Al Pacino - pocta za celoživotní dílo

(relácia)
  • USA AFI Life Achievement Award: A Tribute to Al Pacino
všetky plagáty

Sir Howard Stringer, předseda výboru správní rady Amerického filmového institutu (AFI), oznámil, že vynikající americký herec Al Pacino byl vybrán jako kandidát na cenu AFI Lifetime Achievement Award za celoživotní filmové dílo. Cena byla herci předána 7. června 2007 na gala večeru v Los Angeles. „Al Pacino je ikonou americké kinematografie,“ prohlásil Stringer. „Vytvořil největší z filmových postav od Michaela Corleoneho přes Tonyho Montanu až po Roy Cohna. Jeho herecká dráha je stejně inspirativní pro diváky jako pro umělce a každá nová role je mistrovským dílem pro hereckou generaci, která ho následuje. AFI je hrdý na to, že může udělit tuto cenu právě jemu.“ (oficiálny text distribútora)

Matty

Hollywoodská smetánka se sešla za účelem vzájemného poplácávání po zádech a omylem u toho byl i kameraman. Nejeden. Ale jelikož někteří z hostů umí pobavit při každé příležitosti (Robin Williams, George Lopez) a pocta je vzdávána sympaťákovi Pacinova kalibru, rádi odpustíte vzletnost některých proslovů a duchaprázdnost projevů některých hereček (Winono, dej se raději na to čórkaření). Nechybí četné ukázky z mistrových filmů a časté citace kultovních hlášek (když zní celým sálem „Whoo-ah“, stojí to za to). Navzdory té přehnané načančanosti jde tudíž o příjemné setkání se starými a (na dálku) známými. ()

DaViD´82

Benefice v Hollywoodském stylu. Tedy nabubřelé, na efekt, plné velkých emocí, dojemných proslovů, kýčovitých slov díků a uznání. Na druhou stranu je to pro Al Pacina čili je to oprávněné, byť upřímně to zní asi tak od dvou gratulantů. Ovšem vypípaná ostřejší slůvka v rámci korektnosti si mohli odpustit. Takto při rekapitulaci jeho výkonů, hlavně z mafiánských počátků kariéry, neuslyšíte nic jiného než-li *píp*, *píp* nebo nejčastěji *píp-píp*. ()

genetique

No, rozmýšľam čo sa tu vlastne hodnotí. Veď je to len odovzdávanie ceny. A poviem to rovno. To plné hodnotenie je za Al Pacina ako osobu vo filmovom svete, za jeho umenie, jeho herecké koncerty, ktoré po celé roky predvádzala dúfam, že ešte dlho predvádzať bude. Inak to celé je len rekapitulácia jeho bohatej kariéry, útržky filmov, pár vtipných a snáď aj dojemných vyznaní od slávnych hercov, režisérov a iných ľudí z filmárskeho priemyslu, ktorí sa všetci tvárili akoby boli jedna veľká šťastná rodina, čo mi prišlo občas tiež trošku ako pretvárka. Ale pre efekt a oko diváka to bolo celé veľmi efektné. Aspoň som zistil, ktoré skvosty s Alom ešte musím vidieť. 90%. ()

StarsFan

Ona se tu cena American Film Institutu najde taky? No... upřímně by mě zajímalo, co mám na této hodinu a půl dlouhé přehlídce proslovů na počest Al Pacina hodnotit. Okay, přiznávám, že se mi to líbilo. Řada osobností (Robin Williams, Andy Garcia, Sean Penn) rozhodně nezklamala a dokázali i pobavit, někteří mi přišli lehce mimo... Ale to je jedno, protože už jen za to, jak skvělého herce AFI letos ocenilo, za všechny ty role, které kdy hrál, nemůžu a nechci jít pod pět hvězdiček. Jenom jeden člověk mi tam chyběl. Robert De Niro. ()

liborek_

4* za Al Pacina, který je stále v dobré formě, a za připomenutí spousty skvělých filmů a nesmrtelných scén. Jinak to byla klasická pařba hollywoodské smetánky, zrežírovaná bez jediné chybičky; všechno bylo nablýskané, voňavoučké, krásné...zkrátka ni skulinky... Lehce či těžce patetické projevy, sem tam osvěžené skutečně vtipnými momenty (thank you mr. Williams), ale též poněkud trapnými (poor ms. Ryder..) ()

cab

Dustojny vecer usporadany k pocte za vykony pred kamerou ci za ni jednomu z nejcharizmatictejsich hercu historie - AL PACINO. Bravo a vskutku zaslouzene oceneni v dojemne atmosfere plne filmovych hvezd a bavicu. 100% ()

Paity

Al Pacina uznávám jako skvělého herce, ale už méně obdivuji Tribute to Al Pacino. Narozdíl od třeba podobného pořadu oceňujícího Seana Conneryho je tohle takové suché, strohé a ne méc vypovídající. ()

Reverger

Některým se uznání dostane až na sklonku, či úplném konci života, některým se nedostane nikdy. Al si to zaslouží. Ale poděkování tolika lidí, tolika známých lidí, přátel, prozrazení společných zážitků, slušné pobavení, ale i sladké zavzpomínání, není nic lepšího. ()

Pingu

Sice moc nechápu tenhle americkej exhibicionismus, ale těchto 5* je moje pocta za celoživotní dílo tohoto fenomenálního člověka ve světě filmu. " Grande uno" forever !!! ()

Lichty

Není to bez chyb a neustále vychválování Avnetova díla 88 minut, které jsem společně s Alem odtrpěl, mi přišlo trochu bolestné. Avšak když mi režie předložila výčet těch Alových slavných a nejlepších rolí, chtě nechtě jsem musel zatlačit slzu. ()