Potom ako mračno geneticky modifikovaných ôs vzlietne do ovzdušia, malé mestečko ostane zahalené rúškom smrti. Devin Hall dostane strach o svoj život, keď uvidí ako výnimočne agresívne osy napadnú bezdomovca. Zhrozený vidinou, že prichádza niečo strašné, prijme pomoc od novej zástupkyne šerifa Jane Kozik a profesorky entomológie Katherine Randall, aby sa spoločne pokúsili zastaviť osy, kým nenaberú na sile. Zdá sa, že zmutované osy menia svoje obete na trúdov. Je nádej zastaviť túto vládou vytvorenú zbraň skôr ako sa všetci v Black Stone stanú ľudskými inkubátormi pre ďalšiu vlnu? (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Nezačalo to vůbec špatně, vosí zombíci byly parádní a slíbili pěknou podívanou, pokud se nějak rozjedou, jenže se nerozjeli a všechno to nakonec skončí přesně tak blbě a tupě, jak se původně dalo očekávat (tedy záplava levných směšných digitálních triků a ultradojemný závěr). Englund je takový svý, i když jeho hodný strýček je trošku nezvyklý. Zato Jayne Heitmeyer je (na to, že je to blondýna) až uhrančivá. ()

SOLOM.

I tento kousek je součástí Maneater Series. Začátek filmu se nese v dosti nudném duchu, kdy si vyslechneme rádoby srdceryvný příběh o dvou jednovaječných bratrech a jejich lásce k pohledné dívce. Teprve zhruba po dvaceti minutách se zde začnou objevovat první příznaky toho, že se zdejším obyvatelstvem není zas až tak všechno v pořádku. Někteří z nich mají stopy po hmyzím bodnutí, strnule se pohybují a vydávají podivné zvuky. Pochvíli přicházejí na scénu i digitální vosy, které sice vypadají tak trochu směšně, ale viděl jsem už horší. Ony i samotné vizuální efekty vypadají hodně zvláštně, ale dá se zde najít několik scén, které mě doslova zahřály u srdce. Asi největším lákadlem však kromě dvou atraktivních hereček byla účast známého herce Roberta Englunda. Ten už sice nezáří tak jako když hrál Freddyho, ale pořád má divákům co nabídnout. ()

gumli

Jeden z tých lepších horrorov o osách.O včelách a osách je hodne filmov,ale väčšinou nič moc.Nie že by tento film bol bohvieaký,ale na TV produkciu dosť obstojné.Genetický zmutované osi ako zbraň proti teroristom,nie najhorší nápad.Taká kombinácia sci-fi a zombie horroru.Film stal cca 2 milióny dolárov,ale moc to nie je vidieť.Vmestí sa do slabšieho priemeru,celkom sa na to dá pozerať. ()

GodComplex

Prakvapive povedeny a velmi mily horurek. Otazkou zustava nakolik originalni je dalsi forma roju vrazednych vos, ale jde o zpracovani a to tady dopadlo uspokojive dobre. Zaroven se jedna o dalsi slusnou "zombarnu", protoze vosy jsou zde geneticky mutovane, do lidi nakladou vajicka, z nichz se vylihne spousta dalsich vosicek, ktere uvnitr lidskeho tela ziskaji kontrolu a transformuji hostitele do vosich trubcu. Mestecko se potom hemzi wasp zombies, kterym lezou vosy z usi. Krome sympatickych narazniku hlavni hrdinky, ktera specialne pro to nosila prilehave bile tricko byl potesujici Robert "Freddy" Englund v jedne ze svych nejlepsich roli mimo sferu nocnich mur. 5/10 ()

Aluska88

V pozdních nočních hodinách si takhle brouzdám po televizních kanálech, když tu narazím na Markíze na film s velmi nápaditým slovenským názvem "Vraždiace osy", který jsem již dříve při listování programem zaregistrovala. Zaujaly mě jisté scény a dle paměti jsem i věděla, že by se zde měl vyskytnout Robert Englund. Když se objevil na scéně, tak ač jsem kolikrát měla úmysly již televizi vypnout, tak jeho osobnost mě přiměla vytrvat až do konce. Jeho postava mi přišla z celého díla asi nejserióznější a byla jsem k ní schopna zaujmout docela vážný postoj. A samotný námět, ať je jakkoliv totálně béčkovitým, mi díky zpracování přišel i docela zajímavý. Samozřejmě opět nechybí osvědčený špatný scénář, klasické schéma záchrany obyvatel mladým, chytrým biologem, zoologem či podobným a mladou, krásnou ženou, bez které by to nikdy nedokázal a ona bez něj taky ne. Vše prokládané vztahovými problémy z minulosti, doplňkovými postavami, které dávají slušný prostor pro výsměch a zápornou postavou, která ví mnohem více. A do toho zase pár těch logických nesmyslů a "já vás tady nenechám, musíme odtud pryč, řekl jsem běžte!" scén. Jejich vyvrcholením zcela beze sporu bylo přiznání léta ukrývaného tajemství (které vás musí napadnout ihned, než jej hrdinka se slzami v očích přizná a díky němuž bude opět navázána rodinná harmonie) v obklopení jakýchsi zmutovaných vosích zombií, které mi přišly jako fascinující článek filmu. Otevřený konec pak dává možnost navázat na ještě kvalitnější pokračování:) ()

• V jednom zábere je možné si všimnúť názov ulice Elm Street, čo je odkazom na film Nočná mora v Elm Street, v ktorom hral Robert Englund masového vraha detí Freddyho Krugera. (MFZB)