Domečku, vař!

všetky plagáty
Krátkometrážny / Animovaný
Česko, 2007, 10 min

Příběh filmu se odehrává v interiéru domku na klíček - staré plechové hračce. Kolem kuchyňské lampy , zavěšené v tmavém abstraktním prostoru, krouží malé plechové figurky, věci a zvířata, potkávají se a nebo míjí, v pravidelných intervalech a rytmech, podobně jako planety Sluneční soustavy na svých drahách. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Tohle můžu brát leda tak, že si zasloužilý animační bard Bárta chtěl vyzkoušet novou technologii animace a trochu si pohrál s 3D animací (přesto zachoval svůj loutkový vizuál), jen šlo bohužel všechno ostatní stranou, pointa je chabá a příběh neexistující a všechno poletuje v prostoru a kolem toho poletuje virtuální kamera. ()

d-fens

hmm.... žeby to bolo o narastajúcom chaose? lampa mi pripadala ako symbol slnka... dom ako symbol našej malej planéty, a hudba.... hudba ako neustále sa zrýchľujúce tempo doby... a nepokojná stále poletujúca, točiaca sa a víriaca kamera ako svet bez jediného pevného bodu ()

Dannysek4U

MIlej oldschool v novym kabate, nijak zvlast libivej, presto pritazlivej. Jen mi tam chybela nejaka nosnejsi myslenka. Konstatovani, ze se celej svet a vsechno v nem odehrava na bazi cyklickyho kolobehu, kterej se zrychluje az za hranice iracionality, mi prijde i na deset minut mirne trivialni. Beru to spis jako napaditej technologickej experiment. ()

masr

Reklama na 3D animaci s několika hezkými nápady a vskutku "nečekanou" tezí o vymykání se světa z kontroly... Jako školní projekt by to bylo vcelku hezké, jako regulérní animace zavedeného autora je to hodně málo... ()

bratr.Milan

První C.G.I. film Jiřího Barty. Vznik tohoto filmu byl iniciován společností CORONA s.r.o. Že by předpověď budoucnosti o ponorkové nemoci lidí uzavřených v jednom domě během pandemie, nebo ukázka toho jak se cítí člověk po požití velkého množství piva značky CORONA? Reálně se mi při sledování začala motat hlava, a to jsem nic nepil. Řád a chaos v domečku na klíček. C.G.I. animace se mi nelíbila, pořád jsem měl pocit, že by udělal lépe natočit to s reálnými loutkami a ne s 3D animovanými. Ale ono to tak bylo asi schválně, jenže mě to připadlo jako práce studenta animace s počítačem. Pořád se to točilo a točilo dokola a já nebyl schopen sledovat co se tam vlastně děje. Na Bartu se mi to zdá opravdu slabé. ()

redalert21

Dost slabé, nuda, bez námětu, bez chuti, kde je aspoň nejaký naznak "děje", že je tam pár 3d postaviček a letající náčiní je opravdu málo... ()