JamesSi

The Ghastly Love of Johnny X je film, který v něčem fakt obdivuju a v naprosto nesnáším. Je to jasný pokus o vytvoření kultovního filmu typu Rocky Horror Picture Show nebo Buckaroo Banzai. Akorát místo osmdesátek to reflektuje přelom 50. a 60. let. Všechny ty pomádisty, staré černobílé scifi a drive-in kina. Jde o sci-fi muzikál. Co miluju: Stylizace, dialogy z 50. let, cinematografie, muzikálové scény a hudbu. Co nesnáším: Naprostý zmatek v motivacích postav a o co se snaží, film často odhalí důležité věci náhodně (aha tahle postava byla celou dobu mým strýčkem), občas mi přijde, že některé scény téměř chybí. A není to podle mě záměr. Plus hlavní herec nemá charisma, které by se k roli hodilo. Příběh v příběh v kostce: Johnny X je ufon, kterýho vyšlou za trest na Zem za jeho výtržnosti. O pár let později potká majitele divadla, který si ho najme, aby za pomoci ovládal mrtvého rockového zpěváka "Man with a Grin" Mickeyho O'Flynna - Johnnyho otce. A díky tomu se má vrátit zpátky na svojí planetu. Jak? To není vysvětleno. Jako spousta věcí v tomhle filmu. Malá trivia na konec: Autor skvělé hudby k tomuhle filmu Ego Plum složil hudbu k Harvey Beaks a Spongebobovi od Nicku. A nyní je hlavním skladatelem k filmu Forbidden Zone 2!!! od Richarda Elfmana. Jasně není to úroveň typu Danny Elfmana (který vydává v tuhle dobu nové album), ale jako náhrada to není nejhorší. Jediné co zbývá zjistit jestli Forbidden Zone 2 není jen podfukem Richarda Elfmana na získání prachů, jelikož od IndieGoGo v roce 2014 je tu ticho po pěšině. Elfman plánuje vydat nový film Aliens, Clowns and Geeks a pak se má vrhnout na natáčení, ale stejně jako u pokračování Černého Dynamita jsem trochu na vážkách jestli film někdy uvidíme. ()