Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

Kryton

Konec.Konec?Konec! Poslední Futurama film a poslední futurama. Něco mi ,ale říká, že za čas se objeví třeba další film. Bohužel je poslední film kvalitativně nejhoriší, že všech futurama filmů. Stopáž je neskutečně natahovaná. Celé to sledování boje za eko-rovnoprávnost a zachránění života ve Vesmíru se dalo zkrátit na jeden díl. Pak by to bylo celé dynamické a více zábavné. Proč jen tady mi Bender připadal cool jen do půlky? Proč Zoidberg měl sotva minutu času? Proč Lelaa nestáhla to tričko? Jo otázek jsem měl nakonec tolik, že mě napadá říci: KONEC! ()

p6qwre

Nepřekvapí, neurazí, pobaví. Poté, co jsem seriál viděl minimálně 5 x a stále jsem z něho nadšený, na žádný z celovečerních filmů s Futuramou jsem se ještě 2 x nepodíval. Prostě tenhle typ humoru, založený na bizardních postavách a jejich hláškách, absurdních situacích, se prostě s delším a složitějším příběhem trochu nesnese. Naštěstí v tomto filmu je příběh na druhé koleji a na zábavné vtípky je tak prostoru opět dost. A navíc se Futurama zase "angažuje": záchrana přírody, ohrožených druhů a dokonce celých planet, feministky, šovinisti, zkorumpovaní politici i vědci, pořádně ostře do nich...a pak Zoidberg zvrací zeleně a natírá tím loď...x krát ohrané vtípky, ale stále dobré:) ()

Smejky87

Obávám se, že 90 minut je na Futuramu potažmo její tvůrce moc. Po tomto filmu už to mohu říci zcela otevřeně. Samozřejmě, jsou tam momenty, kterým se rádi zasmějete, ale nějaké silnější souvislosti, nebo nedejbože hlubší děj, to ne! A z mnoha situací se jistě dalo vymáčknout víc..Bender na pokerovém turnaji?! Na tom by se snad dal postavit i celý film, bohužel to tak ani zdaleka není. Dávám 3, protože jsem velký fanda a těším se na nové díly seriálu. ()

Nons3nse

Zatiaľ posledný zo série filmov futurami . Fialový trpaslík má dobrý príbeh,sú tam aj skvelé hlášky aj keď ich je pomenej , ale niektoré naozaj stoja zato. 4 diel bol o niečo horší ako predchádzajúce 3 diely . Ale nehovorím že som bol sklamaný , ale priznám sa že v niektorých pasážach filmu som sa trochu nudil. Koniec bol otvorený,takže to naznačuje že sa možno ešte dočkáme 5 dielu . Myslím si že Futurama ešte nepovedala svoje posledné slovo . , ()

havLord

Pořád dokola to samý .... žádná invence, ani stopa po originalitě. Předvídatelnej humor, kterej nedokáže překvapit už vůbec ničim, všechny vtipy na jedno brdo, už podesátý recyklovaný ..... kam se poděla ta Futurama, která mě dokázala položit do kolen? Kde každej vtip byl promyšlenej, vztahoval se k příběhu a nebyl to jen lacinej gag, jehož vymyšlení zabere 3 vteřiny .... s filmy je nenávratně pryč. A nakonec napíšu něco, co bych nikdy nečekal, že napíšu: bylo tu MOC Bendera ... tedy přesněji - ani by tak nevadilo, že ho bylo hodně, ale že se choval naprosto dementně. ()

• Členkou Vrchního soudu je také žena jménem Sagal. Jedná se o Katey Sagal, neboli hlas Leely. (HellFire)
  • Vo filme odznejú pravdivé vedecké poznatky ako Gap Keeler, prstenec Saturnu, asteroid 2261 Keeler a kráter na Marse s názvom Keeler. Všetky tieto veci sú pomenované podľa astronóma Edwarda Jamesa Keelera. (Greenpeacak)