Súkromné životy Pippi Lee

• Česko Soukromé životy Pippy Lee (viac)

Příběh jedné ženy, která se rozhodla, že nedopustí, aby život jen tak proplul kolem ní. Dvacet let žila jen pro svou rodinu, pečovala o svého stárnoucího manžela i děti. Děti odrostly, z manžela je moudrý starý pán a Pippa Lee objevuje znovu kouzlo sexu a něhy v náručí jiného muže. Pippa Lee (Robin Wright Pennová) vede na první pohled šťastný život. Je oddanou manželkou o třicet let staršího úspěšného vydavatele (Alan Arkin), se kterým má dvě odrostlé děti. Každý obdivuje její vyrovnanost a rád se jí svěří se svými problémy. Když se ale u jejího manžela objeví zdravotní potíže, na jeho naléhání se stěhují z manhattanského bytu do klidnějšího Connecticutu. Její život se smrskne na občasná setkání s novými přáteli Samem (Mike Binder) a Sandrou (Winona Ryderová) a především péči o manžela, který se jí víc a víc vzdaluje. Ovšem vše se změní příjezdem Chrise (Keanu Reeves), který se po čerstvém rozvodu vrací zpět. Pippa najednou začíná bojovat sama se sebou, probouzí se v ní svobodomyslná dívka, kterou kdysi byla a jež se proměnila ve frustrovanou ženu. Najde Pippa znovu samu sebe? (HBO Europe)

dr.fish

Film na který jsem náhodou narazil při procházení filmografie Winony Ryder se stal velkým překvapením. Těžko o tom něco bližšího říci, jelikož příběh je dost zamotaný, přesto ale perfektně čitelný, i když jsem ho viděl v originále bez titulků. Až zbytečně kvalitní casting ve vedlejších rolích přihrává výborně napsanému scénáři pro hlavní postavu. Není to akční snímek, to ne, je to pocitovka. Kdo nemá na to vrtat se v ženské mysli, ať si to ani nezkouší pouštět, jde o to Pippu Lee sledovat, ne pochopit. Líbí se mi na kolika úrovních je děj rozehraný, všichni jsou trochu praštění a jen se snaží přežít. Zkrátka tragikomedie ze života, ne pro každého, ale když sedne ve správný čas na správném místě tak je to tragikomedie sakra dobrá...a těžce podhodnocená....90% ()

castor

Děti jsou úspěšné, manželství šťastné, sousedé usměvaví, přesto to Pippě Lee úplně neladí. Nic netrvá věčně a komorní kousek Rebeccy Miller (mimochodem dcera dramatika Arthura Millera) se nám má dostat pod kůži a pomalu dávkovat různorodé nástrahy života. Otázkou je, zda nás lehce povrchní způsob vyprávění i pojetí úplně uspokojí. Milá Robin Wright (o to víc vynikne její chladné ztvárnění v House of Cards, kdy představovala manželku démonického Kevina Spaceyho) musí po několika direktech přehodnotit životní jistoty, protože její život není vůbec tak harmonický, jak si dosud myslela. Flashbacky odkrývají podivné dětství s psychicky nestabilní matkou (velmi slušná Maria Bello) i bouřlivé dospívání (s tváří působivé Blake Lively) až k seznámení s pozdějším výrazně starším manželem. Chyběly mi zapamatovatelnější scény, údernější dialogy, autorka z diváka nedostává výraznější emoce, a tak nějak nevzrušivě doklopýtá až do finále. Prostě za mě to, co platilo i třeba u předchozího Ostrova samoty – má to své momenty, ale leccos není úplně vytěžené a dotažené. ()

Renton

Scénář: Rebecca Miller .. Tvůrkyně osobitých nízkorozpočtových nezávislých snímků Rebecca Miller mne tentokrát zrovna nezaujala. Sice se silným obsazením (malých a vedlejších rolí), ale celé je to takové podivínské. Pippy Lee neměla a nemá lehký život a jeho rozkrývání se místy lehce táhne a v mém případě rychle vyšumělo. ()

Babulik

Ľahko plynúca príjemná "podívaná" bez hluchých a nudných miest, takže na wecko si odskočíte naozaj až po skončení...Penn v pohode, Arkin asi zo zostavy najlepší, stuhnutý Reeves (ale tentoraz som mu to odpustil...) a úbohá Belluci (bacha spoiler!) s vystreleným mozgom... Infantilný hapyend sa našťastie nekoná, takže s kľudným svedomím štyri hviezdičky. ()

Yojimbo

Silně obsazený komorní snímek o ženě, jejíž život nebyl tak šťastný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Celá řada skvělých herců zvedají v podstatě obyčejný příběh na vyšší úroveň, děj naštěstí netlačí na pilu a na nějaké hollywoodsky přehnané emoce se tu nehraje, což je rozhodně sympatické - stejně jako sama hlavní hrdinka. ()

• Julianne More svou roli točila pouhé dva dny. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Rebecci Miller, která si k filmu napsala scénář a ujala se i režie. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém Connecticutu. (Terva)

Paní Day-Lewisová režíruje

Paní Day-Lewisová režíruje

11.02.2008

Odpočiňme si alespoň na jeden den od akčních krváků, hororů a komiksových filmů a dejme si jednu vztahovou tragikomedii. Ale tahle je opravdu ověšená hvězdami jako vánoční stromeček koulemi... ehm.… (viac)