Podle předlohy Petera Benchleye, který je podepsán také pod Čelisti, vznikl v roce 1980 strhující thriller s prvky hororu. Hlavním hrdinou příběhu je americký novinář Blair Maynard (Michael Caine – Tichý Američan, Pravidla moštárny, Hana a její sestry). Ve svém dosavadním životě nic závratného neprožil a po rozvodu žije jen svou prací. Možná právě proto začne pátrat po příčinách tajuplné záhady. Poblíž amerického pobřeží se začíná ztrácet jedna loď za druhou. Maynard vycítí sólokapra a společně se synem odjíždí do záhadné oblasti. Společně se ocitají v prazvláštní komunitě lidí, která si nastavila vlastní pravidla života. Života a smrti. (Řitka video)

tron

„Keď budem chcieť počuť tie vaše kecy, poviem vám.“ Bizarná hovadina. Stan Winston, David Warner, Michael Caine, Ennio Morricone, Richard D. Zanuck, David Brown, Peter Benchley – a TOTO je výsledok? Príšerné, príšerné, príšerné. Prvých 30 minút, keďže som nič netušil o obsahu, som naivne čakal poctivý morský krvák, akými je spisovateľ Benchley známy (ČEĽUSTE, KRAKATICA, NETVOR). Potom som si ale spomenul na jeho podobne podrazácku HLBOČINU (tiež niečo, čo vyzerá ako horor, no v skutočnosti to s ním vôbec nič nemá spoločné). Prišlo ďalších 30 minút a žáner/dej sa zrazu drasticky zvrtol v niečo neuveriteľné. Nebudem prezrádzať, ale myslel som, že si zo mňa niekto robí srandu. Bohužiaľ, nerobil. Myslel to vážne. Predražené, hlúpe, nezmyslené, nelogické, blbé a dokonca trápne. A to ma následne čakala ešte ďalšia hodina. Neuveriteľný žvást. Zlatou malinou opovrhujem resp. je mi ukradnutá, ale ak by som bol v jej porote, naparím mizernému OSTROVU aj nominácie v kategóriách, ktoré neexistujú. ()

dyfur odpad!

.....ako píšu ostatní...zo začiatku to malo nábeh,že bude nejaký B-čkový horor....že aspon trocha bude niečo k videniu...žiaľ nie....nejaký opustený ostrov,akože lúpežníci čo tam žijú izolovane už roky....bez napätia,deju, bez akehokolvek zmyslu bol celý tento film.(poznámka pre mna:už to viac nepozeraj ) ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $15,716,828Tržby Celosvetovo $-║ No ako rozpočet to malo dosť slušný, aj zo začiatku sa to celkom desivo tvárilo, ale pribúdajucími minútami sa z toho stávala len čoraz viac otravná, nezmyselná a zbytočná fraška, úrovňou príbehu sa topiaca v béčkových vodách, sklamalo. /25%/ ()

Phobia

Tenhle zvláštní film mi poskytl do života mnoho zajímavých poznatků (komentář obsahuje broilery:-)): 1) Revolver je skvělý dárek pro 12-letého fracka, zvláště když potom můžeme mentorovat o nebezpečnosti a tvářit se, že nákup zbraně i s náboji byl čistě klukovým rozhodnutím a náš tichý souhlas a poskytnuté finance jsou nepodstatné. 2) Uvidíme-li v oceánu plavat roztomilou holčičku, je maximálně vhodné ponechat péči o její život na barakudách. 3) Když už budeme tak hloupí a budeme si hrát na Myče Bjukenena, nemůžeme se divit, když skončíme na neznámém ostrově, kde to má pod palcem kult cvakloňů vzývající svatou trojici: otce debila, syna imbecila a ducha idiota. 4) Po fik-fik se zdejšími mentálkami můžeme konečně osmdesátkově nekompromisně zapracovat na osvobození svého zblblého militantního synka i své maličkosti. Vážně divný mix dobrodružství, thrilleru a survival horroru, se slušným obsazením (tedy zvláště Michael Caine) a dobrou hudbou. 65% ()

movie

THE ISLAND anebo po stopách hollywoodského bizáru. Nedotčený téměř žádnou informací o ději jsem spoléhal pouze na výkon svaté trojice Michale Rithie (režie PRIME CUT), Ennio Morricone a Michael Caine. Začátek vypadá slibně, dokonce sem si myslel, že se jedná o nějakou americkou adaptaci ABSURD. Když se ale na scéně objeví tlupa novodobých pirátů, která chce cainovu postava Maynarda zneužít k oplodnění jediné ženy v jejich družině, došlo mi, že sem narazil na hodně zvrácený klenot, u nás známý hlavně díky distribučnímu výkonu Řitka Video. Překvapivě mě to po celou stopáž nijak neštvalo, spíš jen udivovalo. Nad dvě hvězdičky ale jít nemůžu a to ani po tom, co si korejský veterán Maynard stoupne za rotační kulomet námořní stráže. Co si Michael Caine zrovna potřeboval koupit, že ke spolupráci na tomto díle přistoupil, netuším, ale díky mu za to. ()

• Film byl nominován na Zlatou Malinu 1980 za Nejhorší režii a Micheal Caine byl nominován na Nejhoršího herce roku. (Terva)