Experiments in the Revival of Organisms

• Sovietsky zväz Eksperimenty po oživljeniju organizma (viac)
všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
Sovietsky zväz / USA, 1940, 20 min

Réžia:

D. I. Yashin

Krátkometrážny dokument z roku 1940, ktorý nám v spolupráci s ruskými a americkými vedcami odhaľuje možnosť oživenia mŕtvych zvieracích orgánov za pomoci externých zariadení. Vo finálnej fáze vedci demonštrujú svoje poznatky oživením celého zvieraťa, ktoré bolo schopné pokračovať vo svojom živote, rástlo, priberalo na váhe... Subjekt výskumu bol pes. Psi boli mŕtvi približne 10-15 min a následne vrátení späť medzi živých. (brutale)

hirnlego

Ta psí hlava byla vážně neskutečná - divím se, že za ta dlouhá léta lidstvo (byť zmítáno etickou korektností, která odsuzuje i výzkum kmenových buněk k "výrobě" orgánů) nedošlo až k umění udržet naživu i lidskou hlavu (třeba nějaké oběti krčního styku s kolejemi a vlakem) a dopřát jí dlouhý a plnohodnotný duchovní život... (a nebo ano?) ()

Karlos80

Doposud jsem netušil že něco podobného v této formě existuje (ač pokusy na zvířatech nebo s živými organismy jsou zcela běžné) a nebo jsem se to bál jen nahlas vyslovit. A vida youtube.com, Sovětský Svaz a šílený vědec Dr. Sergei Bruyukhonenko a jeho brutální oživovací pokusy.. Jeden možná namítne vždyť je to tak neetické a hnusné ale přesto pro vědu to mělo zcela určitě svůj význam a je i úchvatné co vědci v roce 1940 už dokázali. Samozřejmě na druhou stranu není třeba připomínat, že další desítky psů tyto experimenty třeba vůbec nepřežili. Je to celé ale skutečnost a nebo jen menší podvod plný filmových triků a maskování (Sovětská propaganda)? V nekonečném závodě mezi tehdejším Sovětským svazem a Spojenými státy americkými bych se tomu vůbec nedivil. Zajímalo by mě co by to dělalo s člověkem resp. třeba z jeho mozkem.. ()

Kusko.t2

Krátky americko-sovietsky dokument z roku 1940, vykresľuje spoluprácu vtedajších lekárskych odborníkov na problematiku fungovania a správania zvieracích foriem života. Zaujímavý a pútavý dokument obsahujúci aj nie úplne príjemné scény a pohľady. Skúmaného laboratórneho objektu sa zhostil pes. Myslím, že sa ho pred pokusom na dovolenie nepýtali... ()

petaspur

Pokusy se zvířátky byly vždycky doménou šílených vědeckých potrhlíků. Je úžasné sledovat, co věda umožňovala v roce 1940 a pokud bylo účelem tohoto snímku pokusit se ve mně vyvolat nervově řízený, koordinovaný reflex, při kterém je obsah žaludku evakuován ústním otvorem ven, tak mohou být autoři se svým dílem v podstatě spokojeni. ()

Zodd

Čekal jsem humus jako z druhé barikády od doktora Mengeleho, nakonec jsem se dočkal zajímavého dokumentu z posledních let spojenectví mezi USA a SSSR. Tedy Amíci točili dokument o ruském experimentu. Ti psi byli nakonec sešití a živí. Pokud tam byly vedlejší účinky, který dokument neukázal, se už asi nedozvím. Z etického hlediska asi chci být bez názoru, nějak očividný vliv na současnou medicínu tento pokus zřejmě neměl. ()

fleker

á, tak tady se skrývá ona proslulá hlava XXII ....nikdy nezaškodí trocha té syrové reality,,,pořad jako stvořený pro mléčnozubé děti, které stále ještě naivně věří, že po smrti se jejich čtyřnohý kamarád dostane do psího nebe ()

oLí

No co na tomhle jako hodnotit. Snad jedine to, ze dokument prijmeje cloveka k zamysleni, jaky priserky maji kdesi v podzemi skovany dnes, kdyz takovyhle experimenty probihaly pred temer sedmdesati lety. Fujtyvole. Jinak na Discovery byva tento dokument k videni o hodinu delsi. [6/10 červen 2009] ()

Splasher

Hlava je imho podvod, mimotělní oběh v poho, u vysátí a následného napumpování bych uvítal trochu více informací než pouhý pohled na srdeční činnost a respiraci. Ale těch 15 minut mi ještě přijde zvládnutelných. ()

venca163

Drsný. Poctivě odvedená práce, jen co je pravda. Jsem přesvědčený, že po tolika letech to už umí udělat i s člověkem. Navíc určitě už na lidskou hlavu přidělali zespoda chapadla, aby tato oblíbená hororová "postava" už nikdy nemusela být suplována počítačovými efekty! (60%) ()

Burdock

Trochu brutální experimenty. Odstřihnou psovi hlavu a pouští do ní elektriku a ta hlava se hýbe, olizuje se atd. No nevim nevim... Určitě je to fake. ()

darthhokro odpad!

Poslal bych na ně Kubišovou se Srstkem! Hovada! kdyby ty pokusy dělali na prasatech nebo "římanech", tak neřeknu. Ale týrání psů fakt nesnáším. ()

bachacek

Jestli fake nebo ne, kdo ví, ale atmosféru to má rozhodně výjimečnou: soudruzi doktoři, "toto je poslední výdech," stopky, brutální technika, famfáry na konci. Nádhera. ()

krt7236826

však kludne odrežme psovi hlavu a potom ju naštartujme umelo kludne ...prečo nie však ten pes nemal vôbec strach všakže zrejme mu vysvetlili.... tíranie zvierat ..netvrdím že to nebolo k niečomu dobré ale prečo práve pes...mohli zobrať radšej dákieho cigáňa na to by sa lepšie aj pozeralo. Na konci vyzerali síce šťastne ale uvedomme si že to boli traja čo prežili... ()

Pattrick

Fíííha .. Puňto, co máš s hlavou? Honem, zajademe do Soviet Svazu. 1940 to je neskutečné, co se podařilo provést. Sice je to trošičku nechutné, ale pravdivé. No jo, zíral jsem s otevřenou papulou. ()