The Joy of Painting

(relácia)
  • USA Bob Ross: Beauty Is Everywhere (viac)
Náučný
USA, 1983, 403x30 min

Účinkujú:

Bob Ross

Tridsaťminútový dokumentárny seriál, v ktorom maliar Bob Ross (1942-1995) maľuje a popritom do najmenších detailov popisuje svoje neskutočne krásne obrazy. Veľkou výhodou je, že televízny divák môže maľovať priamo podľa jeho inštrukcií. (LaciLC)

LaciLC

Ech, tento tridsaťminútkový program som už dávno-pradávno po nociach pozerával a nahrával na "Alfe" a musím uznať, že sa to oplatilo. "The Joy of Painting" je krátky, dalo by sa povedať, že dokumentárny seriál, v ktorom maliar Bob Ross detailne popisuje a samozrejme aj maľuje úžasné obrazy. Tie boli pre mňa tým najväčším lákadlom, skutočne všetky stoja za to, možno ani nebudete veriť, že niečo také niekto dokáže. No, Bob Ross vás určite presvedčí a možno sa pre vás, rovnako ako pre mňa, stane jeho seriál tým najkrajším možným "večerníčkom"... ()

Jeoffrey

Nudil jsem se a procházel si kanály na Twitchi a narazil na tohle! Jedním slovem "úžasné". Bob Ross vše předvádí tak přirozeně, sympaticky... Neskutečně dobře se na to dívá, skvěle se u toho relaxuje a hlavně získáváte dojem, že malování je vlastně jednoduché, zábavné - neexistují chyby, jen malé šťastné nehody. Bavíte se Bobovou obsesí po velkých stromech, dřevěných srubech... Jasně, spousta obrazů vypadá na jedno brdo, ale ten tvůrčí proces, to je nádhera! 9,5/10 ()

Sadova302b50

Ohromně uklidňující záležitost, kdykoli, jakmile jsem po přepnutí zjistila, že na kanále běží, ani mě nenapadlo přepínat dále. Nejvíce mě fascinovaly situace, kdy si nejprve připravil dokonale černé plátno a následně vzniklo něco tak krásně plastického a zářivého, až oči přecházely. Úžasná práce se špachtlí. ()

Ryuuhei

Tak už i já konečně propadl kouzlu Boba Rosse a procesu tvorby jeho obrazů, které možná postrádají na variabilitě a u mnohých mám s dalšími a dalšími zhlédnutými díly pocit, že jsem je viděl už v těch předešlých, ale na tom nezáleží. Proces malby je vynalézavý, místy to vypadá, že ta nová, tmavě hnědá šmouha na jinak světlém podkladu, musí přece nadělat víc škody, než užitku - naopak, během pár minut je ze šmouhy perfektně sladěná součást obrazu. A v neposlední, vlastně první řadě, je to samotný Bob Ross, který dodává celému pořadu příjemnou, přátelskou a neskutečně uklidňující atmosféru. Je to ten typ člověka, jehož vystupování mě neskutečně inspiruje a snažím se ho aplikovat ve svém vlastním přístupu k lidem. Bohužel už Ross není mezi námi, ale odkaz, který zanechal, je zároveň velkým zářezem do historie. Seriál si pouštím o bezesných nocích v rámci živě vysílaných víkendových maratonů pořádaných oficiálním YouTube kanálem a mám vždy jistotu, že mě nejen nadchne a skoro až hypnotizuje, ale i uklidní a téměř až ukolíbá k spánku. ()

vittorrio

Len si ľahnúť, zapnúť túto úžasnú vec a všetky problémy sú preč. Život náhle spomalí, a vy neprítomne sledujete muža ako s ľahkosťou primabaleríny vytvára úžasné obrazy. Do toho občas prestrihnú veveričku ako hryzká oriešky a vám už nič nechýba. Ste zmierení so všetkým okolo a po niekoľkých častiach naozaj začnete uvažovať o kúpe plátna a všetkého príslušenstva aby ste sa vydali na toto dobrodrúžstvo, v ktorom ako sám Bob hovorí ste pánom vy a vo vašej realite môžete robiť čokoľvek. A to takmer všetko "happens automatically". Nikdy som nemal takú chuť poriadne otrepať štetec od farby/vody o stojan ako pri pozeraní tejto série. ()