Obchodník Charles je na svém pravidelném obědě a netuší, že si ho právě obhlíží extravagantní bruneta Lulu (Melanie Griffith v jedné ze svých nejlepších rolí). Tím méně by ho napadlo, že ještě téhož dne s ní prožije nejdivočejší erotické dobrodružství svého života. Lulu má ale neobyčejnou schopnost měnit a zamotávat lidské osudy. Ovšem jen do chvíle, než se objeví její manžel. Pak se z kočky stane myšička a milého Charlese potká ještě něco divočejšího... (oficiálny text distribútora)

noriaki

Lulu mě nazaujala ani vzhledem, ani povahově, ani stylem, takže jsem Charlieho varoval aby do toho auta nenastupoval. No, nedal si říct. Nejdřív se trochu bál, poté si to užíval, pak trochu litoval a potom litoval opravdu hodně. Something Wild je lehce ulítlá road movie, která se překlopila do krimi komedie a posléze téměř do trhrilleru. Jonathan Demme, režisér jednoho famózního a jednoho výborného filmu byl mimo svou hvězdnou tříletku vždy spíš průměrák, a na výsledku je to vidět. Ray Liotta si tu ale udělal kariéru, takže si film svou existenci ospravedlnil. ()

dobytek

Do půlky to vypadá jako taková pohodová komedie. Sice nic geniálního, ale celkem dobře se na to kouká, navíc u toho hraje pořád reggae a salsa, prostě takovej odpočinkovej film. Ale potom se na scéně objeví Ray Liotta a začne tam Jeffa Danielse a Melanii Griffith strašně terorizovat. Všechna ta pohodová atmosféra je pryč a stává se z toho vážný drama. A potom zase následuje veselej konec. Jak kdybych sledoval dva různý filmy. Nějak mi to k sobě nepasovalo. Podle mě by bylo lepší, kdyby se film nebral tak vážně a zůstal celou dobu v tý komediální rovině. Přesto nikoho od filmu ani neodrazuju. Za vidění to stojí. ()

ink flo

Žánrově i dějově příjemně ambivalentní a nevyzpytatelná chuťovka Jonathana Demmeho (Mlčení Jehňátek, Philadelphia...), kde hraje Melanie Griffith bláznivou ženu vamp poslouchající reggae z kazeťáku ve tvaru robota (a mj. předvede half-full frontal nudity) unášející yuppíka Jeffa Danielse na výlet. No a pak je tam ještě Ray Liotta, kterej hraje svýho tradičního zmrdečka. Jinak ne že by to tam bylo nějak výrazně poznat, ale hudbu dělal John Cale a Laurie Anderson (která byla v té době Melanie trochu podobná). ()

helloween93

Do života uťápnutého úředníka Jeffa Danielse vstoupí nezkrotná Melanie Griffith. To je přesně ten typ dívky, co vyhledává problémové muže. Film se někde v půlce změní z romantické road movie na thriller, kde exceluje Ray Liotta, jak jinak než v roli psychopata. Vzhledem k pozdější Demmeově tvorbě jsem čekal větší psychologický nátlak na diváka nebo nemainstreamový konec. Bohužel jel v závěru Demme podle hollywoodské šablony. Druhý film shlédnutý na AMC HD. 3* ()

rikitiki

Dva filmy v jednom sleduje divák, který si pustí tuhle vcelku průměrnou podívanou. V první je to lehce nadsazená crazy komedie o setkání upnutého chlápka s živelným děvčetem, které mu obrátí život naruby (tipněte si, čím ho asi tak lehkomyslná děva přesvědčí, aby se s ní vydal na divoký výlet). Když pominu, že v reálném životě by takovou holku každý chlap asi hned odpálkoval, tak se na to dá dívat a chvílema je to i zábava. ____ Pak se ale zčista jasna vynoří dívčin ex a komedie se rázem překlopí do dramatu týrané ženy a později i jejího týraného nápadníka. Namísto škádlení nastoupí brutalita a strach, atmosféra filmu se zcela otočí. ___ A konec? Tak to už bylo zcela mimo. KOUSEK DĚJE Zatímco, když byla dívka ve vleku svého ex, oblíkala se tak, že o její profesi nebyly pochybnosti, po boku nové usedlé známosti najednou volí decentní oblečení a autoveterána? Takže film byl snad o dívce, která se vždy beze zbytku přizpůsobila svému partnerovi a sama neměla žádnou osobnost? Tohle za podívání nestojí. /27. 11. 14./ ()