Mozartova Praha

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1956, 23 min

Umělecký dokument o vlivu Mozartovy tvorby na hudební život v Praze na sklonku osmnáctého století. Film zdůrazňuje Mozartův vliv nejen na staré české mistry, ale i na lidovou zpěvnost a vypráví o jeho přátelství s Pražany. (Filmový přehled)

Sarkastic

Na dokument se vcelku pěkně koukalo, Högerův hlas se příjemně poslouchal, stejně tak několik krátkých Mistrových ukázek, ale přestože nejsem zcela obeznámen se skutečností, při sledování mi přišlo, že se to s tou Mozartovou láskou k Praze a pražanům poněkud přehánělo. A ke konci se také začala hlásit o slovo paní Nuda. Proto pouze lepší průměr. ()

ripo

Tento významný kulturně historický dokument režiséra A. F. Šulce působivě dokumentuje, jak velký vliv měl pražský hudební život na tvorbu Wolfganga Amadea Mozarta, který ve svém neklidném životě tu nacházel tvůrčí pohodu a přátelství svých ctitelů a obdivovatelů své hudby. Film byl po prvé promítnut na IX. mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech r. 1956 mimo soutěž i na četných mezinárodních festivalech (na př. v souboru kulturních filmů v Oberhausenu a v Padově v r. 1956). Filmový přehled 48/1957 ()