ale i tak nevoňavé téma podává Tony Robinson tak, že se tu uchechtávám a nějak mi nevadilo, že jsem zrovna snídala... ;^) Víte třeba, že Jindřich VIII. měl stolicového sluhu? A co dělal? Já už to vím :^))) ()

Bazilich

Myslíte si, že je dnešní doba uspěchaná a stresující a časy našich předků byly rozumnější, idyličtější a život vlastně snazší? Tony Robinson vás vyvede z omylu v šesti dílech seriálu "nejhorší práce v historii". Od doby římské až po viktoriánské časy, vždy se našli četní nešťastníci, na něž zůstaly ty nejhorší práce, které obnášely mimo jiné celodenní šlapání v dobře odleželé moči, procházku močálem s klackem v ruce či dokonce ztrátu části těla. Zaměření seriálu na obyčejné bezejmené lidi a jejich zaměstnání, která umožňovala každodenní fungování Británie, je neotřelé a sympatické - o historii ostrovní říše se z něj dozvíme možná více než bychom chtěli:-) ()

Petike

Milujem experimentálnu archeológiu a autentické rekonštrukcie starých remesiel. Typický humor a nadhľad Tonyho "Baldricka" Robinsona, kombinované s premisou tejto show, z nej robia absolútnu trefu do čierneho v podžánri inovatívnych populárno-náučných dokumentov. :-) Apropo, Robinson hviezdi aj v dlhoročnom dokumentárno-náučnom cykle Time Team, tiež z produkcie Channel 4 (beží to od 94. roku a v UK je z toho už dokumentaristická klasika). ()

MM_Ramone

Viasat History vysiela podivný dokument o chlapíkovi, ktorý sa rozhodol, že vyskúša na vlastnej koži tie "Najhoršie profesie v histórii". Skúsi akú ťažkú drinu museli vykonávať niektorí ľudia z okraju spoločnosti. Na tento experiment sa podujal akýsi Tony Robinson. Čo je to za človeka? Kto je tento postarší páprda, čo tu zo seba často krát robí totálneho somára? Na jeho profile som sa dočítal, že je to anglický herec, hlásateľ a organizátor politických kampaní. Vo mne moc sympatií nevzbudil. Možno keby táto relácia mala iného sprievodcu, tak by bolo moje hodnotenie vyššie. ** ()