Melvin (Paul Le Mat) je nenapravitelný snílek a také smolař. Manželka jej opustí, nemá práci a smůla se mu lepí na paty ať dělá co dělá. Jednoho večera najde na opuštěné silnici uprostřed pouště zraněného motocyklistu a poskytne mu pomoc. Ke svému údivu se dozvídá, že ten komu tak nezištně pomohl, je excentrický milionář Howard Hughes (Jason Robards), ale brzy na to zapomene. Po určitém čase se k němu donese zpráva, že Howard Hughes zemřel a Melvina stanovil dědicem více jak 100 miliónů diolarů. Jeho život to převrátí naruby. (alpeew)

Han22

U nás neznámý film, který jsem si sehnal jen kvůli dvěma Oskarům. Nu Oskarový scénář to fakt nebyl a Mary Steenburgen je sice roztomilá (hlavně když je nahatá) a kouzelně se raduje z výhry v TV soutěži, ale že by to bylo na Oskara za vedl. roli? To už spíše ten Jason Robards. Jinak ale příjemné malé drama o dvou chudých lidech. Melvin pracuje jako mlíkař, hádá se se šéfem, Lynda zkouší i striptýz, rozcházejí se a dávají dohromady, nejsou moc chytří a tak dělají hloupá rozhodnutí. Celý ten příběh s Howardem Hughesem se objeví až na konci, je skoro jak z pohádky a světe div se je podle skutečné události. Žádný zázrak, ale pěkný pohodový film na 3* určitě ano. ()

Radyo

Připadá mi neuvěřitelné, že tenhle film dostal Oscara. Nenašel jsem na něm ani jedinou složku, která by si takové ocenění zasloužila (byť Oscar je často hlavně o "umění prodat", než o kvalitě). Chvílemi stěží uvěřitelná nuda, na to, že se tenhle příběh (prý) stal doopravdy, se v něm děje dost málo. Herecké výkony nevýrazné, a celkově je to sotva věrohodné. Tenhle film nebrat. ()