Faye Dunawayová

• USA Biography: Faye Dunaway - Master Class
všetky plagáty
USA, 2003, 43 min

Faye Dunaway

Na hvězdném nebi americké kinematografie je pevnou stálicí. Ačkoli je jí už pětašedesát, má stále onen tajemný půvab osudové ženy, jak ji známe například z legendární Čínské čtvrti. Faye Dunawayová je žákyní významného amerického režiséra Elii Kazana. Za jeden z prvních hereckých výkonů, ve dnes už legendárním snímku Bonie a Clyde, byla nominována na Oscara. S Eliou Kazanem se setkala při natáčení Tiché dohody. Vidět jsme ji mohli třeba jako Mylady ve Třech mušketýrech, obsadil ji i Emir Kusturica do svého filmu Arizona Dream. S radostí si zahrála také ve slavném seriálu Columbo - a partnerství s Peterem Falkem si opravdu užila. Před jedenácti lety jsme ji mohli vidět po boku Johnnyho Deppa a Marlona Branda ve filmu Don Juan DeMarco. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Velmi slušný, poctivě udělaný dokument o významné americké herečce, který se sice věnuje i jejímu osobnímu životu, ale soustřeďuje se na hereckou kariéru. Svojí střídmostí a zasvěceností by mohl být měřítkem dalších filmových portrétů . Celkový dojem 80 %. ()

sud

Přesně takhle si představuji dokument o nějaké významné osobnosti. 45 minut tak nabitých důležitými informacemi, že po celou dobu neodejdete od obrazovky. A nejen kvůli ohromné fyzické kráse Faye Dunawayové. ()